Fly4free.pl

To będzie absolutny hit Instagrama! Fioletowa wyspa już robi furorę

fioletowa wioska
Foto: Shinan County Office

Od dachów, przez lokalny transport, budki telefoniczne, most, wszelkie ozdoby, aż po talerze w lokalnej restauracji i elementy dróg – na wyspie Banwol w Korei Południowej niemal wszystko występuje w fioletowym kolorze. Niewielka wioska zmieniła się nie do poznania, ale gigantyczną popularność zyskuje głównie dzięki… pandemii koronawirusa.

Wyspa Banwol leży na zachodnim wybrzeżu Korei Południowej. Nie bez powodu nazywana jest jednak „fioletową wyspą”. Wszystko zaczęło się, gdy lokalne władze wraz ze społecznością w ramach akcji promocyjnej postanowiły ujednolicić wygląd tutejszych… dachów. Blisko 400 budynków pomalowano więc na fioletowo, a później zaczęło się prawdziwe szaleństwo.

Z czasem fiolet zagościł niemal wszędzie. W tym kolorze pojawiły się budki telefoniczne, most, uroczy busik, który spełnia rolę transportu publiczne, pobocza jezdni, nawet jedyny w mieście pomnik i… talerze w restauracji. Posadzono spore pora lawendy i astrów, a nawet ruszyła uprawa buraków. Wszystko tak, by utrzymać narzuconą kolorystykę.

A to wszystko z powodu campanuli, kwiatu zwanego również dzwonkiem, który jest symbolem wyspy. Ponieważ występuje on właśnie w takim kolorze, reszta mieszkańców postanowiła się po prostu… dostosować do narzuconej przez naturę kolorystyki. Z myślą o turystach zdecydowano się również na otwarcie niewielkiego hotelu, kawiarni i dwóch restauracji.

Zresztą, sami zobaczcie:

Pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę, ale nie od razu. Dopiero po kilku latach od malowania dachów, wyspa Banwol zaczęła zyskiwać tak ogromną popularność. W czasach pandemii koronawirusa, gdy zagraniczne wyjazdy z Korei Południowej są mocno utrudnione, wielu ludzi szuka atrakcji na miejscu. I tak oto, niespodziewanie zaczęli się interesować również tym miejscem i – co istotne w tych czasach – pokazywać je w mediach społecznościowych. Tylko w dwa miesiące – od czerwca do sierpnia 2020 roku – na wyspę przybyło 100 tys. osób, podczas gdy od 2018 roku uzbierało się ich w sumie 490 tys.

Nie ma więc wątpliwości, że gdy obcokrajowcy również będą mogli bez trudu wjechać do Korei Południowej, wielu turystów zdecyduje się odwiedzić to miejsce. Wszak może w krótkim czasie śmiało awansować na absolutny hit Instagrama.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »