Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Paź 2023 15:27 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 24
Cześć.
W połowie grudnia wybieram się do Agadiru, w związku z tym zacząłem układać plan podróży. Będę jeździł wynajmowanym autem co pozwoli zwiedzić bardziej elastycznie większą ilość miejsc. W nawiasach wpisałem orientacyjną ilość godzin "za kółkiem" każdego dnia. Nastawiam się głównie na widoki i przyrodę, a nie miasta (stąd odpuszczam, np. Marakesz w którym już byłem oraz nie planuję dłuższego pobytu w Agadirze). Trasę opracowałem wokół punktów, które koniecznie chcę odwiedzić - pustynia nocą, góry i wąwozy do lekkiego trekkingu, ocean i plaża do wyczilowania.

dzień 1 - 17:30 przylot do Agadiru, noc w Agadirze
dzień 2 - wyjazd do Tarudant, Ajt Bin Haddu, Tizi n'Tichka, nocleg w Warzarat (6h)
dzień 3 - wyjazd do wąwozów (Dades, Todra, Todgha), nocleg w okolicy? (2h)
dzień 4 - wyjazd do Merzouga, Arfud, Rissani i Khemliya po drodze, noc na pustyni (4h)
dzień 5 - wyjazd do Sidi Ifni przez Antyatlas, co zwiedzić po drodze? (6h)
dzień 6 - c.d. dojazdu do Sidi Ifni, Tafraout, Les Gorges d’Aït Mansour po drodze, nocleg (6h)
dzień 7 - wycieczki po okolicy - Legzira, Tiznit, nocleg (3h)
dzień 8 - 17:00 wylot z Agadiru

Mam kilka niewiadomych, a mianowicie:
1. Nocleg na pustyni - chciałem zarezerwować z góry poprzez booking.com ale ofert jest MNÓSTWO. Czym kierować się przy wyborze? Patrzę głównie na opinie, czy jest już wliczona kolacja i śniadanie oraz transport do obozu.
2. Od dnia 5 nie mam szczególnego planu na atrakcje w drodze do Sidi Ifni. Przeglądałem kilka map z atrakcjami ale nie do końca chcę np. spać kolejną noc na pustyni w Zagorze. Podpowiecie którędy wracać z Merzougi i co zahaczyć?
3. Czy odległości do pokonania każdego dnia nie są zbyt ambitne? Jako kierowca czuję się pewnie ale mogą wystąpić czynniki, na które nie mam wpływu - głównie chodzi o pogodę.

Wszelkie pomysły, uwagi BARDZO mile widziane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 28 Paź 2023 10:21 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
W pobliżu Merzougi masz dwie wydmy, Erg Chebbi i Erg Znaigui. Chebbi jest blisko miasta, wycieczki, komercja, wszystko dostępne ale tłok jak na Saharę ;) Tu zobaczysz i sfotografujesz Beduinów prowadzących wielbłądy, jak sądzę celowo chodzą niedaleko turystów żeby uatrakcyjnić miejsce. Wydma jest duża, więc powinno się znaleźć jakieś spokojniejsze campy, zależy co was interesuje. Znaigui jest dużo mniejsza i spokojniejsza, rzadko ktoś rozjeżdża wydmy, rzadziej można spotkać wielbłądy. Co kto lubi. W każdym razie dłużej niż jedną noc siedzieć w jednym campie moim zdaniem nie ma co, chyba że ktoś kocha pustynię lub szuka jakichś duchowych doznań ;) Śniadanie i kolację musisz mieć wliczone, bo inaczej i tak będziesz płacił dodatkowo lub głodował.

Co do planu to na południe od Agadiru za bardzo nie pomogę. Natomiast dzień 2 macie sporo jazdy i mało czasu na zwiedzanie Ajt Bin Haddu i Warzarat. To jednak piękne krajobrazy, dużo malowniczych ksar w okolicy i szkoda tylko przemknąć.
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
bartek96 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 30 Paź 2023 14:09 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 24
@j_a dzięki wielkie za odpowiedź. Odnośnie drugiego dnia - część atrakcji mogę przełożyć na trzeci dzień, a z trzeciego dnia na czwarty. Tu jestem dość elastyczny - najważniejsze to zameldować się w Merzouga około godziny 15 żeby zdążyć na zachód na wydmy.
Wstępnie myślałem o Erg Chebbi, ponieważ w grudniu nie spodziewam się takich tłumów jak na wiosnę/jesień, a wydmy na tym ergu wyglądają na największe.
Z drugiej strony cały czas mam z tyłu głowy wizytę na Erg Chigaga (zamiast Chebbi lub dodatkowo). Jeśli zdecydowałbym się pojechać tylko na Chigaga to zaoszczędzam dobrych 5-6 godzin jazdy w sumie. Wizyta natomiast na tym ergu wiąże się z 2-godzinnym dojazdem jeepem 4x4 z Zagory do obozu co kosztuje extra ~100-200 euro (takie widziałem oferty).
Decyzja i wybór to jak decydowanie o wyższości Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi :D
A jeśli chodzi o powrót z pustyni - nadal nie znalazłem ciekawych atrakcji po drodze. To będzie długa podróż...

Edit: zmodyfikowałem początek podróży, po przylocie do Agadiru wyruszę od razu na noc do Tarudant. Dzięki temu w kolejny dzień długość jazdy spadnie z 6 do 4h jadąc do Ajt Bin Haddu.
dzień 1 - 17:30 przylot do Agadiru, noc w Tarudant (1h)
dzień 2 - wyjazd do Ajt Bin Haddu, Tizi n'Tichka, nocleg w Warzarat (4h)
dzień 3 - wyjazd do wąwozów (Dades, Todra, Todgha), nocleg w okolicy? (2h)
dzień 4 - wyjazd do Merzouga, Arfud, Rissani i Khemliya po drodze, noc na pustyni (4h)
dzień 5 - wyjazd do Sidi Ifni przez Antyatlas, co zwiedzić po drodze? (6h)
dzień 6 - c.d. dojazdu do Sidi Ifni, Tafraout, Les Gorges d’Aït Mansour po drodze, nocleg (6h)
dzień 7 - wycieczki po okolicy - Legzira, Tiznit, nocleg (3h)
dzień 8 - 17:00 wylot z Agadiru
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Paź 2023 01:35 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
My mieliśmy camp na Erg Znaigui. Wzdłuż Chebbi przejechaliśmy następnego dnia, w każdym miejscu po zatrzymaniu dopadali nas jacyś naganiacze na wycieczki i różne atrakcje. Turystów nie widziało się dużo. Gdybyś pytał, którą wydmę wybrałbym dziś do nocowania to naprawdę nie odpowiem. Natomiast nie wiem, czy nie byłby dobrym pomysłem spokojny przejazd z Merzougi do Zaghury i jeszcze jeden nocleg na pustyni, bo to jednak fajne doświadczenie. Nie ma sensu moim zdaniem siedzenie cały dzień jednym campie, dwa noclegi raczej nie znudzą.

Ja robiłem trochę inną trasę i nie znam okolic Agadir, tu nie podpowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
bartek96 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group