Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Mar 2015 10:32 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 154
Loty: 22
Kilometry: 23 028
Zbanowany
Nie sprawdzałem czy działa - ale skoro na oficjalnej stronce jest to musi działać hehe ;)
Dziecko do 16 lat ma osobny pokój za pół ceny - co może dać fajną promoszkę (przecież dziecko nie musi być samo w pokoju) hehe

Link:
http://www.accorhotels.com/gb/hotels-of ... days.shtml
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 04 Mar 2015 10:52 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 158
pytanie do bywalców w tej sieci:
jeśli zarezerwuję pokój dwuosobowy to czy nie będzie problemu jeśli zjawię się z 7-letnim dzieckiem (którego nie ma na rezerwacji)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Mar 2015 10:55 

Rejestracja: 22 Sie 2013
Posty: 256
sprawdz na stronie hotelu lub ewentualnie do nich zadzwon, polityka wzgledem dzieci jest rozna w zaleznosci od hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Mar 2015 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Propozycja rodzinna, drugi pokój za 50% ceny jest stałą ofertą w wielu hotelach Accora.
Stawka -50% raczej średnio wychodzi bo jest od najwyższej taryfy, i dwa pokoje bez tej promocji wychodzą podobnie ze zniżką np. -30% za wczesną rezerwację. można sobie sprawdzić.

A dla jeżdżących z dziećmi:
Jeżeli ktoś faktycznie jedzie z dziećmi, to jeszcze nigdy nie wyszło mi taniej zamiast 4 os. wziąć 2+2 zawsze jest jakieś inne lepsze promo/taryfa.

Polecam zaglądać wtedy do Novoteli dzieci do 16 roku życia śpią i jedzą za darmo śniadania, pod warunkiem że rodzice też jedzą.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Mar 2015 11:08 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 154
Loty: 22
Kilometry: 23 028
Zbanowany
http://www.accorhotels.com/pl/hotels-of ... zina.shtml

powyżej link do polskiej strony z promocją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Mar 2015 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
I jeszcze jedna wada dwóch pokoi nie można wtedy chyba skorzystać z punktów Accora do płacenia.
Nie mam tego jak sprawdzić w tym momencie, ale tak zapamiętałem. ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Mar 2015 12:55 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
tominor napisał(a):
pytanie do bywalców w tej sieci:
jeśli zarezerwuję pokój dwuosobowy to czy nie będzie problemu jeśli zjawię się z 7-letnim dzieckiem (którego nie ma na rezerwacji)?

Przy danej stawce, po której rezerwujesz, zawsze masz dostępne dodatkowe informacje o stawce i pokoju i tam jest napisane, czy można z dzieckiem i do ilu lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Mar 2015 14:59 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Z mojego doświadczenia, nigdy nie było problemów z dzieckiem, Wystarczył telefon przed, nawet jak na stronie przy rezerwacji dla 2+1 pokazywało, że za dużo osób
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Mar 2015 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Heniek tylko jedno dziecko wrzucałeś do pokoju, czy więcej też? I w jakim wieku?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Mar 2015 16:51 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
heniek napisał(a):
Z mojego doświadczenia, nigdy nie było problemów z dzieckiem, Wystarczył telefon przed, nawet jak na stronie przy rezerwacji dla 2+1 pokazywało, że za dużo osób

Miałeś chyba dotychczas szczęście. Niektóre hotele z sieci na bank nie pozwalają dzieciom powyżej np. 6 lat spać w łóżku rodziców. Wtedy musisz wziąć pokój z dostawką, z rezerwacją w wariancie 2+1. W innych bez problemu zarezerwujesz pokój dla 2 osób, a dziecko śpi dodatkowo. Ale ja zawsze sprawdzam, czy jest to dopuszczalne w danej stawce/pokoju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Mar 2015 16:56 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
albo 1+2 albo 2+1 dzieci 8 i 13,
do teraz nie było problemu, może faktycznie szczęście, ale uważam, że i tak zawsze zadzwonić do hotelu obojętnie jak to wyglada na stronie. I odpuścić sobie ich infolinię bo tam jeszcze nigdy nic nie wiedzieli :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Mar 2015 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
To jeszcze jedna uwaga odnośnie wyszukiwania hoteli dla dzieci w Accor, są trzy typy hoteli dla których:
-dzieci nie istnieją
-dzieci istnieją tylko do 12 roku życia
-dzieci istnieją aż do 16 roku życia (tu chyba wszystkie Novotele)
I to nie chodzi, że dzieci nie trawią ;) ale o to, że dzieci w tym wieku są uwzględnione w taryfach jako dzieci i z tego względu nie płaci się np. za dostawkę/kanapę lub za posiłki (przy założeniu że dorośli też jedzą).

U mnie układ 2 +1 (do 12 lat) +1 (do 16 lat) i z tego co zauważyłem tylko Novotele mają pokoje na osoby i jednocześnie uwzględniają dzieci do 16 roku życia jako "darmowe"
tzn. superior dla 2 os. dorosłych kosztuje tyle co dla opcji 2+2, tzn. także, że jeżeli w cenę pokoju (taryfa lub dokupienie) wliczone jest śniadanie to dzieci jedzą "za darmo", to samo chyba z extra posiłkami które można wykupić w niektórych taryfach np. obiado-kolacja.

Jeżeli macie opcję 2+1 (12-16 lat) to też żadne Ibisy, Mercure... nie uwzględnią takiego wyszukiwania, i nie powinno przysługiwać "darmowe" śniadanie...

Jeżeli macie opcję 2+1 (do 12 lat) wyszuka wam oferty w większości Ibisów, Mercure...

Dlatego czasem dla opcji 2+1 lub 2+2 warto zapytać wyszukiwarkę o opcję 3 lub 4 dorosłych i nagle okaże się, że pokoje na tyle osób są :P i mogą w nich spać dzieci, ale nie zostaną te tego powodu potraktowane "ulgowo" jako dzieci (czyli bez zniżek/upustów). Cena oczywiście też będzie adekwatna, ale pokój się znajdzie.

I już ostatnie spostrzeżenie, niektóre Ibisy potrafią sprzedawać pokoje dwuosobowe łączone jako "pokoje rodzinne" majce dobrą cenę, a inne takiej opcji nie uwzględniają w taryfach pomimo tego, że pokoje łączone są i można o nie poprosić przy rejestracji, ale płaci się jak za dwie normalne dwójki.
Więc w ramach pytania wyszukiwarki dla opcji 2+2 warto zapytać o dwa pokoje 1+1 (jeżeli tylko taryfa uwzględnia wiek) lub jeden pokój 2 plus drugi 1+1 jeżeli jedno z dzieci ma więcej niż 12 lat.

@heniek brałeś normalną 2 i pytałeś telefonicznie czy dziecko może z Wami spać, bez sprawdzania w taryfie czy na to pozwala?
Może po prostu taryfa na to pozwalała i wystarczyło "ładnie" zapytać wyszukiwarkę?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 04 Mar 2015 21:29 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Cytuj:
@heniek brałeś normalną 2 i pytałeś telefonicznie czy dziecko może z Wami spać, bez sprawdzania w taryfie czy na to pozwala?
Może po prostu taryfa na to pozwalała i wystarczyło "ładnie" zapytać wyszukiwarkę?


I tak i tak, ale jak wyszukiwarka pokazywała, że za dużo osób, czyli generalnie nie przysługiwało, to brałem dla 2 dorosłych, a przed przyjazdem dzwoniłem mówiąc, że sytuacja się zmieniła i będzie jeszcze dziecko. Nigdy nie było problemu.
Nie wiem czy to przez wrodzony urok osobisto-telefoniczny :lol: czy przez status platinum ale na razie bez odmów czy dopłat.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 04 Mar 2015 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
To jak będzie okazja to sprawdzę :) dostawałeś dostawki czy dzieci stały z rodzicami?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Mar 2015 21:47 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Znów, i tak i tak, a jak byłem sam z dziećmi i to w ogóle bajka :) i to gdziekolwiek. Samotnemu tatusiowi z dziećmi wszystkie kobiety chętnie pomagają ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 22 Sie 2016 17:02 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
czy ktoś wie jak rozwiązać taką sytuację

a mianowicie - przy rezerwacji pisze ze drugi pokój dla dzieci 50%, gdy rezerwuję 2 pokoje dla naszej rodziny 2+2 żadna taka promocja nie wchodzi i wyskauja mi dwa pokoje w normalnej cenie. Dodam że dzieci mają 7 i skończone 2 lata.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Sie 2016 19:17 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Z tego co wiem, to pewnie próbujesz rezerwować standardowo. Powinna być opcja wyboru tej oferty. Posprawdzaj wszystkie zakładki i taryfy.
Góra
 Profil Relacje PM off
helka2003 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 22 Sie 2016 19:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Zarezerwuj telefonicznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
helka2003 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 23 Sie 2016 01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
System rezerwacji z tym drugim pokojem jest pokręcony - trzeba wpisać w wyszukiwaniu ze chcesz jeden pokój , wtedy wybrać promocje i stawkę w której są dwa pokoje. Jeśli od razy w wyszukiwaniu posad ze chcesz dwa pokoje to w skrajności będziesz mógł wybrać 2x podwójny pokój. Ja najcześciej pisze po prostu do hotelu ze nie mogę zarezerwować przez stronę i żeby oni to zrobili. Ale u mnie jest jeszcze inna sytuacja bo ja rezerwuje najcześciej 2+3 i zagajam ze chce dwa pokoje w promocji ale jeden dodatkowo z dostawka. A w zasadzie z punktu widzenia accora to mam 3+2 bo najstarszy junior juz powyżej 16.
Przy czym najcześciej - jak juz pisano- dwa pokoje luzem wychodzą taniej niż ta promocja 50% za drugi pokój. Do tego - zależnie od hotelu/kraju/czegoś - dochodzą koszty śniadań, cześciej wszystkie są płatne, rzadziej platne dla dorosłych a dzieci za darmo. Nie żebym był skąpy przesadnie ale 5x18 eur za śniadanie to juz trochę teges.
W te wakacje spałem kilka razy w Mercurym i Ibisie i zawsze brałem dwa osobne pokoje, obowiązkowo na dwóch osobnych rezerwacjach - jeśli wpisze sie rezerwacje na dwa pokoje od razu to znikają specjalne ceny z obniżka za status.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group