Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2033 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Lut 2014 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Ja tam kilka dni przed wyjazdem przypominam się, że przyjeżdżam i podaje godz. przyjazdu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 11 Lut 2014 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Airbnb to nie hotel, starają się zapewnić pewien podstawowy standard hotelowy (ręczniki, pościel) co ułatwia podróżowanie, bo nie trzeba wozić zbędnych rzeczy, ale to ciągle nie hotel ani hostel ( w jednych i drugich zresztą też często zlewają klienta i jego maile, z moich doświadczeń nawet częściej niż na airbnb). Ale to ciągle nie hotel, stąd i ceny lepsze. Dla mnie to lepsze niż hotel, bo można poznać ludzi, zobaczyć jak się zyje na miejscu, a hotele wszędzie wyglądają tak samo. Trochę ich zwiedziłem i póki nie muszę to raczej unikam.

Ja robię tak:
1. Ja zazwyczaj wybieram hosta pod kątem aktynwności, recenzji, ceny, lokalizacji i standardu. Pisze to 2-3 z najfajniejszymi ofertami.
2. Pisze kim jestem i po co przyjeżdżam i pytam o dostępność terminu
3. Rezerwuję u tego kto ma najfajniejszą ofertę i dał mi wstępnę akceptację i zrobił to szybko.
4. Dzień, dwa przed przyjazdem przypominam się, umawiam na odbiór kluczy (jak mieszkanie) albo kiedy będę jak pokój tylko i ewentualnie pytam o jakieś wskazówki dojazdu.

Na razie pełna skuteczność, raz mi host odwołał z powodu choroby krótko przed przyjazdem 2 czy 3 dni to dostałem kod na 80$ od airbnb w ramach rekompensaty.

@mashacra: jak na miejscu coś nie wyjdzie (host oleje) to od tego jest infolinia airbnb. Dzwonisz i Ci pomagają znaleźć nocleg, nie zostawiają na lodzie. Poczytaj o bezpieczeństwie, coś tam o tym jest o ile pamiętam, też miałem obawy przed pierwszymi rezerwacjami, ale po kilku to mija. Dzisiaj szukanie noclegu zaczynam od airbnb, a nie od booking.com jak kiedyś.

@leemc: nie wiem z czym piszesz do supportu, ale host nie ma jakiegoś wielkiego obowiązku odpisywać Ci, więc to chyba nie sprawa airbnb. Jak się nie wywiąże z umowy albo coś będzie nie tak, z jego winy będziesz miał jakieś problemy to wtedy jest miejsce na interwencję airbnb. A poza tym jak masz rezerwację to masz też dostęp do danych host. Zadzwoń na telefon i po problemie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: AIRBNB zniżka
#43 PostWysłany: 11 Lut 2014 22:11 

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 4
Witam,

Skusiła mnie jedna z ofert z airbnb.com i chciałbym się dowiedzieć jak wykorzystać zniżkę optymalnie. Z tego co wyczytałem muszę , że jeżeli zarejestruje się z czyjegoś ref linku, dokonam rezerwacji na powyżej 75$, otrzymam kupon zniżkowy na 25$. Dodatkowo jeżeli ktoś skorzysta z mojego ref linka ja otrzymam zniżkę??

Myślę o 4 dniowym pobycie, mógłbym podzielić ten pobyt na 2 razy, i przykładowo:
1) użyć czyjegoś ref linka z łańcuszka na tym forum i zarezerwować pobyt na 2 noce.
2) Powinienem mieć zniżkę więc użyć go na następną rezerwację na 2 noce.

Taki manewr powinien się udać?? Jak długo są ważne zniżki?? Jeżeli bym użył ref linka i dołączył do łańcuszka, to następna osoba, która by go użyła jaką dałaby mi zniżkę?? Możliwe jest łączenie 2 zniżek (1 za użycie czyjegoś ref linka i pierwszą rezerwację, 2 za to że ktoś zarezerwuje z mojego ref linka)???

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AIRBNB zniżka
#44 PostWysłany: 11 Lut 2014 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
łączenie zniżek jest niemożliwe - dostaniesz zniżkę z polecenia jeżeli dana osoba kiedyś zarezerwuje na określoną kwotę nocleg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 11 Lut 2014 23:52 

Rejestracja: 28 Mar 2012
Posty: 274
niebieski
Wszystko przeszło.

Zarezerwowane w Polsce na jedną noc, za friko, 5 osób.
Szkoda, że deal upadł tak szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 12 Lut 2014 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
kiew napisał(a):
Airbnb to nie hotel, starają się zapewnić pewien podstawowy standard hotelowy (ręczniki, pościel) co ułatwia podróżowanie, bo nie trzeba wozić zbędnych rzeczy, ale to ciągle nie hotel ani hostel ( w jednych i drugich zresztą też często zlewają klienta i jego maile, z moich doświadczeń nawet częściej niż na airbnb). Ale to ciągle nie hotel, stąd i ceny lepsze. Dla mnie to lepsze niż hotel, bo można poznać ludzi, zobaczyć jak się zyje na miejscu, a hotele wszędzie wyglądają tak samo. Trochę ich zwiedziłem i póki nie muszę to raczej unikam.


Ja hoteli też staram się unikać, a na b.com rezerwuję, w 99% przypadków, apartamenty/mieszkania/domy i pewność oferty, klikam i mam bez proszenia o akceptację, nie muszę sprawdzać czy kalendarz był ostatnio aktualizowany, a jak jest bezpłatna anulacja to nie tracę prowizji.

W airbnb szukałbym raczej ofert wyjątkowych, których nie ma na b.com lub ich ceny są z kosmosu.

Co nie zmienia faktu że jak dają 73 EUR gratis to trzeba było skorzystać. Choć było to okupione dwoma odrzuceniami przez hosta, a trzecia dziewczyna odpowiedziała mailowo 0,5 godziny przed upływem terminu akceptacji uznała że cena to jest poza sezonem, a dla mnie +50%. Po szybkich negocjacjach opuściła cenę, i na 2 minuty przed automatyczną anulacją zaakceptowała z dopłatą wynegocjowanej różnicy w gotówce do ręki. Trochę emocji i wysiłku to mnie kosztowało, na b.com po prostu klikam.
No i żeby było jasne, przez b.com rozumiem wszystkich większych pośredników, u których proces rezerwacji jest automatyczny. Wcześniejsze moje doświadczenia z airbnb, nie doprowadzały do rezerwacji (albo kalendarz nie aktualny, albo cena inna niż w serwisie, albo oferta była tylko wabikiem a oferowali coś innego, albo host olewał korespondencję)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
scorpion1077 lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 14 Lut 2014 22:52 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
nie chcę zakładać nowego tematu oraz nie mogę znaleźć odpowiedniego, a skoro tutaj jest i tak syf i dużo rozmów nieraz na tematy związane z airbnb, nie tylko z tym kodem, to tutaj zapytam:
Czy mogę zarezerwować na airbnb nie dla siebie? Chciałbym rodzicom załatwić wyjazd do Pragi, ale nie wiem czy mogę tak (z powiadomieniem hosta o sytuacji)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 14 Lut 2014 23:01 

michzak napisał(a):
nie chcę zakładać nowego tematu oraz nie mogę znaleźć odpowiedniego, a skoro tutaj jest i tak syf i dużo rozmów nieraz na tematy związane z airbnb, nie tylko z tym kodem, to tutaj zapytam:
Czy mogę zarezerwować na airbnb nie dla siebie? Chciałbym rodzicom załatwić wyjazd do Pragi, ale nie wiem czy mogę tak (z powiadomieniem hosta o sytuacji)


jak gospodarz zaakceptuje twoją rezerwację, to wydaje mi się, że nie powinno być problemu, tym bardziej, że możesz dopisać rodzica, rodziców do Moje podróże - Zobacz faktury - Gość 2,3
Góra
 PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 14 Lut 2014 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1090
Loty: 51
Kilometry: 29 292
michzak napisał(a):
nie chcę zakładać nowego tematu oraz nie mogę znaleźć odpowiedniego, a skoro tutaj jest i tak syf i dużo rozmów nieraz na tematy związane z airbnb, nie tylko z tym kodem, to tutaj zapytam:
Czy mogę zarezerwować na airbnb nie dla siebie? Chciałbym rodzicom załatwić wyjazd do Pragi, ale nie wiem czy mogę tak (z powiadomieniem hosta o sytuacji)


Polec ojcu airbnb po prostu. Wstaw jego jakas samojebke i obsluguj konto jakby to byl on.
Masz przy okazji znizke za polecenie, nie?
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 14 Lut 2014 23:32 

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 40
Loty: 19
Kilometry: 25 366
michzak napisał(a):
nie chcę zakładać nowego tematu oraz nie mogę znaleźć odpowiedniego, a skoro tutaj jest i tak syf i dużo rozmów nieraz na tematy związane z airbnb, nie tylko z tym kodem, to tutaj zapytam:
Czy mogę zarezerwować na airbnb nie dla siebie? Chciałbym rodzicom załatwić wyjazd do Pragi, ale nie wiem czy mogę tak (z powiadomieniem hosta o sytuacji)



Mozesz nie ma z tym najmniejszego problemu. Ja juz kilak razy zamawialam nie dla siebie. Przed zlozeniem rezerwacji pisalam do godpodarza o sytuacji dla kogo na ile etc. To działa jak hotel wiec nie powinno byc problemu ale ludzie sa rozni i jak np nie masz zadnej opinie, pusty profil etc to moga byc niechetni ale jak mowie wg mnie to sa jakies sladowe przypadki. Pisza i zamawiaj dla rodzicow :)
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 24 Lut 2014 20:27 

konieczny kontakt z hostelem, jak zgodzą się zmienić w ramach tej rezerwacji jedynie daty +/- zapewne noclegi w tej samej cenie to dlaczego mają anulować rezerwację i prowizję? (oczywiście poproś hostel o potwierdzenie tej zmiany na e-mail w przypadku zgody z ich strony)
Góra
 PM off  
      
#52 PostWysłany: 24 Lut 2014 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
dzięki gorny 77;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 25 Lut 2014 06:21 

Rejestracja: 10 Sie 2013
Posty: 105
Zbanowany
JIK napisał(a):
wntl napisał(a):
właśnie mi anulowali jedną z rezerwacji:
Cytuj:
Hello xxx,
I am writing to inform you that we are not able to support your reservation with Mathieu. The reservation has been cancelled and your credit card has been refunded in full. We already informed your host about the cancellation.
Regards,
Stefan B


Jeżeli anulował host = większa kasa na zniżkę w airbnb
Jeżeli anulował serwis = coś jest na rzeczy, ale co ? tego nikt nie wie, nawet wróźbita Maciej :P

Witam
Do wróżbity Macieja się nie dodzwoniłem , więc tak : Host anulował mi rezerwację jak mam zadziałać - wspominasz coś o większej kasie od airbnb ...
Dzięki z góry za info ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 25 Lut 2014 10:11 

adijopomidorre napisał(a):
Host anulował mi rezerwację jak mam zadziałać - wspominasz coś o większej kasie od airbnb ...
Dzięki z góry za info ...


Po zalogowaniu się na swoim koncie na airbnb na dole strony klikasz na "Pomoc" - "skontaktuj się z Airbnb" opisujesz swój problem najlepiej tłumacząc na angielski np. tłumaczem google i czekasz na ich odpowiedź (nie wiem co i kto namieszał, że doszło do anulowania rezerwacji, jak to jest ich wina niektórym dodawali ileś tam S czy euro jako rekompensatę na przyszłe rezerwacje)
Góra
 PM off  
      
#55 PostWysłany: 27 Lut 2014 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Trochę OT ale w temacie Airbnb.

Jeśli z mojego polecenia ktoś utworzy konto i dodatkowo zostanie hostem, to czy musi to być kwalifikowana rezerwacja na jego ofertę na ten nocleg, czyli min 75USD, czy nie ma wymogu ceny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 27 Lut 2014 23:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
pawelyop napisał(a):
Trochę OT ale w temacie Airbnb.

Jeśli z mojego polecenia ktoś utworzy konto i dodatkowo zostanie hostem, to czy musi to być kwalifikowana rezerwacja na jego ofertę na ten nocleg, czyli min 75USD, czy nie ma wymogu ceny?


Dołączam się do pytania, czy jest również jakaś liczba osób które gospodarz z naszego polecenia musi przenocować żebyśmy otrzymali bonus ?

Ja również piszę nie w temacie więc proponowałbym jakiemuś moderatorowi żeby otworzył temat "Airbnb - pytania i odpowiedzi" jak to ma miejsce np. z Travelpony i przeniósł tam nasze posty żeby nie robić bałaganu w tym temacie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 27 Lut 2014 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Na stronie z informacjami nie ma nic więcej o tym niż o tym jak polecasz zwykłego gościa. Wniosek z tego, że obowiązuje ta sama zasada, czyli przenocowanie jednej osoby za min. 75 USD. Tylko z takim obostrzeniem, że gościem nie możesz być Ty. Gościem nie może też być inna osoba, którą Ty poleciłeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 02 Mar 2014 12:42 

poniżej namiar na tani polski nr. telefonu
22 30 72 000
rozmowa z konsultantem w sprawach awaryjnych tylko po angielsku, zadzwoń może poda jakiś inny tani w Maroku
Góra
 PM off  
      
#59 PostWysłany: 02 Mar 2014 19:26 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
Anonymous napisał(a):
poniżej namiar na tani polski nr. telefonu
22 30 72 000
rozmowa z konsultantem w sprawach awaryjnych tylko po angielsku, zadzwoń może poda jakiś inny tani w Maroku

Dzieki.
I tak kupię kartę do internetu w Maroku i będę korzystał z Mobil Voip w telefonie, więc nie ma dla mnie znaczenia gdzie dzwonię, z Angielskim też sobie poradzę. Ciekawe tylko, skoro numer Polski dlaczego konsultant po Angielsku, pewnie jakieś przekierowanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 10 Mar 2014 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Zaliczone 4 noclegi za 0 zł w Atenach.
Host nie robił żadnych problemów, Airbnb też.
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2033 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 102  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group