Poznań potwierdza swoją najbardziej hitową trasę w historii! „To kamień milowy w rozwoju naszego lotniska”
O uruchomieniu tej trasy pisaliśmy na łamach Fly4free.pl w zeszłym tygodniu, jednak wówczas władze poznańskiego lotniska nie chciały potwierdzić tej informacji, twierdząc, że rozmowy nie zostały jeszcze zakończone. Niepewność trwała jeszcze kilka dni, ale dzisiaj poznańskie lotnisko oficjalnie potwierdziło, że Ławica będzie trzecim portem w Polsce (po Krakowie i Warszawie), z którego loty do Dubaju uruchomi linia flydubai.
Limassol od 2504 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Katowice)
Złote Piaski od 1604 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Warszawa – Modlin)
Kreta Zachodnia od 2211 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Warszawa – Chopin)
Pierwsze połączenie zaplanowano na 29 października, a loty będą odbywały się trzy razy w tygodniu: w środy, piątki niedziele.
Władze poznańskiego lotniska nie kryją radości z tego połączenia.
– Ogłoszenie przez linie lotnicze flydubai bezpośrednich lotów z Poznania do Dubaju, to kamień milowy dla rozwoju siatki połączeń z poznańskiego lotniska. Po wielu latach starań, Poznań jako trzecie miasto w Polsce, zyska regularne połączenie obsługiwane przez tego przewoźnika znad Zatoki Perskiej. Bezpośrednie loty do Dubaju, to także dostęp mieszkańców Poznania, Wielkopolski i całej zachodniej Polski do szerokiej siatki połączeń flydubai obejmującej ponad 110 kierunków w 50 krajach świata, a dzięki planowanej współpracy z liniami lotniczymi Emirates, możliwość kontynuowania podróży na ponad 150 kolejnych kierunkach. Ogłoszona dzisiaj trasa z Poznania do Dubaju, otwiera zupełnie nowe możliwości podróżowania, dzięki którym spodziewamy się wygenerowania dodatkowych potoków pasażerskich, będących impulsem do intensyfikacji zarówno ruchu turystycznego jak i biznesowego do tej części świata – komentuje Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu portu lotniczego Poznań-Ławica.
– Od początku naszej działalności na rynku w 2018 roku wraz z uruchomieniem lotów do Krakowa obserwujemy rosnący popyt na podróże między ZEA a Polską. Cieszymy się, że nasza siatka powiększyła się do trzech punktów wraz z uruchomieniem połączeń do Poznania, co zaoferuje naszym pasażerom więcej możliwości podróżowania do Polski i otworzy możliwości dla handlu i turystyki. flydubai angażuje się w zwiększanie łączności między różnymi kulturami i nie możemy się doczekać wzmocnienia więzi między tymi dwoma krajami – dodaje Ghaith Al Ghaith, Dyrektor Generalny flydubai,