Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przesiadając się lecąc Wizzair trzeba odebrać fizyczną kartę pokładową w checkinie (nie potrzeba mieć wydrukowanego pdfa). Oznacza to ponowne kontrole paszportowe i security.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#81 PostWysłany: 26 Sie 2021 21:11 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 29 Mar 2022 16:20 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
Wiem, że trochę żałosne, ale nie mogę nic sensownego znaleźć. Muszę się dostać na lotnisko w Abu Dhabi z okolic stacji metra Stadion w Dubaju JUTRO na ok. 8 rano. Obecnie jedzie chyba tylko jedna linia do Abu Dhabi E101.
Proponuje mi aplikacja jazde do przystanku st10 i przesiadke w autobus 240. Pytanie tylko jak się płaci za bilety jak nie mam tej karty Halifat i raczej wątpię żeby udało mi się ją dostać.

Wiem też że są busy z expo ale nie mam biletu na expo i w sumie nie wiem czy o 7:30 to on jest z lotniska czy już z expo.

Każda pomoc się przyda. Z góry dziękuję.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Kwi 2022 18:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 30 Mar 2022 06:56 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Jedź E101 na dworzec autobusowy w Abu Dhabi. Tam normalnie powinieneś bez problemu dostać kartę Halifat (również wcześnie rano). Tylko zaplanuj odpowiednio więcej czasu aby zdążyć się tam przesiąść.

Jeżeli chcesz kompromis pomiędzy czasem podróży a kosztem, to jedź E101 do Abu Dhabi i potem dalej na lotnisko taksówką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#84 PostWysłany: 02 Kwi 2022 17:23 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Ile czasu potrzeba od wyjścia z samolotu Wizzair w AUH do wyjścia na miasto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#85 PostWysłany: 02 Kwi 2022 19:24 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
Zależy od kolejki na granicy, ale mi niedawno zajęło jakieś 20 minut.

Co do moich rozważeń na temat dojazdu na lotnisko. Dwa razy próbowałem dojechać na lotnisko i dwa razy musiałem brać taksówkę, raz ze względu na opóźnienie autobusu z Dubaju, a raz ze względu na półgodzinne oczekiwanie, aż wreszcie coś przyjedzie. W drugą stronę akurat udało mi się pojechać miejskim praktycznie bez czekania. W przypadku autobusu e101, można też spróbować wziąć taxi z przystanku "Shahama Village". Ostatnio jakieś 2 tam stały. Jest też autobus 240 na lotnisko, w który możemy się tam przesiąść i nie trzeba jechać do miasta by zaraz z niego wracać. Tylko nie wiem czy da się tam kupić bilet, raczej nie.

Wizzair napisał mi, że trzeba być 4 godziny przed, ja byłem dwa razy na jakieś 80 minut przed, musiałem iść pobrać kartę pokładową, a i tak zdążyłem się jeszcze wynudzić przy bramce. Z polskim paszportem możemy przy odlocie iść do kontroli granicznej, która jest automatyczna. Za kontrolą graniczną jest kontrola bezpieczeństwa, która mam wrażenie ma większą przepustowość niż kontrola graniczna, więc są pustki.Gwarancji, że zawsze tak jest nie daje, ale ostatnio jak wbiegłem na lotnisko, to było cała masa ludzi w terminalu i myślałem, że będą kolejki do kontroli, a nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 30 Kwi 2022 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Pytanko o czas pomiędzy lotami na AUH. Godzina i trzydzieści minut. Nie za mało? Do ogarnięcia dzieciaki (nie biegają tak szybko jak rodzice).
Załącznik:
krksll.png
krksll.png [ 79.77 KiB | Obejrzany 1578 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 30 Kwi 2022 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Tak. Do ogarnięcia ale na styk.Odloty z tego samego terminala. Minus taki ze w AUH nie ma stanowiska service desk W6 na airside. A BP nie wydadzą na drugi lot do SLL online. Trzeba przejść na landside przez immigration, odebrac BP, przejsc przez security, znowu immigration - są bramki automatyczne. Na salonik nie pozostanie praktycznie czasu. ;-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet lubi ten post.
mahalnet uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 30 Kwi 2022 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Na mapie widziałem, że jest transfer pomiędzy terminalami. Kurczę wszędzie szukałem tylko nie na stronie lotniska.
Jednak nie ma transferu pomiędzy przylotami a odlotami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 30 Kwi 2022 18:12 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
mahalnet napisał(a):
Pytanko o czas pomiędzy lotami na AUH. Godzina i trzydzieści minut. Nie za mało? Do ogarnięcia dzieciaki (nie biegają tak szybko jak rodzice).
Załącznik:
krksll.png

Jesienią z Krakowa, do tego to Wizzair i do października wiele się jeszcze w rozkładach zapewne pozmienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 01 Maj 2022 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mahalnet napisał(a):
Pytanko o czas pomiędzy lotami na AUH. Godzina i trzydzieści minut. Nie za mało? Do ogarnięcia dzieciaki (nie biegają tak szybko jak rodzice).


Dawno tam nie byłem - z5 lat, a nawet jak bywałem (dobrych parę razy) to nigdy się tam nie przesiadałem. Więc może coś się zmieniło. Ale powiedziałbym że to bardzo ryzykowne, zwłaszcza z dziećmi. A jeśli macie do nadania rejestrowany - to w ogóle bym zrezygnował.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 01 Maj 2022 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Bagaz tutaj stety/niestety nic nie determinuje i tak za każdym razem trzeba podejść do check-in na landside i stanąć w tej samej kolejce po BP lub nadanie bagazu. Odprawa otwiera się średnio na 3h przed lotem. Nie ma kolelejek Priority, na wszystkich stanowiskach wyświetla się Priority więc jest jedna lub sa nawet 3 identyczne kolejki.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#92 PostWysłany: 10 Maj 2022 11:30 

Rejestracja: 11 Lut 2020
Posty: 8
Po zmianie godziny wylotu Wizzaira mam 1h 50min na przesiadkę w AUH na dwóch różnych biletach z bagażem rejestrowanym. Myślicie, że to realne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#93 PostWysłany: 11 Maj 2022 10:44 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
czy jest opcja transferowa w AUH (przejście na kolejny lot - bez wychodzenia na miasto) ?

Chodzi o 2 osobne bilety W8
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#94 PostWysłany: 11 Maj 2022 10:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Ale w AUH trzeba iść do check inu, na odprawę, lecąc Wizzem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#95 PostWysłany: 11 Maj 2022 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
@chiniol w AUH nie ma transfer desku W6/W5 na airside, za kazdym razem trzeba przejsc 2x przez immigration (out & in), na "powrocie" mozna przez brammki automatyczne. Za kazdym razem trzeba pobrac nowa karte pokladowa i sprawdzic dokumenty na checkin na landside. 1:50h jest ryzykowne ale do zrobienia, jesli oczywiscie nie bedzie opoznienia pierwszego samolotu. Srednio, jesli nie ma jakis zatorow, procedura wyjscia/uzyskania BP/wejscia zajmuje ok. 40-60min.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [AUH] Abu Dhabi
#96 PostWysłany: 13 Maj 2022 22:26 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
czyli jeśli przylot jest w granicach 21:00 a wylot 8:00 to trzeba czekać na check-in do 3-4 rano?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 22 Cze 2022 10:13 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Na stronie wizzair widzę, że nie akceptują mobilnych kart z aplikacji. Czy na lot do Muscatu trzeba mieć koniecznie wydrukowaną kartę pokładową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 22 Cze 2022 10:48 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Lecąc z AUH w ogóle nie dostaniesz karty pokładowej po odprawie online. Będziesz musiał stawić się do stanowiska check-in i dopiero tam dostaniesz.
(Stan rzeczy - czerwiec 2022)
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
JONASZ uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 22 Cze 2022 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Dokladnie. I do tego trzeba wyjsc z airside na landise i przejsc 2x immigration out and in + security. Co zajmuje przy dobrym ukladzie 1h, srednio 1,5h. A bezpeicznie pewnie 3-4h aby nie biegac po lotnisku i miec jakikolwiek zapas na ew. opozniony poprzedni lot.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 22 Cze 2022 21:25 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Dziękuję za wyczerpujące informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group