Fly4free.pl

Perła Toskanii na ferie zimowe! Florencja z Katowic za 130 PLN

130 PLN
Oferta nieaktualna
panorama florencji
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Gurgen Bakhshetyan / Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Regularnie proponujemy wam loty do Bolonii. Jednak tym razem przygotowałam dla was nieco inny pomysł na wycieczkę do Toskanii. Na kanwie połączenia lotniczego z Katowic do Bolonii i połączeń autobusowych, ułożyłam propozycję wycieczki do Florencji, przez wielu nazywanej najpiękniejszym miastem Italii.

Za loty z Katowic do Bolonii zapłacicie 78 PLN w dwie strony. Do wyboru macie kilka okołoweekendowych terminów w pierwszych miesiącach roku. Na szczególną uwagę zasługują te, które obejmują okres ferii zimowych. Przypomnę, że w województwie śląskim zaczynają się one 11 stycznia, a kończą 26 dnia tego miesiąca.

Bez dodatkowych opłat będziecie mogli zabrać tylko mały bagaż podręczny. Jednak przy 3-dniowej wycieczce nie powinno stanowić to dużej przeszkody.

Z Bolonii proponuję od razu udać się do Florencji. Podróż autobusem zajmie 1 h 20 min. Na tej trasie jest bardzo dużo połączeń każdego dnia, więc możecie dowolnie modyfikować swój plan podróży i zostać dłużej w Bolonii, skracając tym samym pobyt we Florencji.

Termin podróży: styczeń – luty 2020
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny

Hotel258 PLN / noc

Na miejscu proponuję zatrzymać się w centralnie położonym hotelu Cardinal of Florence. Najlepszą ofertę otrzymacie wybierając pośrednika Hotels.com.

rezerwacja hotelu

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co zobaczyć we Florencji?

Florencja nie jest dużym miastem, dodatkowo sporo ulic w centrum ma ograniczony ruch samochodowy. To świetne warunki do tego, aby do wszystkich interesujących miejsc dotrzeć podczas spokojnego spaceru.

Na pierwszy ogień proponuję katedrę Duomo Santa Maria del Fiore, będącą symbolem Florencji i jednocześnie jedną z najpiękniejszych budowli sakralnych w Europie. Kolejna perełka to Pałac Vecchio z sąsiadującymi: fontanną z rzeźbą Cherubina z delfinem i fontanną Neptuna.

Na zakupy idealnie będzie pasował most Ponte Vecchio – znajdują się tutaj liczne sklepy i warsztaty rzemieślników. Te najsłynniejsze wyroby to biżuteria ze złota.

Dla miłośników sztuki i nie tylko punktem obowiązkowym jest Galeria Uffizi. Znajdziecie tutaj liczne arcydzieła, m.in Madonnę (Giotta), Narodziny Wenus (Boticcellego) czy Świętą Rodzinę (Michała Anioła). Małą niedogodnością jest to, że o każdej porze roku spotkacie przed wejściem długie kolejki. Bilety możecie zarezerwować przez internet – zapłacicie nieco więcej, ale nie będziecie tracić czasu w ogonku do kasy.

Nie sposób opisać wszystkich najciekawszych atrakcji. Te wspomniane powyżej to tylko przedsmak tego, co czeka na was we Florencji.

ponte vecchio
Foto: muratart / Shutterstock.com
katedra we florencji
Foto: aimy27feb / Shutterstock.com
fontanna neptuna
Foto: canadastock / Shutterstock.com
Przydatne informacje
  • W Ryanair bezpłatnie przysługuje wam bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm.

  • Podróż z bagażem podręcznym? Bez obaw, podpowiadamy jak się odpowiednio spakować.

  • Zima we Florencji ma znacznie łagodniejszy przebieg niż w Polsce. W styczniu możecie spodziewać się kilkunastu kresek na plusie.

  • Sprawdzonych wskazówek odnośnie podróży do Florencji i okolic szukajcie na naszym forum.

  • W podróż do Włoch zabierzcie ze sobą wielowalutową kartę Revolut, by nie tracić na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »