Fly4free.pl

Finnair wznawia rejsy z Polski. Ale z 3 tras na razie wróci tylko na jedną…

biznes klasa finnair
Foto: Finnair

Od 1 sierpnia Finnair wznawia rejsy z Polski. Na razie loty będzie realizował tylko z Warszawy. W przypadku pozostałych polskich lotnisk, na które latał ten przewoźnik, sytuacja nie prezentuje się różowo: linia zawiesza bowiem loty z Gdańska, a w Krakowie pojawi się tylko na 2 miesiące i będzie latać we wrześniu i październiku.

Finnair to kolejna linia, która po kilku miesiącach przerwy wróci do Polski. Od 1 sierpnia przewoźnik poleci na trasie Warszawa-Helsinki. Jaki będzie rozkład tych połączeń?

Poranne wyloty z Warszawy – poniedziałek, środa, piątek, niedziela

  • wylot z Warszawy o godz. 9:40 i przylot do Helsinek o godz. 13:05

Wieczorne rejsy – wtorek, czwartek, sobota

  • wylot z Warszawy o godz. 20:05 i przylot do Helsinek o godz. 23:30

Jednocześnie Finnair informuje, że od 1 września będzie wykonywał na tej trasie 2 rejsy dziennie.

  • wylot z Warszawy o godz. 10:10 i przylot do Helsinek o godz. 13:30
  • wylot z Warszawy o godz. 20:00 i przylot do Helsinek o godz. 23:20

Pierwotnie rejsy będą obsługiwane przez zmodernizowane samoloty ATR, a w październiku dołączy do nich docelowy samolot obłsugujący tą trasę – Embraer 190. Od listopada nastąpi zaś wznowienie rejsów popołudniowych.

– Planujemy powrót do operacji lotniczych w Polsce od początku sierpnia. Wyniki przeprowadzonej przez nas ankiety pokazują, że nasi klienci są już gotowi do planowania zarówno podróży służbowych, jak i rekreacyjnych. Chcemy zapewnić naszym pasażerom serwis w zakresie obydwu potrzeb- mówi Arunas Skuja, naczelny dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie.

Finnair globalnie zamierza operować w lipcu na poziomie 30% swojej standardowej liczby rejsów wznawiając kolejne połączenia dalekodystansowe do głównych kierunków w Azji.

Foto: Finnair

Kiedy inne polskie miasta?

Jeśli chodzi o pozostałe trasy z Polski do Helsinek, to nie mamy niestety dobrych wieści. Jak informowaliśmy już wcześniej – połączenie z Gdańska do stolicy Finlandii zostało anulowane, choć linia nie wyklucza, że zostanie przywrócone w 2021 roku (na razie jednak nie składa w tej sprawie żadnych deklaracji). Z kolei 1 września Finnair planuje przywrócić loty na trasie Kraków-Helsinki. Loty będą realizowane 3 razy w tygodniu (we wtorki, piątki i niedziele), jednak… tylko przez 2 miesiące, a więc do zakończenia letniego rozkładu lotów pod koniec października.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »