Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Z Cancun do Belize
#1 PostWysłany: 17 Gru 2023 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
Nie znalazłem lepszego miejsca, wiec napisze tutaj

Będę w Meksyku 2 tygodnie. Wiadomo ze pokręcę się po Jukatanie i tych wszystkich wartych zobaczenia miejscówkach.
Pomyślałem sobie ze skoro jest to w miarę blisko to odwiedze Belize.
Jak zwykle tez nie chciałbym wyjazdu spędzić na transporcie, ale zazwyczaj nie wychodzi mi najlepiej i później plan mam mocno napiety, aby zobaczyć możliwie dużo. 4 dorosłe osoby i czterolatek, dlatego jednak odpoczynek jakiś na plaży konieczny.

Moje pytanie jednak dotyczy trasy do Belize. Czy brać go pod uwagę i jechać trochę na zaliczenie? Mnie osobiście trochę żal nie zobaczyć, ale może to jest logistycznie nie do końca rozsądne. Z samego Cancun do Belize City wg Google to 7h. To juz w zasadzie dzień w aucie. Pewnie jakieś dodatkowe koszty z wynajmem auta z możliwością przekroczenia nim granicy. Może jednak transport publiczny? Jakieś rady?
Może pytanie banalne, ale banalne odpowiedzi robią się dopiero jak człowiek już na miejscu był i widział jak to wyglada.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
 Temat postu: Re: Z Cancun do Belize
#2 PostWysłany: 17 Gru 2023 21:46 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Dawno jechalem ale wtedy nie bylo bezposredniego busa z Cancun do Belize, trzeba bylo przesiadac sie w srodku nocy w Chetumal.

Belize jest fajne ale mi bardziej podobalo sie poludnie kraju, a to kolejnych pare godzin drogi.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD lubi ten post.
DAD uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Z Cancun do Belize
#3 PostWysłany: 17 Gru 2023 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Odpowiem tak, byłem 3 dni w chetumal i w końcu nie pojechałem do Belize, żeby tylko zaliczyć to trochę mało, mimo że taksiarz mówił, że do centrum handlowego po drugiej stronie granicy zawiezie nas bez opłat wjazdowych, więc miałbym tanio następny kraj zaliczony.
W ten sposób ominąłem już co najmniej 4 kraje które brakują mi do setki, ale może jeszcze kiedyś zwiedzi się je pożadnie ?
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Z Cancun do Belize
#4 PostWysłany: 17 Gru 2023 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
Na tym etapie przyznaje ze ja to nawet nie wiem gdzie miałbym jechać do tego Belize. Trochę tak jest ze skoro już jestem tak blisko to chciałbym tez i zaliczyć kolejny kraj. Nie chce tez wchodzić w dyskusje co to znaczy "zaliczyć". Wypić piwo, zrobić tam nockę czy jednodniówkę aby moc uznać ze się w danym kraju było? Zaczniemy wchodzić w OT :)
Stad tez moje pytanie, bo wiadomo ze mam tylko 14 dni. Z moimi wyjazdami to później się robi tak, jak z doposażeniem auta w salonie ;) . Nie chciałbym przegiąć tym razem i jednak mieć czas na rodzinny chillout :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Cancun do Belize
#5 PostWysłany: 17 Gru 2023 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Na Jukatanie jest co robić, ja byłem 10 dni i nie miałem czasu na Belize, ale pamiętam, że były autobusy.

Jeśli chodzi o Belize to zdecydowanie warto zobaczyć Actun Tunichul Muknal.
Jak chcesz płynąć na jakąś wyspę to ze 4 dni będzie trzeba.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
DAD uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Z Cancun do Belize
#6 PostWysłany: 17 Gru 2023 22:26 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 304
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
2 tygodnie to nie jest tak dużo na Jukatanie.
Odległości sątam spore. A jak przedmówcy pisali jest co zwiedzać.
Ale na upartego jak chcesz ogarnąć Belize -> Bierz samochód , po trasie ogarnij Tulum, Playa Del Carmen, Tulum i z 7h jazdy (nie wiem czemu jak google maps pokazuja mi 5h z Cacun do Belize) już Ci się zrobi w jedną stronę 4 h ;-)
Ale z doświadczenia wiem, że 2 tygodnie to szału nie ma na takie zwiedznaie - zwłaszcza z 4ro latkiem. Lepiej na spokojnie Jukatan sobie ogarnąć.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
DAD uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Z Cancun do Belize
#7 PostWysłany: 17 Gru 2023 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 755
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@DAD Jak to gdzie? Modonna śpiewała o Isla Bonita :D
A tak poważnie to też miałem taki dylemat i ostatecznie zakotwiczyłem w Mahahual, gdzie odnalazłem względny spokój.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
DAD uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Z Cancun do Belize
#8 PostWysłany: 17 Gru 2023 23:10 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Jechać, aby tylko jechać do Belize City nie ma sensu zupełnie, to typowe shit hole. Belize jest bardzo fajne ale mniej więcej od poziomu stolicy (nie jest to Belize City ;) ) w dół + oczywiście Caye. Z Cancun to spory kawałek, ja bym się nie pchał. Zobaczysz, że w 2 tygodnie na Yukatanie ciężko będzie dojechać do Mahahual i wrócić (spędzając wszędzie kilka dni, a nie na wariata), nie mówiąc nawet o dalszej podróży na południe. Najedziesz się, czas stracisz, a w sumie i tak nic nie zobaczysz i trzeba będzie wracać.

Edit: kiedyś pływał statek z San Pedro do Chetumal, może to jest jakaś opcja jeżeli bardzo się upierasz. Nie pamietam tylko z jaką częstotliwością pływali, nie korzystałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
DAD uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Z Cancun do Belize
#9 PostWysłany: 18 Gru 2023 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 97
W sensie czasowym rzecz jest do wykonania autem, nawet przy dość porządnym zwiedzeniu Jukatanu - ale nie decydowałbym się na to. Po mojemu zdecydowanie lepiej skupić się na meksykańskiej części (czy to zobaczyć więcej miejsc, czy to mniej, ale spokojniej), niż piłować kilometry. A z kolei Belize zostawiłbym sobie na inny wyjazd - akurat z północą Gwatemali i ew. meksykańskim Bacalar. Wtedy też bez piłowania kilometrów wyjdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD lubi ten post.
DAD uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Z Cancun do Belize
#10 PostWysłany: 18 Gru 2023 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Cenne informacje, a ponieważ nikt z Was jednak nie namawiał to wyciągnę wnioski i skupie się na Jukatanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group