Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Paź 2016 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Japonka76 napisał(a):
Nie tylko samolotem się podróżuje :P

Jak samochodem to w ogole pikus, ja mam rozne rzeczy w bagazniku w standardzie: zapas ciuchow na 2 dni, przybory toaletowe, napoje, jedzenie, itp. Gorzej jak transport publiczny: to trzeba wtedy dokupic brakujace rzeczy.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#22 PostWysłany: 28 Paź 2016 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Smartfon, dokumenty i pieniądze trzeba mieć zawsze czy się jest w podróży czy nie.
Ale oprócz tego na każdy wyjazd zabieram:

1. tablet z wgranymi offline mapami regionów gdzie się wybieram, książkami w pdf, ściągniętymi magazynami.
2. blaszany kubek + grzałka + pudełeczko z herbatą/herbatą owocową/cukrem w saszetkach/łyżeczką)
3. cienka wiatówka chroniąca też przed deszczem.

O ciuchach na zmianę, kosmetykach nie piszę bo te rzeczy po prostu trzeba zabrać na wyjazd dłuższy niż jeden dzień.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Paź 2016 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
1. Telefon
2. Aparat
3. Powerbanki!
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Paź 2016 17:36 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Zakladam, ze srodki finansowe, dokumenty i jakis ciuch na sobie mam. Jesli moglbym zabrac cos wiecej, na pierwszym miejscu bylby smartfon z ladowarka, a kwintesencja jego zawartosci mapa. Pamietam jak ostatni raz z mapa papierowa samochodem podrozowalismy po Maroku w 2010 r. Dzis to brzmi jak historia z czasow zycia naszych dziadkow :).

Smartfon szerzej to: mapy/nawigacje, aplikacje do rezerwacji i z planami podrozy, karty lojalnosciowe, aparat, kamera, kalkulator/konwerter walut, gps, kompas, latarka, zastepuje ksiazke, odtwarzacz audio, budzik, zegarek. A to tylko mozliwosci offline :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jakwilk lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 28 Paź 2016 17:48 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Oprócz telefonu i aparatu (resztę można kupić na miejscu) to nie wyobrażam sobie wyjazdu bez wydrukowanego szczegółowego planu podróży. Biorę go zawsze, nawet na krótką podróż, zazwyczaj to jedna kartka A4 wydrukowana z excela. Takie natręctwo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia lubi ten post.
Kamil uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 28 Paź 2016 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Oprócz oczywistych oczywistości (ubrania, dokumenty, pieniądze) nie wyobrażam sobie wyjazdu bez:

1. aparatu foto (+statyw, obiektyw, ładowarka, karty)
2. telefonu
3. mapy/przewodnika
4. kindla/czegoś do poczytania w wolnej chwili
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Paź 2016 18:23 

- smartfona z mapami i innymi potrzebnymi rzeczami (apki z rozkładem, skany dokumentów, biletów, itp...),
- powerbank (niezastąpiony przy całodziennym łażeniu z odpaloną navi i netem),
- wygodne buty,
- gumy do żucia albo coś miętowego (nie rzucam ani nie palę, zwyczajnie lubię żuć).
Góra
 PM off
Kamil lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 28 Paź 2016 20:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
To mam chwilę na odpowiedź, więc i ja odpowiem :P

1. Dokument
2. Pieniądze

Wychodzę z założenia, że mając te dwie rzeczy tak naprawdę resztę da człowiek radę sobie zorganizować - ubrania, higiena, miejsce do spania, kontakt ze światem (ambasada/rodzina) i inne, mniej palące potrzeby.

Jeśli zakładamy, że to już spełnione, to
1. Telefon - bardziej do kontaktu ze światem (dobra, wiemy że f4f nawet w McDonald's leci), niż bardziej fb, instagramy czy inne aplikacje - ostatnio jeżdżę z Nokią 1110 i bardzo dobrze daje radę (ale już nie ma forum wtedy :( )
2. iPad z mapami Open Street Maps (wygodniejsze niż telefon, nie mam SIM, więc trzyma tydzień, mapy bardzo dokładne) - w razie czego w hotelu służy jako narzędzie do wykonywania internetowych czynności (na telefonie jest jednak mniej wygodnie) zamiast laptopa (kiedyś jeździłem z netbookiem)
3. Plecak pełen dobrego humoru!
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 28 Paź 2016 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Właściwie to nie ma takich rzeczy, wszystko zależy od rodzaju wyjazdu. Jeśli to jednodniówka to biorę sporo jedzenia żeby maksymalizować czas na zwiedzanie czy korzystanie z pobytu, jeśli to weekend to oczywiście ważne są ubrania na zmianę. W przypadku piętnastego wyjazdu na mecz do Włoch, nie muszę brać ze sobą aparatu. Nawet smartfon to nie jest dla mnie coś niezastąpionego, używam go niejako z konieczności, dopiero od roku posiadam swój. :) Mapy offline są super przydatne, ale jeśli posiadam np. mapę miejscowości w wersji papierowej to z niej korzystam, dla mnie wygodniej. Zazwyczaj biorę też coś do czytania, ale z czytników i tabletów nie korzystam, w podróży posiadanie delikatnego sprzętu elektronicznego, na który trzeba uważać jest problemem. W 95% przypadków podróżuję z plecakiem, o który się opieram, gdzieś go wciskam, coś do niego w pośpiechu upycham.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamil uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 28 Paź 2016 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja również jestem przedstawicielem starej szkoły i jak mapy to tylko papierowe. Jestem anonimowym mapoholikiem. Wysypują mi się już z szafy. Do tego zegarek oraz scyzoryk victorinoxa, który jeździ ze mną od chyba 15 lat. Smartfon jako dodatkowe wsparcie. Aparatu fotograficznego, oprócz tego w telefonie, nie posiadam.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 28 Paź 2016 20:34 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Wiadomo portfel, dokumenty i tel natomiast sprawdzam czy mam:
ładowarkę do aparatu i karty (raz mi się zapomniało :oops: )
przewodnik i wydruki, które sobie przyszykowałam,
i klapki :P bo często o nich zapominam :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Paź 2016 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Nie napiszę nic nowego- przede wszystkim smartfon (czyt. mapy, aparat, przewodniki, zegarek, budzik, Internet, odtwarzacz muzyki, e-karty pokładowe no i... telefon)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Paź 2016 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Moje 3 rzeczy:
- ubezpieczenie zdrowotne
- smartfon (dla biletow lotniczych, map, redtuba)
- leki (wole wziac z Polski, zeby nie musiec latac po aptekach w tropikach, lub nie przeplacac - co ciekawe Hiszpania wydawala mi sie tania jak Polska w kwestiach towarow spozywczych, jakiez bylo moje zaskoczenie, jak zaplacilem 100zl za aspiryne, multiwitamine i cholinex...
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 29 Paź 2016 00:24 

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 181
Loty: 1
Kilometry: 1 599
niebieski
Hej @krasnal, fajnie, że nie jestem jedynym dinozaurem. Uwielbiam mapy papierowe, szczególnie jak rozmiękają na deszczu. Chyba, że ofoliowane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Paź 2016 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Przepraszam, ze sie wcinam znow, ale jako post scriptum napisze, ze zawsze mam ze soba ksiazke w formie papierowej, nie uznaje ebookow, jest to moj fetysz, zeby miec ksiezke fizyczna, zeby ksiazka pachniala, zeby sie cieszyc gramatura papieru czy rodzajem czcionki. Nowa ksiazka jest jak dziewica - trzymam ja dla siebie, niewinna, oczekujaca na intymne odkrycie (nie zawsze udane) ;)


Ostatnio edytowany przez jakwilk, 29 Paź 2016 00:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 29 Paź 2016 00:50 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
po ostatniej przygodzie w Addis Abeba, gdzie bez mapy poszedlem w miasto, uprzednio "zapamietujac" google maps w hotelu na tablecie, bez mapy sie nie obejdzie - albo papierowa/wydruk, albo cos malego, jak smartfon

poza tym wydruki: bilety i rezerwacje, mapki dojazdowe, skan paszportu

sprawdzam szczepienia, biore podstawowe leki + ewentualnie repelenty, polisa ubezpieczeniowa

reszta jest mniej istotna, bo zawsze mozna dokupic na miejscu

e: zapomnialem o jednym lub kilku przewodnikach, oczywiscie wersja papierowa, bo zbieram, bo lubie je przegladac w podrozy, bo sa dla mnie o wiele poreczniejsze niz ebooki/pdf etc, bo nigdy sie nie wyczerpie w nich bateria...


Ostatnio edytowany przez ibartek, 29 Paź 2016 11:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 29 Paź 2016 06:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
-smartfon a w sumie 2, jeden do ględzenia i kontaktu, drugi mi robi za kompa, mapy, rezerwacje, tipy, itp.
-pendrive i wszystko to co na smartfonie + zaszyfrowane skany dokumentów
-wydruki rezerwacji, mapek poglądowych, dokumentów + długopis
-ketonal, odkąd mi uśmierzył potworny ból zęba na wyjeździe, zawsze mam ze sobą kilka tabletek w pudełeczku po tic tac

Kiedyś nie wyobrażałem sobie jechać bez aparatu fotograficznego, ale byłem na 2 wyjazdach bez sprzętu foto i byłem wolny jak ptak. Nie łaziłem i nie szukałem kadrów tylko rozkoszowałem się otoczeniem.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 29 Paź 2016 08:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
1. Aparat i trzy obiektywy, gdybym nie mógł tego zabrać to prawdopodobnie zrezygnowałbym z wyjazdu.
2. Przewodnik w formie papierowej, źle mi się korzysta z przewodników na telefonie a co do map to wychodzę z założenia że zawsze można kogoś zapytać o drogę.
3. Bagaż podręczny, nigdy nie nadawałem bagażu głównego i raczej nie będę tego robił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 29 Paź 2016 09:33 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
To i ja się jeszcze wtrącę ;)
zawsze mam ze sobą leki na problemy żołądkowe - niestety w podróży może się coś przyplątać...
i kartę EKUZ (a na dalsze wyprawy dodatkowe ubezpieczenie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 29 Paź 2016 10:32 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
1. telefon. Teraz, gdy zobaczyłam, że robi lepsze zdjęcia niż aparat, chyba tylko.
2. mały zestaw leków+ zatyczki do uszu,
3. mały jasio (tu pół forum się uśmieje, trudno :P );nie cierpię poduszek hotelowych, są często zagadkowo wypełnione, a od jakości snu zależy dzień...

Co do map i przewodników tylko papierowe. Tez jestem ich kolekcjonerką. I zawsze można pytać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group