Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [Maroko]
#101 PostWysłany: 22 Sie 2014 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
bardzo milo mi to slyszec Aloni ;) ciesze sie, ze info na blogu sie przydaly :)
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: [Maroko]
#102 PostWysłany: 12 Wrz 2014 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
po przeczytaniu wątków dotyczących Maroka wiem, że tam "to nocleg znajduje Ciebie, a nie odwrotnie" i że ceny noclegów wyszukiwanych w necie różnią się od tych już na miejscu, ale chce zarezerwować pierwszy nocleg mojego pobytu, aby na pełnym chilloucie rozpocząć przygodę z tym krajem :)
I tu pytanie: możecie polecić coś w Marrakeszu ? Oczywiście idealną opcją byłaby okolica Placu Jemaa El Fna, z widokiem z dachu Riadu na sam Plac :D
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#103 PostWysłany: 12 Wrz 2014 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
Hotel Essaouira jest sympatyczny w miare, i b. blisko placu - jeśli interesuje Cię tania opcja... https://www.google.pl/maps/place/Hotel+ ... c0e089ae45 - chociaż google maps nie pokazuje tego w 100% dobrze, bo z tej głównej uliczki co idzie od Placu Jamaa trzeba skręcic w prawo w Derb Sidi Bouloukat.
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#104 PostWysłany: 27 Gru 2014 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014
Posty: 5
Rabat 14-23 IV 2015 i co dalej

Czołem.
Taki jest plan i tu nasza prośba - czy ktoś mógłby polecić jakiś nocleg (2 osoby na owe 9 nocy), gdzie pokój będzie z łazienką i toaletą. Nie mam na myśli hotelu, wolelibyśmy kwaterę prywatną, jakiś mały pensjonacik, gdzie czlowiek pozna miejscowych "od kuchni" i raczej poza centrum. Może być z częściowym wyżywieniem, acz nie musi. Cena nie jest jakimś silnie istotnym kryterium, niemniej spodziewamy się drastycznej różnicy w dół w stosunku do booking. com. Uniżenie prosimy o namiary i sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#105 PostWysłany: 30 Gru 2014 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014
Posty: 5
Plan uległ delikatnej modyfikacji. A zatem, bilety kupione lądujemy w Rabat 21 kwietnia cirka 20:00, do miasta planujemy dostać się taxi, ponieważ do autobusu jest ponoć 15 min pieszo. Pewne nieudogodnienia natury fizycznej z naszej strony zmuszają nas do swego rodzaju wygodnictwa, ale to zależy od aktualnego samopoczucia. Jesteśmy w drodze do miasta i tu pierwsza prośba - namiary na nocleg. Nie chcemy iść do sieciowego hotelu, lecz do jakiegoś miejscowego hoteliku-pensjonaciku. Szczytem marzeń jest łazienka w pokoju, ale nie będę Rejtanił :wink: Im dalej owa miejscówka od centrum (Rabat czy Sale to bez znaczenia) tym lepiej. My chcemy mieć styczność badziej z ludźmi niźli z budynkami. Ta sama zasada tyczy się dalszego przejazdu, zabytki owszem, ale nie za wszelką cenę. Przeznaczamy 2 dni na Rabat i Sale i w drogę. Chcemy wypożyczyć rzyciowóz, i tu kolejna prośba czy polecicie jakąś konkretną wypożyczalnie (sieciówkom mowimy stanowcze NIE). Jak już zdobędziemy jakiś przyzwoity odpowiednik T-34 (Rudy 102 dla nieświadomych), to dalszą trase zaczyna spowijać mgła niepewności. Na dzień dzisiejszy widzę to tak: Rabat - Meknes - Fez - Ouezzane - Chefchaouen - Tetouan - Larache - coś po drodze - Kenitara i Rabat. Tangier celowo pominąłem. Tyle mglisty plan. Powrót 02.05 ok 20:00 z Rabat.
Pytania:
- jakie są gniazdka elektryczne w Maroko?
- czy powszechne są pralnie publiczne?
- czy na stacjach paliwowych można płacić kartą Visa?
Wszelkie sugestie, opinie, porady a zwłaszcza namiary na przyzwoite noclegi, jadłodajnie oraz oczekiwania co w zamian- mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#106 PostWysłany: 30 Gru 2014 19:18 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
s_virus napisał(a):
Pytania:
- jakie są gniazdka elektryczne w Maroko?
- czy powszechne są pralnie publiczne?


1.Takie jak w Polsce.
2.Oj tak, kobiety piorą publicznie w okolicznych rzekach i strumieniach :)
Góra
 Profil Relacje PM off
s_virus lubi ten post.
s_virus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#107 PostWysłany: 30 Gru 2014 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014
Posty: 5
He heee, znaczy gaciuny jedynie w rękach wypiorę? Żadnych pralni??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#108 PostWysłany: 30 Gru 2014 19:59 

Rejestracja: 13 Lis 2013
Posty: 22
Loty: 60
Kilometry: 139 705
W Rabacie przez 4 dni spałem tu https://www.airbnb.pl/rooms/517147
Jak dla nas fajny apartament (czysto i duży dwa pokoje i duża kuchnia)Miejsce jest w trochę oddalone od centrum ale raz doszliśmy tam na piechotę. Jest to ostatni przystanek tramwaju dlatego łatwo trafić, za budynkiem jest ogromny targ i wszystko można tam kupić w przyzwoitych cenach, bo to targ nie dla turystów. Pyszne bułki z krewetkami za jak pamiętam 8 dh.
Góra
 Profil Relacje PM off
s_virus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#109 PostWysłany: 31 Gru 2014 01:23 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Miał ktoś z Was do czynienia z urodzinami proroka w Maroku? W tym roku przypadają na 8.01 i zastanawiam się jak z transportem publicznym w to święto?

Przy okazji gdzie szukać innego transportu do Essaouiry niż CTM i Supraotours -140 - 160 MAD w dwie strony. Jest coś tańszego?
Trzeba kupować bilety z wyprzedzeniem? CTM widzę, że można przez net.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#110 PostWysłany: 31 Gru 2014 01:49 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Jechałem Supraotours do Essaouira i z powrotem, bilety kupowałem w dniu wyjazdu.
Z Essaouira wyjeżdżaliśmy o 7.00 rano i też nie było problemów z zakupem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#111 PostWysłany: 31 Gru 2014 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
PawelGa napisał(a):
Przy okazji gdzie szukać innego transportu do Essaouiry niż CTM i Supraotours -140 - 160 MAD w dwie strony. Jest coś tańszego?
Trzeba kupować bilety z wyprzedzeniem? CTM widzę, że można przez net.


Nie wiem czy to gdzieś przegapiłam, ale do Essaouiry skąd ten transport? Bo np. do Marrakeszu jechaliśmy jakimś innym przewodnikiem za coś ponad 60 MAD w jedną stronę, więc różnica mała w cenie, a w jakości spora... Wtedy wybraliśmy tego przewoźnika, bo godziny CTM nam nie odpowiadały, ale standard mocno afrykański. To, że bez klimy i niewygodne to nic, najbardziej denerwuje mnie, że czeka się aż autobus się zapełni, a nie rusza o czasie. I tak można godzinę w nim siedzieć, albo więcej, jeśli w danym dniu trasa nie cieszy się popularnością... A jak wejdziesz na dworzec to naganiacz cie wpakuje od razu, pokrzykując że już już odjeżdża, jeszcze chcąc wyłudzić więcej kasy za przejazd. A że w Maroku wszyscy chcą ci coś sprzedać, wcisnąć i wyciągnąć kasę od turysty, to za te kilka MAD różnicy z przyjemnością ominęłabym to przynajmniej na dworcu...
A co do innych przewoźników, to szukaj ich bezpośrednio na głównych dworcach autobusowych, nie powinno być problemu z zakupem biletu w danym dniu (my nigdy nie mieliśmy).
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#112 PostWysłany: 31 Gru 2014 12:10 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
PawelGa napisał(a):
Miał ktoś z Was do czynienia z urodzinami proroka w Maroku? W tym roku przypadają na 8.01 i zastanawiam się jak z transportem publicznym w to święto?

Przy okazji gdzie szukać innego transportu do Essaouiry niż CTM i Supraotours -140 - 160 MAD w dwie strony. Jest coś tańszego?
Trzeba kupować bilety z wyprzedzeniem? CTM widzę, że można przez net.


Odnośnie urodzin proroka, to polskie strony jednak mylą się z datą. Z Radiu na pytanie o transport, napisali mi, że święto jest 4.01. Może komuś innemu przyda się to info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#113 PostWysłany: 31 Gru 2014 12:14 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
migot napisał(a):


Nie wiem czy to gdzieś przegapiłam, ale do Essaouiry skąd ten transport?


Z dworca Supraotours, koszt w jedną stronę 80 MAD.
Autobusy odjeżdżają o czasie, bez względu na ilość sprzedanych biletów.

Z tego co pamiętam jest też opcja Comfort plus, koszt to 110 MAD w jedną.
Chyba tylko 1 lub 2 takie autobusy odjeżdżają dziennie.
Wtedy autobus jest z WIFI, jakiś poczęstunek w cenie i inne bardziej komfortowe fotele.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#114 PostWysłany: 31 Gru 2014 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
Chodziło mi o miasto ;)
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pieerx lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#115 PostWysłany: 31 Gru 2014 12:25 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Racja - brakło miasta, ale lubię być precyzyjny, o Marrakesz chodziło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#116 PostWysłany: 31 Gru 2014 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014
Posty: 5
Mojoraisen napisał(a):
W Rabacie przez 4 dni spałem tu https://www.airbnb.pl/rooms/517147


Mojoraisen strona, którą podałeś rewelacja jeśli idzie o Rabat. 3 noclegi ogarnięte (daleko od centrum yeah!!) plus 2 transporty lotniskowe. Z opinii na stronie złote ludzie :D . Teraz szukamy w Meknes i Fes a to już zupełnie inna historia. Wszystko w samiuśkim centrum mediny (bleah) zdjęcia cokolwiek odpychające a ceny jak w Ibis hotel. Nie idziemy tą drogą! Może ktoś coś zasugeruje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#117 PostWysłany: 31 Gru 2014 12:53 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
A ile planujesz zostać w Meknes ?
Fez od Meknes oddalony jest o około 70km i jeśli nie dłużej niż 1 dzień to możesz pominąć tam nocleg.
Albo wracając do Fez, albo rano Meknes (1 dzień to max na to miasto) i wieczorem w drogę dalej.

Pociąg z Fez jedzie 30 min, a bilet kosztuje 20MAD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#118 PostWysłany: 31 Gru 2014 13:45 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
pieerx napisał(a):
Fez od Meknes oddalony jest o około 70km (...)
Pociąg z Fez jedzie 30 min
to musi być pendolino
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#119 PostWysłany: 31 Gru 2014 14:12 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
pemat napisał(a):
pieerx napisał(a):
Fez od Meknes oddalony jest o około 70km (...)
Pociąg z Fez jedzie 30 min
to musi być pendolino


Pisałem z pamięci...
Dokładnie pociąg jedzie 34 lub 35 minut (http://www.oncf.ma).
Google maps pokazuje odległość około 62-68 km
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Maroko]
#120 PostWysłany: 03 Sty 2015 13:57 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
A wie ktoś, gdzie jest dworzec linii CTM w Marrakeszu, z którego jeżdżą autobusy do Essaouiry? Za cholerę nie mogę znaleźć precyzyjnej informacji w sieci i przenieść jej na google maps. Najbardziej wdzięczny byłby za informację sprawdzoną na miejscu :-)

Kupował ktoś bilet na CTM przez net?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group