Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Paź 2014 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Hey jak w temacie jeden dzień w mieście i najbliższych okolicach co polecacie? - przyjazd rano pociągiem i tego samego dnia wieczorem powrót do Tbilisi czyli 12 h na zwiedzanie wstępnie poza samym miastem gdzie jak czytałem nie ma aż tyle ciekawych miejsc planuje Eczmiadzyn i Zwartnoc jak na tak krótki czas wydaje mi się, że sporo. Przemieszczać się planuje marszrutkami ewentualnie jakiś inny sposób zobaczymy na miejscu. Miałem wielką ochotę na Sewan ale jest raczej za daleko. Ogólnie temat Armenii na forum nie jest zbyt rozbudowany więc może czas to zmienić, po powrocie niewątpliwie napiszę jak było ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 13 Paź 2014 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Jak masz tylko 1 dzień doradzałbym raczej wycieczkę do Garni i Geghard- najpiękniejszego klasztoru Armenii. Blisko od stolicy, szybciej dojedziesz niż nad jezioro Sewan, można tanio i sprawnie dostać się taksówką lub nieco wolniej komunikacją, trochę to bardziej skomplikowane, bo trzeba przemieścić się jakoś z Garni do Geghard. Można też wykupić łączoną wycieczkę (Garni jest po drodze do Geghard). W samym Erywaniu najbardziej widowiskowe wydają mi się Kaskady, spotkałem polski akcent- rzeźbę polskiego artysty. Do fabryki koniaku niestety nie dotarłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Paź 2014 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Ze swojej strony polecam http://www.envoyhostel.com/armenia/index.php
Rewelacyjne toury! bardzo dużo informacji - fajna pani przewodnik. ceny niskie - coś ok 120zł za dzień płaciłem - w tym był lokalny posiłek - naprawdę wypas.

wycieczki były w godzinach 9.00 - 19.00

Sam Erywań nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia. Polecam ichniejsze place - zwłaszcza republikański i Kaskady.
Co mnie urzekło to przepiękne kobiety - spory kontrast pomiędzy Gruzją do której pojechałem kilka dni później.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Paź 2014 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Wielkie dzięki za podpowiedzi jednak garni i geghard wymiatają obejrzałem fotki na necie i zdecydowanie tam się wybiorę , szkoda że te wycieczki nie są we wszystkie dni tygodnia akurat nie ma ich gdy będę ale postaram się jakoś tam dotrzeć inaczej :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Paź 2014 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Mnie Gruzinki też się podobają - nie widzę tego kontrastu.
Wycieczki do Garni/Geghard powinieneś znaleźć codziennie- jest kilku touroperatorów, sprawdź dokładnie. Korzystałem z tego biura: http://www.hyurservice.com/eng/trips_reg_eng.php
i byłem zadowolony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Paź 2014 15:07 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
chester0 napisał(a):
Wielkie dzięki za podpowiedzi jednak garni i geghard wymiatają obejrzałem fotki na necie i zdecydowanie tam się wybiorę , szkoda że te wycieczki nie są we wszystkie dni tygodnia akurat nie ma ich gdy będę ale postaram się jakoś tam dotrzeć inaczej :D


Byłem w tym roku 1 dzien w Erewaniu, wlasnie z Tbilisi pociągiem rano przyjazd a powrót następnego dnia marszrutką. Mając 12 godzin chyba odpuściłbym wycieczki poza miasto a zamiast tego pospacerowalbym sobie po centrum. My bylismy bardzo zmeczeni, podroz pociągiem, pomimo ze byla to 1 klasa byla bardzo meczaca i niewygodna (pobudka na granicy, potem kolejna pobudka 2 godziny przed dojazdem aby zabrac posciel). Pozatym mega duszno i goraco - wagony stare bez klimatyzacji a okna sie nie otwieraly. Nie wiem czy bedziesz mial sile na intensywne zwiedzanie.

Mi Erewan podobal sie bardzo, mysle nawet ze bardziej niz Tbilisi. I mysle ze warto zostac na noc bo miasto ozywa po zmroku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Paź 2014 20:44 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
Erywań jest na tyle ciekawy, że warto poświęcić mu choć jeden dzień. Nikt tu jeszcze nie wspomniał np. o Muzeum Ludobójstwa Ormian, bardzo interesujące i poruszające miejsce.

A jeśli jednak chcesz pojechać poza miasto to dla mnie "must-see" jest Khor Virap - bardzo stary monastyr, można zejść do studni gdzie wg legendy więziono św. Grzegorza, no i zapierający dech w piersiach widok na Ararat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Paź 2014 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Mając tylko jeden dzień wybrałbym monastyry - Khor Virap lub Geghard (lub oba). Erywań jest ciekawy, ale monastyry, dla mnie przynajmniej dużo fajniejsze. W Erewaniu jest jeszcze fajny bazar z pysznymi słodkościami.

Załączniki:
AP6140720.jpg
AP6140720.jpg [ 160.84 KiB | Obejrzany 4991 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Paź 2014 07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Dzieki za wszystkie podpowiedzi wyjazd juz zrealizowany ogolnie napewno warto jechac choc na ten jeden dzien Armenia jest naprawde fajna udalo sie obejrzec caly Erewan i pojechac do Garni .Geghard niestety odpadl z braku czasu ale jest to do zrobienia jak najbardziej w jeden dzien.Nam sie nie udalo bo duzo czasu zeszlo na ustaleniu jak sie tam dostac relatywnie tanio jest to do robienia za jakies 20 zl w dwie strony lacznie z Garni -dojazd. Szczegoly opisze po powrocie moze sie kommus przyda. Teraz czas na Tbilisi i Batumi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Paź 2014 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Jadę w lutym do Armenii i chętnie dowiedziałbym się jak się dostać w różne punkty kraju także czekam na info!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Paź 2014 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Zgodnie z obietnicą krótka relacja z jednego dnia w Armenii. Wyjechaliśmy z Tbilisi nocnym pociągiem do Erewania - bilety kupione w kasie dworcowej dzień przed - koszt 73,5 lari za dwie osoby w 3 klasie. Zdecydowaliśmy się na 3 klasę z ciekawości - obejrzeliśmy jakiś filmik na youtube jak to się fajnie jedzie takim wagonem transsyberyjskim. Tu wagony są stare okna nie otwierają się, podróżni nie przejmują się niczym i nikim jak stwierdziła M w wagonie brakowało tylko żywych zwierząt. Bufetowa w "warsie" w stanie nieważkości konduktor to samo, najlepsza była jakaś baba co piła z konduktorem przed odjazdem później rozłożyła się na miejscu nie swoim tylko jakiś francuzów a jak oni przyszli to konduktor wywalił ich na jakieś zupełnie inne. Ogólnie zero szans żeby pospać w wagonie zimno, kocy nie ma są materace poduszki i pościel. Wszyscy palą do oporu i to nie wiem co za fajki bo śmierdzi straszliwie , do tego impreza do białego rana ale oni to tylko w swoim gronie -przynajmniej tak było w naszym wagonie. Młody pomagier konduktora miał do nas pretensję, że nie umiemy rozłożyć łóżek, strasznie był opryskliwy. Obsługa takiego wagonu to konduktor z pomagierem oraz specjalista od pościeli - ma kanciapę na końcu wagonu i jego jedynym zadaniem jest wydawanie pościeli a rano trzeba mu ją oddać - jak się nie ma kompletu to jest awantura . Komplet to poszewka na poduszkę , prześcieradło, ręcznik/ścierka - tak wygląda, poszewka- chyba na koc, których brak. Francuzi też byli z lekka załamani jeszcze dostali baty bo gdzieś zawieruszyli jedną ścierkę ale jakoś się dotrwało do rana. O toaletach aż szkoda pisać, najlepiej wchodzić na samym początku podróży bo później to chyba tylko w gumiakach - masakra. Wracaliśmy już 2 klasą i było o niebo lepiej nawet toaleta nie taka tragiczna choć szału nie było. Powrót drugą klasą kosztował nas 26 tys dram kupione w kasie na dworcu jakieś 3 h przed odjazdem. Ogólnie pociąg trzęsie i wlecze się ale w drugiej klasie można w miarę pospać w 3 to chyba by trzeba wypić z pół litra na starcie żeby się dostosować do klimatu. Na granicy gruzini zabierają paszporty i znikają na jakieś 40 minut później rozdają z wbitymi pieczątkami ormianie zdecydowanie fajniej bo przychodzą pogranicznicy z lapem skanują paszport dwie minuty pieczątka i następny , dziwne były tylko jakieś dwie babki w fartuchach białych z jakimś śmiesznym urządzeniem przypominającym policyjną suszarkę jakaś kontrola epidemiologiczna czy co ale nam nic nie mówiły. Żadnego sprawdzania bagaży czy coś takiego. Ogólnie jeśli chodzi o przejazd polecam minimum 2 klasę w pierwszej jest chyba jeszcze lepiej. 3 klasa to może na powrót jak ktoś chce poczuć "klimat " i nie zależy mu aby się wyspać. My zrobiliśmy błąd bo w Erewaniu byliśmy totalnie niewyspani. W składzie jest wagon tzw. "wars" kupiliśmy tam piwko kilik czy jakoś tak armeńskie bardzo dobre polecam z czystym sumieniem butelka kosztowała 1,5 lari i jest to też dobry sposób na zdobycie armeńskich drobnych bo można zapłacić w lari i odebrać w dramach resztę co się bardzo przydaje później w metrze. Widziałem tam też jakieś jedzenie ale się nie wypowiem bo nie próbowaliśmy poza tym pani była w takim stanie, że podanie butelki piwa to był chyba szczyt jej aktualnych możliwości :D Z biletami raczej nie ma problemu jak nie jest to jakaś newralgiczna data typu święta. Ok chwilowo tyle w następnym poście napiszę trochę o Erywaniu i Garni i jak się tam dostać.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Paź 2014 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Czas na dalszy część. Na dworcu byliśmy koło 7 rano tylko tam to jak u nas 5. Dworzec zupełnie wymarły tak samo jak miasto. Pojawił się jakiś taksiarz co się uparcie pytał gdzie idę to się zapytałem o kasy a później o metro. Na dworcu jest bankomat ale jak pisał już Zeus przyjmuje tylko karty visa. Ja się dałem naciągnąć na karcie banku smart - niby mają za darmo bankomaty na całym świecie do końca tego roku ale odbijają sobie na przewalutowaniu u mnie wyszło jakieś 8% sumy którą podjąłem. Kasy biletowe są na prawo od bankomatu - otwierają dopiero o 10 my potrzebowaliśmy powrotnych - druga klasa wyszła około 26 tys dram za dwie osoby. Bilety były do kupienia bez problemu do samego odjazdu. Jest tam też elektroniczna tablica na bieżąco pokazująca liczbę wolnych miejsc na dany termin Obłożenie widziałem koło 1 listopada inne daty były luźne. Sam dworzec bardzo czysty i przyjemny są gniazdka w poczekali na samym końcu za ławkami i można podładować baterię czy fona. Do tego bardzo bezpiecznie siedzieliśmy później wieczorem to kręciła się praktycznie tylko milicja. Zejście do metra jest za bankomatem kawałek prosto i później w prawo schodami w dół. Oznaczenia są także bez problemu można trafić. Problem był w budce sprzedającej żetony na metro - jeden przejazd 100 dram - jakieś 80 gr:D Okazało się że banknot 10 tys dram to tu tzw"grube" i ostatecznie zapłaciłem jakimiś drobnymi lari a pani jeszcze mi coś wydała w dramach. Linia metra jest jedna tylko nazwy stacji po ichniemu poza jedną marszałka Bagramiana do centrum trzeba z dworca jechać w przeciwną stronę niż ta stacja. Jak dobrze pamiętam to chyba 3 stacje wysiada się przy placu bodajże republiki. O 7 rano centrum też było wymarłe pierwsze sklepy czy knajpy otwierają się tak 8,30 . Wypiliśmy kawę w KFC ( Maca tam jeszcze nie mają) koszt 1200 dram za latte - także nie najtaniej - ogólnie tego typu knajpy w tamtych rejonach uchodzą chyba za luksusowe bo zagraniczne dużo taniej jest w miejscowych. Pochodziliśmy trochę po Erewaniu bardzo przyjemne miasto choć szału nie robi polecam Kaskady w okolicy opery - fajny widok choć teraz tam częściowo remontują ale da się wejść na samą górę. Ogólnie wszystkie atrakcje w zasięgu dojścia z buta w jakieś góra 40 minut. Autobusy są tanie 100 dram za przejazd nawet na drugi koniec miasta płaci się przy wysiadaniu przednimi drzwiami u kierowcy i zdecydowanie należy mieć monety. Co mi się bardzo spodobało Ormianie nawet jak jest tłok i muszą wysiąść środkowymi drzwiami wszyscy karnie idą do kierowcy i płacą za przejazd. Pewnie dla tego jest tak tanio bo nie ma gapowiczów. Z ciekawszych zabytków polecam też błękitny meczet. Przypadkiem trafiliśmy także na pocztę kartki masakryczne z jakimiś nadrukami w stylu radzieckim i nadrukowanym znaczkiem dopiero popołudniu w centrum w sklepie z pamiątkami znalazłem jakieś sensowne widokówki. Kartka z znaczkiem do "Polszy" 240 dram więc barszczowo tanio. Z ichnich specjałów polecam także coś jak czurczela w Gruzji tylko tu orzech są zatopione w soku z jabłek i przyprawione cynamonem - pychota za kilogram na targu płaci się 3 tys dram lawasz też jest niezły nasz kosztował jak dobrze pamiętam 150 dram . OK w następnym wpisie jak dojechać do Garni i Geghard.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 29 Paź 2014 16:16 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
chester0 spoko wskazówki liczę, że napiszesz dalszą część relacji

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Lis 2014 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Opowieści ciąg dalszy czyli jak dojechać do Garni i Geghard. Przed wyjazdem na necie szukałem jakiś zorganizowanych wycieczek na miejscu w biurze widziałem taką 8 godzinną za 6 tys dram od osoby ( przez net były za 8 tys) . Ostatecznie pojechaliśmy za 700 od osoby plus wstęp :D W Erywaniu pytaliśmy najpierw milicjanta jak tam dotrzeć to kazał brać taksę dopiero w KFC dziewczyny powiedziały jak to się robi. Trasę zaczynamy pod błękitnym meczetem ( niedaleko KFC) wsiadamy do autobusu nr 5 ( miejski autobus taki jak u nas nie marszrutka ani busik ) i jedziemy do salonu mercedesa - koszt 100 dram od osoby- 80 gr:D . Problem jest w tym że salonu nie widać z ulicy ja zapytałem młodego chłopaka i on pokazał gdzie wysiąść jedzie się jakieś 30minut. Przy przystanku po prawo widać jakiś pomnik i park ale ciężko opisać jakieś szczegóły. Salonu nie widać z przystanku zresztą nie jest to salon w naszym rozumieniu tego słowa raczej punkt gdzie chyba serwisują mietki bo nie widziałem aby je sprzedawali wygląda to jak warsztat taki trochę lepszy jak na ich warunki. Przy przystanku zapytałem jakiegoś Ormianina gdzie jest przystanek marszrutek to dzwonił do dwóch znajomych żeby się dowiedzieć ale w końcu się okazało że to 100 metrów wzdłuż tej ulicy i po prawej stronie. Ormianie są niesamowicie uczynni i mili. Od przystanku to jakieś 3 minuty z buta po prawej stronie widać mały placyk i może z 5 marszrutek kawałek dalej jest ten niby salon a po przeciwnej stronie spory targ z różnymi smakołykami - próbowaliśmy jak wracaliśmy. Marszrutka to Garni to koszt 250 dram od osoby w jedną stronę. Chwilę poczekaliśmy aż się pojazd zapełni i w drogę. Ogólnie ścisk niesamowity każdy tam jechał z jakimiś gadżetami i innymi klamotami kupionymi na targu a my z plecakami. W busiku teoretycznie było 13 miejsc a jak policzyła M w szczytowym momencie było 22 pasażerów. Jechaliśmy tak sobie stłoczeni przez jakieś 45 minut może trochę dłużej kierowca jechał dość wolno bo ledwo ciągnął z takim obciążeniem. Aż jakiś przystanek sporo osób wysiada i wsiadła ekipa z Francji. Jedziemy chwilę z nimi i jako że byliśmy jedynymi turystami nawiązała się rozmowa oni że jadą do Geghard a my że do Garni. Na to oni że Garni to był ten przystanek na którym wsiedli. Później już tylko szybkie zatrzymanie busika i wysiadamy na szczęście przejechaliśmy jakieś góra 3 km wiec poszliśmy z buta. Wsiadając do busa zakładałem że jak pytałem drivera o Garni to się domyśli, że tam jedziemy i powie kiedy wysiąść. Tymczasem gdy krzyczałem aby się zatrzymał bo przejechaliśmy to zrobił wielkie oczy chyba zapomniał albo myślał że jedziemy do Geghard. Dojazd do Geghard z Garni to 1000 dram w jedną od osoby - więc całe 8 zł :D My poszliśmy do Garni po drodze zaczepił nas jakiś lokals i jak usłyszał że jesteśmy z Polski zaprosił na herbatę z wkładem do tego zachwalał, że ma aż 4 polskie kanały sat. Nie skorzystaliśmy bo było już późno a chcieliśmy zdążyć do Garni i wrócić do Erewania na pociąg. Wejście na teren świątyni to 1000 dram ( dla miejscowych 250 ale cóż kraj żyje z turystów) Zobaczyć naprawdę warto sama świątynia poskładana z znalezionych elementów za to widok niesamowity -piękne góry i urwiska skalne naprawdę warto do tego fajna klimatyczna muzyka płynie z głośników. My nie dopłacaliśmy nic za robienie zdjęć bo zdaje się że to było w cenie choć pewny nie jestem , gdzieś na necie czytałem wcześniej, że jakaś dopłata jest. Pan w budce nie miał czasu dał bilety i kazał iść . Wszyscy robili foty i nikt się nie czepiał więc też robiłem. Pooglądaliśmy widoki i po jakiejś godzinie zawinęliśmy się do miasta. Powrót podobnie busik za 250 dram i później linią 5 do centrum za 100. Reasumując gdybym miał wcześniej tą wiedzę jaką mam teraz podróż wyglądała by tak rano z dworca metrem pod błękitny meczet i autubusem pod salon. I tam busik do Geghard. Z Garni podobno jedzie jeszcze około 40 minut. Więc z Erewania tak myślę w 1,5 h by się dało. Nie wiem ile na miejscu można spędzić my w Garni byliśmy jakieś 2,5 h ale posiedzieliśmy trochę oglądając widoki trochę szliśmy z buta do samej świątyni. Pewnie można się spokojnie w godzinę wyrobić. Tak czy siak wycieczki planowane są na te dwa miejsca na jakieś 8 h z dojazdem. Obstawiam że i w 5 się można wyrobić. A później zostaje już tylko Erewań gdzie nie ma aż tyle do oglądania. Mi żal najbardziej tego Geghard widziałem na necie i wygląda super cóż trzeba chyba kiedyś wrócić:D Na pewno warto nie tylko dla Geghard ale jak ktoś już wskazywał na forum dla ślicznych Ormianek, jak stwierdziła M dobrze, że byliśmy tylko jeden dzień bo bym oczopląsu dostał :P
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
10 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 10 Sty 2015 20:11 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Jeśli chodzi o Erywań to aby 'poczuć klimat' polecam wizytę w fabryce koniaku Ararat, a nawet nie tyle wizytę co wjazd taksówką pod bramę, zakupienie w sklepiku nieopodal Kilikli (piwa) i kontemplowania widoku pod naszymi stopami (rodem z filmu "Eurotrip" gdy wysiadają na Słowacji:)

Wieczorem fajnie jest w Pubie Big Ben, sporo miejscowych, dobre imprezy:)
Góra
 Profil Relacje PM off
jocenty uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 12 Lut 2015 03:34 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 5
Spędziłem mnóstwo czasu w Armenii, w dużej mierze właśnie w Erywaniu i mając jeden dzień to wstałbym wcześnie rano i z pewnością wybrałbym się do jednego z monastyrów w okolicy (jeżeli dopisze pogoda to Khor Virap). Po południu polecałbym zobaczyć albo muzeum Paradżanowa (tutaj możecie przeczytać krótką recenzję, dlaczego warto: http://choosetravel.pl/2013/11/21/erywa ... d-rzymu-2/ ), albo muzeum ludobójstwa Ormian. Wieczorem wybrałbym się do restauracji/barku na lachmandzook i karabaskie placki z zieleniną, wypadała mi nazwa z głowy. No i zagościłbym w centrum miasta w jednym z klimatycznych pubów w okolicach opery, wspiął się na Kaskadę. Dużo, dużo więcej informacji o Armenii możecie znaleźć u mnie na blogu, zapraszam dociekliwych! http://choosetravel.pl/zakaukazie-2013/
_________________
Backpacking, autostop, alternatywna turystyka - zapraszam na mojego bloga http://choosetravel.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Lut 2015 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
zdecydowanie mając miał czasu postawiłbym na monastery w okolicy. Erewań wydał mi się mało interesujący..
W samym Erewaniu ciekawy GUM - wielki bazar z żywnością
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Maj 2015 22:17 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Za około dwa tygodnie będę 3 dni w Erewaniu i planuję w jeden dzień obskoczyć Eczmiadzyn, Garni i Geghard. O ile temat dojazdów już mam w miarę ogarnięty (oczywiście transportem publicznym), o tyle pytanie czy jest to wykonalne spokojnie w ciągu jednego dnia ? Czy ktoś może mi przybliżyć ile mniej więcej zejdzie na zwiedzanie poszczególnych miejsc ?
Góra
 Profil Relacje PM off
am_warszawa uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 02 Maj 2015 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Eczmiadzyn ok. 1h-1,5h
Garni ok. 1,5h
Geghard ok. 1,5-2h

samo zwiedzanie bez dojazdów do miejsc oraz pomiędzy miejscowościami oczywiście. Podałem czas jaki ja tam spędziłem mniej-więcej.

Dodatkowo koniecznie Khor Virap bo tego nie masz.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 05 Maj 2015 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
a z Khor Virap już tylko 80km do klasztoru Norawank położonego w pięknym czerwonym wąwozie ;) polecam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group