Fly4free.pl

Luksusowa kwarantanna dla wybranych. Rajska wyspa otwiera się tylko dla bogaczy

fidżi resort
Foto: Laucala Private Island Resort

Nie w marcu 2021 roku, ale już za chwilę nastąpi otwarcie wyspy Fidżi dla turystów. Brzmi jak dobra nowina? Pewnie, że tak. Problem polega na tym, że wyspa wpuści tylko tych, którzy mają na koncie naprawdę dużo zer. I choć brzmi to absurdalnie, to nie jest to żart.

Fidżi to jeden z najpiękniejszych zakątków świata. Piękne plaże, luksusowe kurorty, niezwykła natura, przyjaźni ludzie i fascynująca kultura. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa, podobnie jak wiele innych rajskich miejsc na świecie, zamknęła swoje granice. Teraz jednak zdecydowała, że otworzy się na turystów dużo wcześniej niż pierwotnie planowała. Jeśli jednak planowaliście podróż, to nie cieszcie się zbyt szybko. No chyba, że macie wysoką zdolność kredytową albo znacie TYCH sześć cyfr.

Linie lotnicze Fiji Airways i Resort Laucala Private Island – przy aprobacie władz – postanowiły wspólnie stworzyć ofertę tylko dla naprawdę bogatych podróżników, którzy w dodatku chcieliby tutaj spędzić kwarantannę. Specjalna „bańka turystyczna” zostanie otwarta tylko dla wybranych. Przylecą tu wyczarterowanym prywatnym samolotem z Los Angeles, który może pomieścić maksymalnie 20 osób. Po drodze każdy może skorzystać z luksusowego apartamentu przy samym lotnisku oraz z saloniku lotniskowego w oczekiwaniu na wejście do samolotu.

Na miejscu „kwarantanna” w niczym nie będzie przypominać smutnej izolacji w pokoju hotelowym. Czeka na was dostęp do rajskich plaż, najwyższej jakości posiłki i prywatna wyspa tylko na własny użytek. Zresztą nie bez powodu Fidżi nazwało tę ofertę opcją VIP, który to skrót rozwijają jako Vacation In Paradise.

Jednak dla bezpieczeństwa każdy z gości w trakcie pobytu będzie poddany dwóm testom na koronawirusa, a jeden dodatkowy trzeba wykonać także przed przyjazdem.

Przejdźmy jednak do najważniejszej kwestii – ceny. Przyjemność spędzenia 14-dniowej kwarantanny w takich warunkach to koszt – weźcie głęboki oddech – 490 tys. USD, czyli blisko 2 mln PLN. Nie przesadziliśmy więc zapowiadając, że otwarcie Fidżi będzie dotyczyć tych naprawdę najbardziej zamożnych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »