Fly4free.pl

First Airlines, czyli podróż do Paryża na pokładzie samolotu bez odrywania się od ziemi

First Airlines
Foto: First Airlines
Nowoczesna technologia i wirtualna rzeczywistość w ofercie touroperatora. Tylko czy jest to w stanie zastąpić prawdziwą podróż i zwiedzanie?

Co robicie, chcąc lecieć do Paryża? Sprawdzacie połączenia tanich (lub klasycznych) linii lotniczych, rozglądacie się za hotelami, przygotowujecie sobie plan zwiedzania stolicy Francji, uwzględniający wszystkie ważne i ciekawe miejsca.

Wydaje się to dość naturalne i oczywiste, nieprawdaż? Są jednak tacy, którzy tego typu podróż odbędą… nie opuszczając kabiny samolotu. Co więcej, nawet samolot nie będzie do końca prawdziwy.

Jak to możliwe?

First Airlines

Fot. First Airlines

Cuda technologii

Słyszeliście o First Airlines? To pierwsze linie lotnicze, które umożliwiają wirtualną podróż m.in. z Tokio do Paryża. Jak to wygląda w praktyce?

Pasażerowie siedzą w prawdziwych fotelach lotniczych (mają do dyspozycji klasę biznes oraz pierwszą klasę), w pomieszczeniu do złudzenia przypominającym kabinę samolotu. Przeprowadzana jest procedura bezpieczeństwa, podróżnych obsługuje personel pokładowy, podawane są posiłki, stewardesy oferują catering, a na ekranach wyświetlany jest widok, który można w realnym świecie podziwiać podczas podróży samolotem ze stolicy Japonii do stolicy Francji.

First Airlines

Fot. First Airlines

Co dalej? Po „przylocie do Paryża” następuje zwiedzanie miasta – każdy z 12 pasażerów otrzymuje gogle VR, które pozwolą na odbycie wirtualnej podróży po stolicy Francji.

Nie tylko Paryż

Touroperator „lata” nie tylko do Paryża. Firma, mająca siedzibę w centrum Tokio, w swojej ofercie posiada również wirtualną wycieczkę do Nowego Jorku, Rzymu i na Hawaje. Jak zapewniają przedstawiciele First Airlines, ich nietypowa propozycja podróży cieszy się dużym powodzeniem, a bilety należy kupować z wyprzedzeniem.

– Mamy wielu starszych klientów, którzy ze względu na swoje fizyczne ograniczenia, nie mogą wyjechać poza granice Japonii. Umożliwiamy im taką podróż, używając do tego nowoczesnej technologii – opowiada Hiroaki Abe.

First Airlines

Fot. Collage / First Airlines

Jaki jest koszt takiej wirtualnej podróży? Około 210 PLN. Skorzystalibyście z oferty First Airlines?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Bzdura roku 2018.
damkol, 21 lutego 2018, 13:40 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Powiem tak, dla mnie jest to zaprzeczenie całej idei podróżowania, a nie oszukujmy się, nigdy to nie zastąpi prawdziwych podróży, odkrywania świata. Jest to bzdura i nonsens
azbywaz, 21 lutego 2018, 14:10 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Kiedyś miłośnicy podróżowania oglądali jedynie programy telewizyjne o dalekich krajach i lądach, niektórzy z nich później, mając możliwość spełniać swoje marzenia, zaczęli to po prostu robić. Dzisiaj nowa technologia umożliwia podróże wirtualne i niektórzy z tego skorzystają, nie mogąc lub nie chcąc realizować się w rzeczywistym świecie. Śmieszna, lub żałosna, jest tylko ta cała otoczka imitująca podróż typu samolot, stewardesa, fotele lotnicze itp. Ale co kto lubi, można zapytać ile to jest form imitacji najróżniejszych działalności człowieka, z których co niektórzy korzystają. Dla mnie osobiście to jednak nonsensowne dziwactwo, których wokół wiele...
Azalia, 21 lutego 2018, 14:38 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Wymagana wiza? ;)
grodek, 21 lutego 2018, 17:37 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »