Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Lip 2013 11:31 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
A kiedy leciałeś, bo oni płatne odprawy wprowadzili od 1 lutego 2013 roku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 17 Lip 2013 11:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
5 Maj :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Lip 2013 11:25 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Helsinki jednak nie były bezodprawowym lotniskiem, zwyczajnie barany włączyły możliwość odprawy on-line na mniej niż 24h przed lotem zamiast gwarantowanych 72h. Dobrze, że na to wpadłem bawiąc się wieczorem telefonem a potem zostało szukać kawiarenki internetowej, co w obecnych czasach nie należy do najłatwiejszych zadań. Ot, taka pułapeczka na której potem mogliby zarobić po 20e od łebka. Uważajcie na to!

Poza tym linie spoko, miejsca 2 razy więcej niż w Ryanairze, w miare punktualne i bez upierdliwej obsługi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Lip 2013 13:02 

Rejestracja: 09 Maj 2010
Posty: 193
Gdzie na Air Baltic jest lista krajów/ lotnisk na których trzeba odprawić się osobiście?
Dotyczy wylotu z Taszkientu. Dostaję info zwrotne, że na tym lotnisku nie mogę zrobić online check-in ale nie mogę też znaleźć nigdzie potwierdzenia tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Wrz 2013 23:26 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Tulio napisał(a):
LKay napisał(a):
Własnie przez takie rozumowanie linie takie jak Airbaltic czują sie bezkarne. Sprawę w sądzie masz wygraną, bo masz na mailach, że odmawiają zapewnienia Ci alternatywnego transportu, a przepisy unijne wyraźnie mówią, że jest to ich psi obowiązek. Sprawa wcale nie jest mała nie ważne, czy kupiłeś bilet za złotówke, czy za 5000 zł. Przepisy chronią Cie w taki sam sposób.

Na samo straszenie nic nie powiedzą. Napisanie skargi do ULC na gotowym formularzu to 10 minut, a jak wyślesz to ULC dalej już samo się zajmuje sprawą i przysyłają Ci decyzję. Z tą decyzją jeszcze raz maila do AB i w przypadku odmowy pozew uproszczony do dowolnego sądu w Polsce + 10 zł opłaty. Sprawa sama będzie sie toczyć.

Sam miałem przeprawę z AB jak skasowali mi jeden z lotów. Poszła skarga do polskkiego ULC, wydana opinia, dodatkowo skarga do otewskiego UOKiK i koniec końców przebookowali mnie na linię, z którą mają umowe code-share bez sądu.

Fragment mojego maila, może coś pomoże, jak rzucisz konkretnymi przepisami:

Cytuj:
As I have written to person who as I assume is responsible in this case in Customers Relation Department, Mrs XXXXX, EU Regulation 261/2004 does not precise if air carrier should reroute to ones flights or flights provided by other air carriers, however it does precise that this must be in the date selected for convienence of passanger, Article 8(1)(c) and quote from your site: "Re-routing, under comparable transport conditions, to your final destination at a later date at your convenience, subject to availability of seats."

The offers you are making to me cover options descripbed in Article 8(1)(a) and Article 8(1)(b) and as I said and wrote I cannot accept them as I chose rerouting on specified date - XXXX. I could only accept rerouting which takes place on XXXX. The other way is for you to provide us alternative connection on the first part of the journey WAW-RIX on XXXX so we could make the flight XXXX on schedule. If you cannot provide this connection by your flights and should reroute me to other air carrier in my point of view as passanger does not matter as you are obligated by 261/2004 Regulation to provide other connection on specified date requested by passenger.

I am waiting for a solution from you to meet my choice of Article 8(1)(c) on specified date. Going against it is going against 261/2004 regulation.


Wielkie dzięki LKay.
Oto mi chodziło, aby ktoś się podzielił doświadczeniami.
Sam nie do końca byłem przekonany, że sprawa jest bezproblemowa.
Rozwiałeś większość moich obaw :D


Odświeżam temat.
ULC przesłał skargę do łotewskiego odpowiednika.
Spowodowało to, iż Air Baltic zgodził się na rerouting.
Problem w tym, że o ile jeszcze w pierwszą stronę do KIV byłbym skłonny propozycję przyjąć (trasa WAW - RIX - VIE - WAW z wylotem o 6.30, na miejscu 15.50), o tyle z powrotem proponują już kompletnie bez sensu, 3 przesiadki i cały dzień w podróży (na dzień wcześniejszy zaoferowali trasę przez Wiedeń i Rygę, a na kolejny już nie).
Wygląda to tak:
RO 208 Chisinau Bucharest 0600 0715

RO 341 Bucharest Vienna 0800 0835

BT 432 Vienna Riga 1145 1505

BT 463 Riga Warsaw 2225 2255
Najprostszą opcją jest oczywiście lot przez Wiedeń z 1 tylko przesiadką.
Czy mogę olać ich propozycję i kupić bilet w Austrian Airlines z obciążeniem ich czy też pozostaje mi tylko zwrot kasy?
Parenaście maili już z Air Baltic, zawsze odpowiada inna osoba, twierdzą że inaczej nie mogą mi zaproponować.
Ichni ULC już się w sprawę nie włącza, czeka na uzgodnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Sie 2014 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2012
Posty: 87
Loty: 95
Kilometry: 178 872
Lecę z Wilna do Helsinek z przesiadką w Rydze airBaltic. Odprawę pierwszy odcinek zrobiłem mam wydrukowany boardingpass. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć drugiego odcinka Ryga Helsinki. Ktoś przerabiał może ten temat i wie jak to jest.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 12 Sie 2014 21:22 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 144
Ja mam tak samo Wilno Warszawa przez Ryge, pierwszy odcinek mam odprawe a drugi, nie. Podejrzewam ze do drugiego lotu nie ma jeszcze 72 h. Wiec sprawdze rano i zobaczymy co i jak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 12 Sie 2014 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Przy odprawie online powinien się pojawić kwadracik, żeby odprawić się także na drugi lot. Wtedy do wydruku są karty pokładowe na oba odcinki.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Sie 2014 07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2012
Posty: 87
Loty: 95
Kilometry: 178 872
No... z problemem najlepiej przespać się. Rano widnieją już 2 boardingpass, wychodzi na to, że jabtom miałeś rację drugi lot nie było jeszcze 72 godz. :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 17 Wrz 2014 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Odgrzebię temat żeby się tylko upewnić czy dobrze mi się wydaje - airbaltic wygląda mi na taką trochę lepszą niż Ryan/Wizz linię, mają bilety wpięte do amadeusa, łączone rezerwacje, itp, podręcznych też się czepiają mniej?

Bo zastanawia mnie limit podręcznego - czerwonymi literami na karcie pokładowej stoi że nie można mieć torebki nawet dodatkowo - bardzo tego przestrzegają? Tak samo te 8 kilo to trochę mało jest - w Ryanairze mi tylko raz ważyli walizkę, w jakichś normalnych typu Lufthansa/KLM nigdy, a LH ma właśnie 8 kilo z tego co pamiętam. Jak to w airbaltic wygląda?

e: tu znalazłem jakieś starsze posty: viewtopic.php?f=15&t=2841
Zmieniło się coś może? Komuś kazali płacić? Trochę się waham czy wliczać ich to grupy W6/FR czy LH/KL..
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 17 Wrz 2014 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Kilka tygodni temu leciałem z dziewczyną Air Baltic z Warszawy do Helsinek przez Rygę. W Warszawie przy bramce nie mieli nawet wzornika, żeby sprawdzić wymiar bagażu podręcznego. Mieliśmy dość spore plecaki, trochę większe niż maksymalne rozmiary, ale wiedzieliśmy, że w razie czego na siłę powinno udać się wepchnąć je do wzornika. W Warszawie Pani zwróciła uwagę na mój dość duży plecak i spytała, czy nie ma tam więcej niż 8 kilo. Powiedziałem, że na moje oko to nawet mniej, bo lekkie rzeczy mam i na tym skończyła się kontrola. Trochę poważniej to wyglądało w Rydze, bo tam już przy każdej bramce stał wzornik. Przezornie wypakowaliśmy trochę jedzenia z plecaka i mieliśmy to wszystko w reklamówce w ręku. Oprócz tego na szyi miałem kamerę, a dziewczyna aparat, więc sporo rzeczy mieliśmy poza bagażem podręcznym. Nikt nie zwrócił uwagi ani na nasze plecaki, ani na dodatkowe rzeczy i bez problemów opuściliśmy lotnisko. W drodze powrotnej mieliśmy już trochę mniejsze bagaże, bo ubyło jedzenia, ale sytuacja z kontrolą była analogiczna. Nikt się o nic nie pytał.

Osobiście odradzam jednak przesadzać z wielkością bagażu podręcznego, jeśli lecisz Bombardierem, bo tam jest dość mało miejsca na półkach i ciężko ten bagaż upchnąć. Trochę więcej miejsca jest pod siedzeniem z przodu, ale też nie warto szaleć.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 17 Wrz 2014 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Dzięki wielkie za odpowiedź.

Walizki rozmiarem mamy ok, bardziej mi chodziło o torbę na aparat, torebkę itp.

Zwłaszcza że w RIX się z dziewczyną rozdzielam, ja lecę do Tallina, a ona kilka godzin później do Rzymu - nie chcę żeby się do niej doczepili i kazali te 60€ płacić jak będzie jakiś problem. Ale potwierdziłeś moje przypuszczenia - nie jest tak źle i raczej problemu nie będzie :)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Wrz 2014 00:02 

Rejestracja: 17 Wrz 2014
Posty: 142
Loty: 2
Kilometry: 830
Dwukrotnie leciałam AirBaltic (z Wilna i Rygi) i nie było problemu z bagażem podręcznym (zwykły plecak, torba na laptopa i aparat). Na pewno nic nie ważyli, nie sprawdzali wymiarów, nie czepiali się też kupionych na mieście słodyczy, ogólnie wydaje mi się że możesz być spokojny - byle nie rzucać się zbytnio z tym wszystkim w oczy. Mi się udało, chociaż oba samoloty wiozły głównie powietrze, zamiast pasażerów. Ja na wszelki wypadek jeszcze wzięłam dużą torbę/worek z decathlonu, w którą mogłabym to wszystko razem upchać - dość nieforemnie, ale jednak. Zawsze może zdarzyć się jakaś pryncypialny pracownik (odpukać), więc lepiej mieć jakieś euro w zanadrzu.
_________________
http://www.pmiska.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Lis 2016 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Bo nie mogę znaleźć informacji czy w tym roku AirBaltic lata do Popradu z Rygi przez Warszawę? Loty do Popradu ruszają już 17 grudnia na mapce niby jest Warszawa, ale na stronie AirBaltica tego nie mogę znaleźć i jestem skonfundowany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Lis 2016 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Z informacji w sieci oraz ze strony BT wynika że w tym roku nie będzie połączenia WAW-TAT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 01 Lis 2016 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
No to wielka szkoda. Liczyłem, że ktoś w tym roku puści loty z Wawy w Tatry. Po cichu liczyłem na LOT, Ryanair, Wizzair, ale z jednej strony coraz bliżej Bratysława, Koszyce, (nawet ten Szczecin z FR), ale Popradu brak. No cóż... Pewnie na taką trasę w wakacje nie ma co liczyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 24 Maj 2018 20:17 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Wiecie może czy na Okęciu można się odprawić na lot Air Baltic w self service kioskach? Jutro rano Ojciec ma lot, a nie ma gdzie wydrukować karty pokładowej :/
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 25 Maj 2018 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Wystarczy karta z telefonu, ewentualnie wydrukuja mu w checkinie.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 31 Maj 2018 19:00 

Rejestracja: 25 Maj 2018
Posty: 7
Witam, mam pytanie kupowałem lot Warszawa-Ryga-Moskwa , dokonując zakupu musiałem podać nr paszportu ( nie posiadałem wtedy paszportu i podałem nr i serie dowodu ) chciałbym to zmienić , aby uniknąć problemów później. Jak najprościej to zmienić i czy w ogóle będą to weryfikować? na stronce piszą , że każda zmiana to koszt 30 eurasów..., troche mi szkoda;p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 31 Maj 2018 19:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Kontaktowales z linią?

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group