Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Wrz 2015 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 125
Loty: 502
Kilometry: 514 566
Na granicy w 2013 nie było problemu z wejściem, promesa wizy wystarczyła na wejście. Na wyjście z Abchazji już potrzeba realnej wizy, którą otrzymać można w Suchumi w Ministerstwie Inastrannych Dieł, po uprzedniej wpłacie w specjalnie wyznaczonym banku (bank jest nieco ukryty, ale można z dobrymi wskazówkami trafić, to blisko morskiego wokzalu). Ja wjeżdżałem w piątek, więc z marszu wizę załatwiłem, aby się nie zblokować do poniedziałku. Baza hotelowa droga, ale można znaleźć coś u ludzi za 10-20 zł noc. Blisko granicy (np. w Gali) trzeba uważać ze zdjęciami, chodzą nieumundurowani tajniacy (można też spotkać takich podszytych pod tajniaków wymachujących niby legitymacjami służbowymi, ale to już inna sprawa). Trzeba pamiętać aby mieć przy sobie ruble, bankomatów tam nie widziałem, nie wiem jak jest teraz. Z Zugdidi do granicy dostaniemy się marszrutką, następnie przez most pieszo, za granicą czekają marszrutki do Gali, tam można przesiąść się na inną marszrutkę do Suchumi.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#22 PostWysłany: 11 Wrz 2015 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
kibek napisał(a):
wtak napisał(a):
Odświeżę nieco.
Możecie opisać aktualne realia przekraczania granicy (oczywiście legalnie od strony Gruzji właściwej) i powrotu do Gruzji?

...Po stronie Abchazji kontrola paszportowa, celna, oficer polityczny, wszystko normalnie, musisz pokazać wydrukowaną promosę wizową, dzwonią do Suhumi i sprawdzają czy jesteś w spisie...

Pokorespondowałem nieco z Apsny MSZ.
Nie da się ominąć konieczności wyrobienia wizy (po uzyskaniu uprzednio promesy w necie) w Suchumi.
Dlatego wyjazd na sam weekend odpada.
Nawiązując do @kibka - jak wjeżdżamy w weekend to jak oni sprawdzą w Suchumi, czy jesteś w spisie? ;)
Może to tylko symulują?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Wrz 2015 17:59 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Też tak podejrzewałem ale myślę, że oni nie dzwonią do Suchumi tylko do swojej kwatery "na górze"
Granica wygląda tak, ze po przejściu mostu jest posterunek kontrolny, w którym sprawdzają paszporty jak trafią się jacyś innostrańcy to proszą o tę promesę i wtedy wykonują ten magiczny telefon.
Sama kontrola celna i graniczna jest położona na górce kilkadziesiąt metrów wyżej, wydaje mi się, ze tam dzwonią ale może rzeczywiście dzwonią gdzie do Suchumi jak mówią. Na pewno dzwonią bo przysłuchiwałem się rozmowie.

W kwestii tylko weekendu też mieliśmy tym problem, mimo, że wylądowaliśmy tam na blisko tydzień to zorganizowanie wizy było dość trudne. Pierwszego dnia była rocznica wyzwolenia Abchazji, drugiego święto prawosławne, trzeciego dnia wypadła piątek i chyba z rozpędu ustalono, że jest to długi weekend, sobota, niedziela wiadomo...ale w Abchazji w zasadzie jak nsa całym Kaukazie nie ma rzeczy niemożliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Wrz 2015 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
kibek napisał(a):
...ale w Abchazji w zasadzie jak nsa całym Kaukazie nie ma rzeczy niemożliwych.

Możesz coś zasugerować? ;)
Chciałbym wjechać w sb z promesą, a wyjechać w nd?
Kak to zdjełać... ? 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Wrz 2015 21:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22460
Ja znaju: $, € :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Wrz 2015 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Skolko? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Wrz 2015 22:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22460
Od humorku i od pogody. Myślę ze parę $ i po ptokach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Wrz 2015 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Zeusie ;) można by próbować, ale jak się "nie dogadamy" i w niedzielę odeślą do Suchumi na poniedziałek po wizę?
Testował ktoś z Was wyjazd na samej promesie wg "patentu" przedmówców?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Wrz 2015 16:50 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Nie nie mówię o łapówkach i z moich obserwacji to może się nie udać. Abchazi tę granicę traktują bardzo poważnie, nawet za poważnie żeby zwiększyć status swojego państwa, z drugiej strony to de facto zewnętrzna granica Federacji Rosyjskiej.
Po problemach jakie mieliśmy to nie polecałbym tej drogi.
U nas to była trochę ich wina bo wystawili nam promosę na 5 dni, z ktłrych wszystkie było wolne. Na szczęście przsez całkowity przypadek poznaliśmy ich odpowiednika ministra MSW, potem naczelnika granicy, potem dowódcę wojskowego i tak dalej...mimo, że wszystko miało się odbyć bez problemów to Rosjanie na granicy przetrzymali nas kilka godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Wrz 2015 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
No właśnie. Pogranicznicy są rosyjscy.
Po tegorocznych umowach pomiędzy RUS, a Apsny będzie pewnie jeszcze bardziej formalnie.
Najwyższy czas, by odwiedzić Abchazję, czy np. Kubę. Tam zmiany są dziś dość dynamiczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Wrz 2015 20:06 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Jakby ktoś się jeszcze zastanawiał to pod linkiem zebraliśmy wszystkie atrakcje warte uwagi
http://www.mynameisola.com/pl/9-reasons ... -abkhazia/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 21 Wrz 2015 22:10 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Jeszcze jeden powód, że warto
Kuchnia
Pod linkiem nasza wrażenia z kulinarnej podroży po Abchazji
http://www.mynameisola.com/pl/abkhazian ... long-life/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 20 Paź 2016 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Trochę odgrzewam temat ;)
Byliście ostatnio w Abchazji od strony Gruzji?
Coś formalności chyba przybędzie i trudniej będzie się dostać:
wizy do Abchazji dla innostańców z krajów jej nie uznających

edit: może dla nas tak dużo się nie zmieni (chociaż podobno Abchaskie MSZ rekomenduje posiadanie wizy rosyjskiej!).
Znalazłem informację, że dotknie to np Białorusinów i pewnie innych postsowieckich krajów, które jednak nie uznały Abchazji jako państwa:
abchaskie wizy dla Białorusi

Coś wiemy bliżej na ten temat...? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Sty 2019 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Znów grilluję temat :)
Potwierdza się, że check point GE właściwa-Abchazja jest tylko jeden, na moście na Inguri na trasie Ruchi-Gali.
Zamknięcie dwóch "przejść granicznych" Gruzja-Abchazja
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 07 Wrz 2019 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Widzę, że mnie najbardziej ten temat absorbuje :D
Granica de facto GE-Abchazja Ruhi-Gali zamknieta od końca czerwca (od demonstracji przeciwko Rosji po wystąpieniu ros. dyplomatów w parlamencie).
Wiz Suchumi obecnie nie wydaje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 09 Wrz 2019 08:39 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 22
Loty: 21
Kilometry: 42 762
Witam, na pytanie: Abchazja - czy warto? odpowiadam: TAK.
Byłem w maju 2018. Tutaj trochę informacji:
https://www.forum.kaukaz.pl/gruzja-saka ... i/abchazja
Niestety, jak napisał wtak, dziś przejście graniczne między Gruzją a Abchazją jest zamknięte. Pozostaje tylko wjazd od strony Soczi w Rosji - ale to z wizą rosyjską :(((
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 05 Lut 2020 12:17 

Rejestracja: 22 Cze 2018
Posty: 5
Podłączę się pod temat.

Świta mi pomysł aby wlecieć do Gruzji na dowodzie, następnie pojechać do Abchazji, kilka dni spędzić w Soczi i wrócić ponownie do Gruzji (oczywiście przez Abchazję). W internetach wyczytałem, że na granicy abchasko - rosyjskiej nie dają pieczątek do paszportu.
Czy ktoś przerabiał już taki scenariusz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 05 Lut 2020 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Na wizie rosyjskiej pewnie jednak będziesz miał pieczątkę (ryzyko zawsze będzie), więc albo nie wpuszczą cię z powrotem do Gruzji, albo cię Gruzini pojmają -> grzywna co najmniej i pewnie wilczy bilet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Lut 2020 12:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22460
Po co komplikować życie? Leć przez Rosję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Lut 2020 12:56 

Rejestracja: 22 Cze 2018
Posty: 5
Tak najłatwiej :)

Interesuje mnie jednak ta konkretna opcja, czy ktoś już próbował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group