Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
LonDynia napisał(a):
Moze komus sie przyda jak podejrzec rezerwacje kupiona gdzie indziej niz na CA stronie:
1) Sciagnac apke CA poprzez kod kreskowy z dolu tej strony i zainstalowac (musialem odblokowac instalacje aplikacji z nieznanego zrodla)
2) Zarejestrowac sie jako OverSeas uzytkownik (bedzie mozna podac nie chinski numer telefonu)
3) Potwierdzic email ktory przyszedl, wystarczy kliknac na link w nim
4) Zalogowac sie do aplikacji uzywajac maila i 6 cyfrowego kodu
5) Na dole w opcji trip mozna dodac swoj lot poprzez wpisanie numer eticket 999....


Trochę modyfikacji.
Warto podczas zakładania konta w aplikacji podać prawdziwy numer paszportu.
Gdy nasze konto jest aktywne, to na stronie
Cytuj:
http://www.airchina.com.cn/vaservice/loginAction/loginIndex?language=en

Uzupełniamy dane:
E-ticket number: 999xxxx
ID type: Passport
ID number:podajemy numer paszportu

I mamy wgląd do naszej rezerwacji. Gdzie możemy dodać transfer hotel oraz transfer loung.
PS.
Działa na rezerwacje z OTA i nie tylko jak wspomniał/a @LonDynia

@administrator prosiłbym o przyklejenie tego postu w wiki.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#21 PostWysłany: 27 Lip 2016 05:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
W końcu to także Star Alliance. Wydaje mi się, że fajnie to otworzy możliwość tańszych lotów łączonych właśnie tymi liniami lotniczymi. Jeżeli będziemy chcieli polecieć do jakiejś "mniejszej" miejscowości, w przypadku odcinków realizowanych LO i CA na jednym bilecie, cena będzie stosunkowo wysoka. Jeżeli będzie to tylko CA, może być już atrakcyjniej. Ja bym tego nie traktował jako "podbierania" LOTowi klientów, ale jako fajną współpracę. A Dreamlinera można wykorzystać na jeszcze coś innego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#22 PostWysłany: 27 Lip 2016 06:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
wydaje mi sie, ze jest to tez spowodowane otwarciem Chinczykow na Polski rynek (szlak jedwabny 2.0) wiec trzeba sie tez liczyc z tym, ze byc moze Warszawe zaleja chinscy turysci, ktorzy zawsze maja bardzo grube portfele ze soba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#23 PostWysłany: 27 Lip 2016 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
@KyokoMai
rzeczywiście... współpraca :D o jeden lot więcej tygodniowo(4 tygodniowo) i prawdopodobnie A330-300200 czyli większy* samolot niż B787.
Jeśli za współpracę uważamy zabieranie(zmniejszenie dochodów), dobrej trasy -> dochodowej to OK.

Wywęszyli że LO ma dobre obłożenie(częste overy) i wchodzą na nasz rynek, poza tym to jest w porównaniu z LO - gigant.
Nie piszę że od razu nas połknie na tej trasie, ale wystarczy zobaczyć jak "wskakuje" z 4 trasami tygodniowo. Teraz tylko trzeba zobaczyć jakie LO ma obłożenie Chińczykami(a mam info że duże), jeśli duże, to tak jak piszesz, będą sobie latać z "małych" miasteczek do nas CA.... poza tym, pewnie wolą wybrać swojego przewoźnika niż LO.
Chociaż nikt nie wie jak "głęboki" jest rynek Chiński :D

Jedyne co to oznacza dla nas, to konkurencja cenowa -> niższe ceny.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez sobo 27 Lip 2016 10:12, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#24 PostWysłany: 27 Lip 2016 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
ma latac A330-200, tak co do postu wyzej
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#25 PostWysłany: 27 Lip 2016 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
sobo napisał(a):
Wywęszyli że LO ma dobre obłożenie(częste overy) i wchodzą na nasz rynek, poza tym to jest w porównaniu z LO - gigant.
Nie piszę że od razu nas połknie na tej trasie, ale wystarczy zobaczyć jak "wskakuje" z 4 trasami tygodniowo.


To ponoć nie do końca tak jest. LOT nie ma narazie szans na dodatkowe pozwolenia od Rosji na loty nad Syberią, podobno nie ma ich nawet do Seulu. Chińczycy takich problemów nie mają.

Do 1 sierpnia rząd Chin ma dać zgodę na uruchomienie lotów do Warszawy i Rzymu więc w przyszłym tygodniu powinniśmy wiedzieć więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
lukste9 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#26 PostWysłany: 22 Sie 2016 13:09 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
nie widziałam nigdzie na forum tej informacji:
http://logistyka.pb.pl/4620319,46077,ai ... -do-polski

lotów w systemie dalej nie widać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#27 PostWysłany: 22 Sie 2016 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
To chyba powielenie wczesniejszej wiadomosci, ktora brzmiala podobnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#28 PostWysłany: 22 Sie 2016 13:23 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
być może - wcześniej chyba nie było konkretnej daty.
do startu został miesiąc - mogliby już coś zacząć robić w tym temacie i wrzucić jakies promo :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#29 PostWysłany: 22 Sie 2016 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Pasazer podal kiedys date 21.09
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#30 PostWysłany: 22 Sie 2016 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
Pawel_T napisał(a):
To chyba powielenie wczesniejszej wiadomosci, ktora brzmiala podobnie


Zapożyczone z innego branżowego forum - artykuł z dzisiaj:

http://www.traveldailymedia.com/240139/ ... to-poland/

Ciekawe jak w miesiąc będą w stanie zapełnić na zadowalającym poziomie A330-300 (bo podają 301 miejsc)? Chciałbym, żeby to była prawda (zwłaszcza, że zgodę od rządu podobno mają) ale to wszystko zbyt różowo wygląda... Sprawdzałem przed chwilą stronę Air China, lotów do WAW narazie brak w systemie. W Amadeusie tak samo więc będę bardzo mile zaskoczony jak faktycznie zaczną we wrześniu tego roku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#31 PostWysłany: 22 Sie 2016 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 963
Loty: 367
Kilometry: 552 152
srebrny
U mnie również brak wiary we wrzesień. Może chodzi o to, że sprzedaż zacznie się w tym terminie?
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#32 PostWysłany: 22 Sie 2016 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
W tym artykule wyraźnie jest napisane, że Air China rozpocznie operowanie na trasie WAW-PEK w dniu 21 września 2016 ale zgadzam się, że to może być dużo na wyrost :)
Na innym forum jeden z użytkowników podaje link do innego artykułu gdzie są już nawet wymienione nr lotów (CA737/CA738 - na teraz są chyba faktycznie wolne).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#33 PostWysłany: 23 Sie 2016 08:53 

Rejestracja: 23 Sie 2016
Posty: 10
Bo to są przedruki z chińskich stron lotniczych które od 18 sierpnia do 22 sierpnia zaczęły wypuszczać takie informacji, nie wiem na jakiej podstawie. To jakieś szaleństwo. Ale macie poczytajcie sobie.

http://www.51toudeng.com/airlinenews/20 ... /2024.html
http://www.micechina.com/a/22769
http://www.wxrw123.com/rm/20160821/2435784.html
http://www.flyertea.com/thread-653578-1-1.html
http://news.sina.com.tw/article/20160822/18363981.html
http://www.cntour2.com/viewnews/2016/08 ... dV10.shtml
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#34 PostWysłany: 23 Sie 2016 11:39 

Rejestracja: 23 Sie 2016
Posty: 10
Już wiem skąd oni to wszystko wzięli. Z oficjalnej strony Air Chiny w języku chińskim. Jak sobie otworzycie ten link i weźmiecie tłumaczenie na polski to tam pod główny obrazkiem jest informacja, tyle że link jest nieaktywny. Jest tylko lakoniczna informacja o lotach PEK - WAW które miałyby wystartować 21 września. Tyle, że nie ma w systemie rezerwacyjnym tych lotów. Mój typ. Nie mogą się dogadać z LOTem. LOT lata 3 razy w tygodniu, Air China chce 4 razy w tygodniu. LOT nie chce się na to zgodzić. Prawdopodobnie forsuje żeby CA latała też 3 razy w tygodniu bo LOT będzie mieć za dużą konkurencję na tej trasie. Lub CA chce latać A333 który zabiera 301 pasażerów, LOT lata 787 na 252 pasażerów zatem CA chce latać większym samolotem, może LO chce wymusić obsługę trasy A332 który ma tylko 237 miejsc. To mogą być powody dla których nie ma jeszcze lotów CA w systemie rezerwacyjnym i nie wiadomo czy wystartują zgodnie z planem w związku z tym. Poniżej link do strony CA.

http://www.airchina.com.cn/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#35 PostWysłany: 23 Sie 2016 11:48 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
wróżbita Maciej?
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#36 PostWysłany: 23 Sie 2016 12:11 

Rejestracja: 23 Sie 2016
Posty: 10
Bo wszystko na to wskazuje, CA jest przewoźnikiem spoza UE, nie może sobie otwierać lotów dowolnie jak chce i kiedy chce. Muszą to uzgodnić z LOTem, który jest w SA tak samo jak CA i też lata na tej trasie, mniejszym samolotem i w mniejszą ilość dni w tygodniu. To oczywiste, że LO może kręcić nosem na takie warunki CA. A może CA dodatkowo nie chce CS z LOTem na tej trasie, wtedy LOT może to połączenie zablokować.


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 24 Sie 2016 23:32, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#37 PostWysłany: 23 Sie 2016 12:25 

Rejestracja: 23 Sie 2016
Posty: 3
Leciałam Air China kilka razy zarówno loty międzykontynentalne i wewnątrz Chin i nie polecam tej linii. Samoloty są stare, obsługa praktycznie nie mówi po angielsku, no i raz przez przypadek zostawiłam w samolocie odtwarzacz MP3 i mimo że szybko się zorientowałam że zostawiłam go w samolocie, to obsługa mi powiedziała że w kieszeni siedzeni gdzie miałam miejsce nic nie ma co oczywiście nie mogło być prawdą bo pamiętam gdzie zostawiłam. Ale w Chinach jak coś już zginie to na zawsze, nie odzyska się tego. Taka mentalność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#38 PostWysłany: 23 Sie 2016 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5615
HON fly4free
Otwarcie połączenia PEK-WAW-PEK przez CA z częstotliwością 4 razy w tygodniu jest w jak najlepszym interesie LOT więc powyższe wywody są kompletnie od czapy.
W związku z tym, że LOT lata do PEK tylko 3x w tygodniu to obie linie oferując wspólnymi siłami codzienne bezpośrednie połączenie ogromnie na tym fakcie zyskają i będą na tej tej trasie ze sobą współpracować, a nie konkurować. Zresztą już w tej chwili CA kładzie swoje numery na rejsach LOTu i dokładnie tak samo będzie gdy CA otworzy swoje własne połączenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#39 PostWysłany: 23 Sie 2016 17:01 

Rejestracja: 23 Sie 2016
Posty: 10
Widziałeś kiedykolwiek te ceny C/S CA na rejsach LOTu? Sprawdź sobie pierwszy lepszy termin.


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 24 Sie 2016 23:31, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [CA] Air China
#40 PostWysłany: 23 Sie 2016 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5615
HON fly4free
Kompletnie nie rozumiem, czego chcesz tym dowieść... że ani Ty ani ja nie polecimy za 4k z WAW do PEK? No nie polecimy bo nam się to nie opłaci tylko, że ani my nie jesteśmy klientem pożądanym przez CA ani ruch stricte WAW-PEK nie jest na tej trasie dominującym wśród pasażerów kupujących to na numerach CA więc ta cena pokazywana przez systemy rezerwacyjne dla trasy WAW-PEK na numerach CA operated by LO nie ma praktycznie żadnego znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 630 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group