Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#61 PostWysłany: 10 Lip 2017 08:39 

Rejestracja: 09 Lis 2015
Posty: 28
A gdyby dzień 2 zrobić tak??

Mówię to zarówno o zainteresowanej jak i sobie (Duster)

Załączniki:
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png [ 281.55 KiB | Obejrzany 6926 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#62 PostWysłany: 10 Lip 2017 09:56 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
no, dałem się wywołać jeszcze...

tak :)
oczywiscie, że to ma sens z tak okrojonym kilometrażem i takimi noclegami :)

ale jesli:
- stan wód będzie bardzo niski
- pogoda dobra
- ów duster na zdrowych oponach
- kierowca przejeżdżał już dusterem brody i ew. uszkodzenie auta [horrrrrendalne opłaty] nie jest dla niego stanem zagrożenia życia (zauważmy, że brody to nie są warunki naturalne dustera, a podwozie i szkody od wody pozostają zawsze nieubezpieczone)
- F208 na południe NIEpodziurawiona aż tak jak w zeszłym sezonie
to jazda z Landmannalaugar na południe pozostawałaby rzecz jasna o wiele piękniejszą alternatywą

Jednak większość wymienionych "odmyślników" - będzie nam znana w sposób wiarygodny dopiero... tuż przed konkretnym dniem podróży :)))))))


Jeśli chodzi o podjazd pod Haifoss to jest to dla Dustera "wykonalne" (uwaga na głazy w ziemi przy wjeździe na parking na samym końcu!- agresywnie rzucają się na miskę [olejową]), ale jeśli na tym odcinku kierowca ma najmniejsze wątpliwości czy to jest dobra trasa dla niego (chodzi o samopoczucie i spokój w rękach i oczach) to południową nitkę od Landm powinien od razu wymazać z planów. Choć nieporównywalnie piękniejsza to naprawdę wymagająca od kierowcy + przeprawy wodne. Na "pocieszenie" dodam, że "objazd" drogą 26=>1 potrafi być pod względem czasu szybszy niż F208.

Pamiętajmy tylko, że dyskusja o całej tej sytuacji jest uprawniona, gdy nie wykraczamy za daty wrześniowe.
Pażdziernik z takim planem to już loteria, listopad igranie losem
Góra
 Profil Relacje PM off
skipperek lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#63 PostWysłany: 10 Lip 2017 20:25 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 11
Witam. Na ten moment postanowilismy wydluzyc pobyt na Islandii o 1 dzien (pierwotnie chcielismy zobaczyc zorze z biurem podrozy, ale teraz sprobujemy sami a pieniadze przeznaczylismy na kolejny nocleg i wynajem samochodu) i planujemy aby wygladal on jak na zalaczonych trasach. Czy tak będzie OK? 3ci dzien jest troche długi, ale chyba da rade go zrobic?? Moze nawet jako przerywnik w podrozy zobaczylibysmy cos z planu na dzien 4 i 5ty?

Czy jest wynajmiemy Dacie Duster to damy rade podjechac z Hrauneyjar do Landmannalaugar (chodzi mi o dojazd z trasy 26 do F208)? Bo chyba zwyklym samochodem (a nie 4x4) byloby to niemozliwe, a moze jednak?

I planujemy wracac z Landmannalaugar do "1nki" 26tka - tak jak na planie trasy ponizej...ja jestem osoba, ktora musi miec zaplanowane noclegi aby czuc sie spokojna :-)

Załączniki:
1dzien.png
1dzien.png [ 226.17 KiB | Obejrzany 6807 razy ]
2dzien.png
2dzien.png [ 176.36 KiB | Obejrzany 6807 razy ]
3dzien.png
3dzien.png [ 157.53 KiB | Obejrzany 6807 razy ]
4dzien.png
4dzien.png [ 248.9 KiB | Obejrzany 6807 razy ]
5dzien.png
5dzien.png [ 262.6 KiB | Obejrzany 6807 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#64 PostWysłany: 11 Lip 2017 09:21 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
O, teraz na wrzesien duzo sensowniej i bez pospiechu, bardzo racjonalnie sie zrobilo.
Przy dobrym aucie dodaj Haifossa, zreszta i wiele innych przystankow, ktore rozumien pozostają w domyśle po drodze. Jedynie drugi dzień zrobił się banalnie karłowaty- a nie chcesz nocować w samym Landmannalaugar? Może cena wyższa za prostą schroniskowa prycz (wydaje sie wrecz absurdalna, ale warta) , na koniec sezonu ludzi będzie tam mniej, na początku października miałem okazję nocować tylko z opiekunami i kilkoma pracownikami naprwiajacymi sciezke oraz trzema parami namiotowcow z polany przed chatą. Landmannalaugar na wylacznosc do niemal prywatnego uzytku warte jest większych pieniędzy niż zgrzebny (choc swoj) pokoj na zewnatrz kolorowych gor. Rozwaz:)

Odcinek o ktory pytasz czyli 26 / 208 do Landm: poniewaz- w odroznieniu od f225 (uwaga,225 wciaz zamkniete na chwile gdy to pisze)- nie ma rzek, stracil nawet na nowych mapach swoje F. F jest od jakiegoś czasu dopiero na poludnie od Landm. F zostalo zostało tez niestety na krotkim ale nieziemsko dziurawym laczniku od 208 do brodu/parkingi przed samym Landm. Czyli oficjalnie z powodu tych paru minut auta MUSZA miec 4x4. Niemniej tymze 208 od polnocy to nawet polonezem by bez problemu dojechal w te i z powrotem :))))))))) , a idiotow widzialem w Yarisach, choc na tych Islandczycy sami sobie donosza, bo dla maluszka to laweta na powrot nawet bardziej prawdopodobna niz kawalki podwozia w bagazniku. Tak czy inaczej na to duster starczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
skipperek lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#65 PostWysłany: 11 Lip 2017 10:20 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 11
Wielkie dzieki za wskazówki. A masz jakies namiary na noclegi w Landm.... Oczywiście to jest plan ramowy...liczymy na więcej po drodze...gdzie sie nam spodoba, tam sie zatrzymamy...
Góra
 Profil Relacje PM off
Artycjusz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#66 PostWysłany: 11 Lip 2017 10:52 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
'madrze gadasz'
Po dotarciu na miejsce kierujesz sie instynktownie do chatki w ktorej wydaje sie mieszkac zarzadzajacy i czytasz kartke 'informacja i noclegi nie tutaj! Private area' ; wchodzisz wiec do chaty obok i mili mlodzi ludzie wytlumacza co gdzie za ile oraz przyjma oplate za prycz :)

A tak na powaznie (choć to też było na poważnie) wygooglaj proszę, bo pisze z podróży i z trudem klikam literki by cokolwiek odpisac. Znalezienie tego kontaktu (tel) bylo raczej banalne, a jesli nie znajdziesz to podam Ci na PW jak przypomnisz sie za pare tygodni. Pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off
skipperek lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#67 PostWysłany: 18 Sie 2017 17:25 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Pytanie. Będąc 3 dni na Isladnii, mając w założeniu tylko Golden Circle i trasę na Vik jest opcja zobaczenia domków torfowych? Macie jakieś miejsce godne polecenia (fotka poniżej o co chodzi :D).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#68 PostWysłany: 18 Sie 2017 17:36 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
:)
konkretnie, to zdjęcie o które pytasz zostało zrobione niedaleko przed Vik :)
dokładnie - dosłownie dokładnie - koło wodospadu Skogafoss , o tu: http://www.skogasafn.is/default.aspx

Jest też jeszcze mniej autentyczne miejsce, ale w temacie - komercyjnie przeniesiona duża chata koło złotego trójkąta przed podjazdem tuż za Hjalparfossem, parę kilometrów od Haifossa, o tu: http://www.thjodveldisbaer.is/

to z "oficjalnych" - w nawiązaniu do "zadanego" zdjecia.
Oprócz tego trochę innych pojedynczych po drodze, także na odcinku o który pytasz, szczególnie na południowym wybrzeżu od strony wzgórz/skał - choć wyglądają mniej urodzajnie i tylko dla spostrzegawczych, nie tak spektakularne, niemniej niekiedy bardziej autentyczne :)
Góra
 Profil Relacje PM off
skipperek lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#69 PostWysłany: 18 Sie 2017 20:07 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Ale trafiłem ze zdjęciem :D

Dzięki Artycjusz, skuszę się chyba na to muzeum koło Skogafoss, 70zł za wjazd trochę jest, ale do przeżycia jak na islandzkie warunki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#70 PostWysłany: 18 Sie 2017 20:43 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Jeśli z osobistych powodów interesuje Cię to co jest w środku chat oraz/lub więcej informacji o ich historii to 70 zł jest OK (nie namawiam do nieuczciwych ekscesów uprawianych przez niektórych turystów)
Jeśli natomiast chcesz tylko pocztówkową fotkę - zjedz za te 70 zł rewelacyjną islandzką zupę z dolewką w restauracji przy czarnej plaży :) (woda i pieczywo gratis) a domki zrób z drogi lub odbądź darmowy spacer z pstrykaniem zdjęć wokół tej drugiej chaty obok Hjalparfossa (tam też wstęp do środka płatny, ale przechadzać wokół możesz się swobodnie, a okolica przednia).
Z trzeciej strony wielu moich przyjaciół wylatując na Islandię zrzędziło wciąż o domkach, a już na miejscu wśród natłoku - zdawać by się mogło bardziej spektakularnych naturalnych atrakcji - zapominali o nich aż do powrotu ;)
Z czwartej jednak strony płatny wstęp powoduje, że na moment uwolnisz się od setek turystów zadeptujących obecnie południe tak mocno, że gdzieniegdzie są poważne problemy z parkowaniem i to mimo wprowadzenia niedawno parkomatów w paru miejscach.
Słowem zależy jakich wrażeń szukasz: może za 70 zł "kupisz" piękne intymne miejsce do kameralnego poprzyglądania się temu co Cię interesuje, a może szukasz bardziej standardowych wrażeń i szybkich emocji, wówczas lepiej bym Cię uprzedził, że na Islandii 70 zł do drobnostka i tak samo "drobnostkowo"atrakcyjne (w potocznym rozumieniu) jest to miejsce.

Z ciekawostek to mogę polecić w niewiele wyższej cenie (zniżka przy rezerwacji przez internet) dopiero co otwarte/nowoczesne Centrum Lawy, nieco wczesniej na 1-ce (http://lavacentre.is/)
Gdy pada deszcz lub pełne zachmurzenie pożera kolory całego otaczającego świata, albo wracasz na zachód i masz kilkadziesiąt minut zapasu, albo masz ze sobą młodzież na karku lub sam jesteś z nowego tysiąclecia - warto wejść. Zajrzałem od niechcenia, wyszedłem po 1,5 h, oglądając film dwa razy z rzędu i bawiąc się wszystkimi erupcjami i interaktywnymi niespodziankami jak dzieciak. A ostatnia sala przed filmem, ta z erupcjami róznych wulkanów w rozmaitej pogodzie dookoła - z informacjami uruchamianymi przez zwiedzajacych wysuniętą dłonią - nader relaksująca, o ile nie udusisz się we wcześniejszej symulacji spaceru w oparach. Wrażenia pozytywne i jedno z dwóch islandzkich muzeów gdzie cena była "europejsko" adekwatna do doświadczeń. Zastanawiałem się czy to tylko dlatego, ze akurat kojarzę opisywane tam wulkany i miejsca, ale jednak chyba nie... moi bliscy, niemający bladego pojęcia o czym mowa, siedzieli dłużej, aż musiałem wygonić ich na wychodzące słońce :)
Udanych wojaży.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
skipperek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#71 PostWysłany: 21 Sie 2017 01:33 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 314
niebieski
Artycjusz napisał(a):
:)
Jest też jeszcze mniej autentyczne miejsce, ale w temacie - komercyjnie przeniesiona duża chata koło złotego trójkąta przed podjazdem tuż za Hjalparfossem, parę kilometrów od Haifossa, o tu: http://www.thjodveldisbaer.is/


My posłuchaliśmy Artycjusza i nie żałowaliśmy :-)
Byliśmy tam (maj 2017) jedyny osobami. Domki widać na naszym filmiku od 2:24.

_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rysiek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#72 PostWysłany: 29 Sie 2017 15:19 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
gotka napisał(a):
Wielkie dzieki za wskazówki. A masz jakies namiary na noclegi w Landm.... Oczywiście to jest plan ramowy...liczymy na więcej po drodze...gdzie sie nam spodoba, tam sie zatrzymamy...


Wszyscy jadą na kemping do Landmannalaugar, to zrozumiałe. Nie wiem, jak we wrześniu, ale w sierpniu tłumy tam były przeolbrzymie (jak na Islandię).
Proponuję (jako plan B) pamiętać o Landmannahellir (https://osm.org/go/e00jQ8gcV-). To niedaleko, a pusto, nawet w sierpniu.
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#73 PostWysłany: 12 Wrz 2017 00:33 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 11
Witam. Jestesmy właśnie na Islandii. Jak wygląda przejazd 208 z landmannalaugar w okolicekirkjubaejarklastur? Z góry dzieki za podpowiedz. Zastanawiamy sie czy możemy bezpiecznie ta trasa pojutrze przejechać. Pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#74 PostWysłany: 12 Wrz 2017 10:18 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Wybacz, ale na tak zadane pytanie mozna odpowiedziec w zasadzie tyle ze: ISTNIEJE:) (przejazd) i ma się jak zwykle... Gdzieniegdzie lepiej, gdzieniegdzie gorzej.
Kluczowe pytanie: Jakie masz auto?
Ile czasu masz na przejazd? czy chcesz odbijac do Eldgji? Czy masz juz doswiadczenie w przejezdzaniu rzek?
Ale sprobuje pomoc bo sporo sie tam niedawno szwendalem i jezdzilem.
Patrzac od F225 (jeszcze przed Landmannalaugar, zaczynajac od drogi 26) ta nieco lepsza niz w zeszlym roku, dwa przejazdy przez wode, od Vitary w gore prosciutkie. Nawierzchnia w okropnym stanie dopiero po skreceniu w prawo na F208 na ostatnim odcinku przed odbitką na Landm. Teraz zasadnicze Twoje pytanie: moim zdaniem nawietzchnia w gorszym stanie niz rok czy dwa temu, jezdzi za to wyraznie wiecej aut, w tym autobusy potrafily w sezonie zasuwac... parami. Poniszczyli ja okropnie, chwilami, takze na zjazdach i podjazdach nagle ogromne dziury. Rzek i strumieni sporo, nie liczac dokladnie bedzie pod dziesiatke.
Szczeholnie jeslinie masz ubezpieczenia szyb albo nie masz smykalki do przekraczania rzek - nie polecam. Za to ten odcinek wyjatkowo piekny.
Podsumowujac : dla podwozia masakra, dla kierowcy jedenie z zacieciem, widokowo warto, alena pewno nie dla samego tylko skrocenia dystansu do 1ki bo dla deikatnych to meczarnia(ani paliwa ani auta ani czasu tu nie zaoszczedzisz, zlapiesz za to nieco stresu przy najmniejszym pospiechu + piekne widoki).
Pogoda przez dwa kolejne dni ma byc niezla, co po dzisiejszych planowanych opadach powinno uczynic ja przejazdną, ale jak wspomniałem trudną. Sporo zalezy od doswiadczenia, auta i rzeczywistego celu podrozy:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#75 PostWysłany: 12 Wrz 2017 10:24 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 11
Hej. Mamy mitsubishi pajero.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#76 PostWysłany: 12 Wrz 2017 11:06 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
To jesli sie nie spieszycie jak poparzeni i przejezdzaliscie juz nim jakies rzeki - smialo i warto, tylko zatankuj przed jazdą do Landm. powyzej polowy zeby sie nie stresowac, stacja dopiero w Kirkju, ew. w prawo na 1ce w Vik. Zachecam na odbicie 2 km do Eldgji i spacer tam wawozem przy ladnej pogodzie, ale w pozostałe odnogi bez doswiadczenia nie odbijaj. W pierwszych rzekach za Landma, tam gdzie rozlewiska sa szersze, nie kombinuj spontanicznie tylko jedź gdzie wszyscy i najwiecej sladow. Jako ze ruch wzrosl na tym odcinku osobiscie widzialem tam dwa auta z zzassaną wodą na przeprawach gdzie naprawde nic nie powinno sie stac, najczesciej wlasnie przez proby uskuteczniania wlasnej logiki i przejezdzania inaczej niz reszta, albo przez szybki wjazd do wody ("wodotryski z Hollywod") zamiast zatrzymania przed i powolnego wjazdu z pchaniem fali przed sobą. Trasa urocza, kierowca troche poklnie, masaz posladkow gratis dla wszystkich, ale widoki niezapomniane - skoro macie Pajero:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#77 PostWysłany: 17 Wrz 2017 15:12 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 11
Witam. wielkie dzieki za wszelkie podpowiedzi. Dotarlismy do Landmannaugar i baardzo mi sie podobalo. Udalo nam sie tez prezejechac bezpiecznie F208 :-) Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#78 PostWysłany: 25 Wrz 2019 16:54 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Hej, ogromna prośba o opinie mojego wstępnego planu na 4 dni na przełomie października i listopada. Wiadomo pogoda może nas zaskoczyć i wtedy trzeba się będzie dostosować.

Na Islandię przylatujemy 0:20 29 października, odlatujemy natomiast 2 listopada o 1:05. Tym samym do zaplanowania mamy 4 pełne dni. Do dyspozycji na miejscu będziemy mieli Dacię Duster.

dzień 0: nocleg w okolicy Rejkiawiku
dzień 1: Þingvellir -> Geysir/Strokkur -> Gulfos -> Kerið -> Reykjadalur (gorąca rzeka) -> nocleg w okolicy Selfoss
dzień 2: jazda w kierunku Jökulsárlón -> Seljalandsfoss/Gljufrabui -> Skógafoss -> Kirkjubæjarklaustur -> nocleg w Hof
dzień 3: Svartifoss (treking?) -> Fjallsarlon -> Jökulsárlón -> nocleg w Kálfafell
dzień 4: Reynisfjara -> Sólheimajökull (możliwy?) -> lotnisko (jeśli zostanie czas, to jeszcze coś w okolicy, np. Gunnuhver)

Pytania:
Ad 1 Czy nie za dużo na pierwszy dzień? Samej jazdy zakładam 3h, ale to jest aż 5 miejsc (w Reykjadalur już byłem i na rzekę zeszło mi 2-3h). Może lepiej coś przerzucić na inny dzień lub wyciąć. Kerið lub Reykjadalur można zrobić następnego dnia.
Ad 2 Drugiego dnia jazdy będzie ponad 4h do Hof. Można ewentualnie gdzieś wzcześniej przekimać, ale zostawiam sobie więcej czasu na następny dzień.
Ad 3 Właśnie, nie wiem ile czasu warto mieć na Svartifoss i Jökulsárlón. Mógłbym ewentualnie dalej jechać tego dnia, np. aż do Vik.
Ad 4 Czy można/warto zrobić treking do Sólheimajökull?

Dzięki za wszystkie sugestie! Chciałbym to sensownie poprzestawiać, żeby nie znudzić się w jednym miejscu, ale też nie gonić.
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#79 PostWysłany: 25 Wrz 2019 20:13 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
1. pierwszy dzień jak najbardziej do zrobienia, ale nie wiem, o której jest już ciemno o tej porze na Islandii? Ja byłam w maju i zaliczyłyśmy jeszcze Seljalandsfoss i Skógafoss. Ale z Rejkiawiku wyjechałyśmy dopiero po 12:00, więc zakładając, ze wstaniecie w miarę wcześnie to ok ;)

2. tu wg mnie na spokojnie starczy czasu, zeby dojechać do Hof

3. Svartifoss wg oznaczeń drogowych na parkingu przy parkingu to minimum 1,5h, ale na spokojny spacer i fotki trzeba liczyc 2h-3h.
Jökulsárlón - tez zależy ile czasu chcesz tam spędzić. Dla mnie godzina jest wystarczająca. Chyba że chcesz amfibią tam jeszcze sie przepłynąć ;)

4. tu bym wrzuciła rzekę z 1 dnia jak starczy czasu, a zamiast rzeki w 1. dzień dorzuciłabym żródleko Hrunalaug ;) mozna dojechać autem prawie pod samo źródełko.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 3 dni na Islandii
#80 PostWysłany: 25 Wrz 2019 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Zachęcam, by w takich miejscach jak Gulfoss czy Jokulsalron być bladym świtem, jeszcze przed wschodem słońca. W południe będziecie tam mieli 100 aut plus autokary z Chińczykami. A np Kirkjubæjarklaustur czy Reynisfjara na zachód słońca.

Przy Seljalandsfossie odbijcie w lewo na Gljufrafoss.

Staraj się być elastycznym w zależności od pogody, to październik / listopad, więc równie dobrze może cały czas padać i wiać. Ciesz się każdą chwilę z prześwitem, "nie odhaczaj" miejsc i baw się dobrze. ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group