Fly4free.pl

Flixbus wznawia rejsy z Polski! Na początek 6 tras i 14 polskich miast

Foto: frantic00 / Shutterstock

[AKTUALIZACJA] Flixbus zapowiedział wznowienie połączeń z Polski od 28 maja. Na pokładach autokarów czeka nas dużo zmian, wśród których najważniejsze jest ograniczenie liczby dostępnych foteli do 50 procent całkowitej pojemności.

Flixbus zawiesił większość swoich połączeń w marcu ze względu na znikomy popyt i ograniczenia związane z pandemią koronawirusa – w tym okresie przewoźnik realizował jedynie połączenie ze Szczecina do Berlina. Jednak w poniedziałek przewoźnik zapowiedział wznowienie tras – będzie ono miało miejsce 28 maja, a bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

– W pierwszej kolejności wznawiamy połączenia, na które widzimy największe zapotrzebowanie wśród naszych pasażerów i których uruchomienie jest możliwe pod kątem obostrzeń na poszczególnych granicach. Są to przede wszystkim kierunki do Niemiec i Holandii, dokąd wielu Polaków jeździ do pracy, oraz główne miasta w Polsce. Uruchomienie kolejnych połączeń będzie odbywało się sukcesywnie w najbliższych tygodniach, aby ponownie udostępnić naszym pasażerom największą sieć połączeń autobusowych w Polsce i Europie – mówi cytowany w komunikacie prasowymMichał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Na dobry początek przewoźnik uruchomi 6 regularnych linii, które obejmą 33 miasta, w tym 14 w Polsce, m.in. Warszawę, Wrocław, Kraków, Katowice, Zakopane, Poznań, Kielce, Rzeszów, Szczecin i Medykę. Oprócz tego w ramach “polskiej” siatki Flixbusa zaplanowano 18 przystanków w Niemczech oraz dodatkowy przystanek w Amsterdamie.

Oprócz połączenia Szczecin-Berlin, wznowione zostaną następujące połączenia:

  • Medyka-Rzeszów-Kraków-Wrocław-Niemcy-Amsterdam
  • Medyka-Brema-Kraków-Wrocław-Berlin-Brema
  • Warszawa-Bonn via Berlin
  • Warszawa-Hamburg via Berlin
  • Warszawa-Radom-Kielce-Kraków-Zakopane (zarówno kursy dzienne jak i nocne)

– Na odcinkach krajowych w dalszym ciągu będziemy stosować się do zaleceń rządowych dotyczących limitu dopuszczonych do przewozu pasażerów. Przypominamy też o sprawdzaniu aktualnych wytycznych rządowych dotyczących przekraczania granic i konieczności posiadania odpowiednich dokumentów – dodaje Leman.

Niestety, wiele wskazuje na to, że ceny biletów na połączenia FlixBusa wzrosną.

– Nie da się uciec od ekonomii. Jeśli z powodu restrykcji będziemy mogli udostępnić pasażerom jedynie 50 procent foteli, to nie uciekniemy od tego. Staramy się natomiast reagować elastycznie – na przykład uruchamiając głównie trasy międzynarodowe, by wykorzystać kabotaż międzynarodowy do zmniejszenia kosztów – powiedział Leman.

Foto: Flixbus

Nowe procedury bezpieczeństwa

FlixBus zapowiedział też szereg obostrzeń i ograniczeń, wśród których jest m.in. obowiązek noszenia maseczek na pokładzie autokaru oraz ograniczenie liczby foteli dostępnych w rezerwacji do 50 procent.

– Zgodnie z wytycznymi i zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, Komisji Europejskiej oraz krajowych organów państwowych, opracowaliśmy szereg procedur, które będą ściśle przestrzegane od momentu wznowienia połączeń we wszystkich 31 krajach, w których operuje spółka i będą systematycznie wdrażane we współpracy z partnerami autobusowymi. Będą one dotyczyć m.in. profesjonalnej dezynfekcji pojazdów po każdym kursie, obowiązku zakrywania nosa i ust na pokładzie przez pasażerów i kierowców czy zmian w odprawie polegających m.in. na wyłącznie cyfrowej kontroli biletów, bezdotykowej inspekcji dokumentów uprawniających do podróży, obowiązkowej dezynfekcji rąk przez pasażerów przy wejściu do pojazdu czy zachowaniu 2-metrowych odstępów przy umieszczeniu bagażu w luku i wejściu na pokład – mówi Konrad Bąbliński, dyrektor ds. bezpieczeństwa we FlixMobility.

Foto: Flixbus
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Trasa Warszawa-Zakopane od czwartku do niedzieli ,zapomnieliście napisać 
Pablo6, 25 maja 2020, 13:45 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »