Fly4free.pl

Kryzys? Jaki kryzys? Z danych UE wynika, że podróżujemy więcej niż przed pandemią

Foto: pio3 / Shutterstock
Liczba noclegów rezerwowanych w obiektach noclegowych za pośrednictwem takich serwisów jak Booking.com czy Airbnb w I półroczu tego roku przekroczyła poziom z 2019 roku, czyli sprzed wybuchu pandemii – wynika z najnowszych danych Eurostatu.

W swoim najnowszym badaniu Eurostat przeanalizował rynek wynajmów krótkoterminowych rezerwowanych przez internet za pośrednictwem takich stron jak Airbnb, Booking.com, Expedia czy Tripadvisor. I okazało się, że na długo przed wakacjami popyt na podróżowanie wrócił ze zdwojoną siłą. Z danych Eurostatu wynika bowiem, że w okresie od stycznia do końca czerwca w krajach UE zarezerwowano łącznie 199 mln noclegów. To o 38 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, ale też więcej niż w I półroczu 2019 roku, a więc przed wybuchem pandemii – wówczas z danych Eurostatu wynikało, że zarezerwowano ok. 193 mln noclegów.

Jak zauważa agencja Reuters, spośród 9 krajów UE z więcej niż 10 mln sprzedanych noclegów, najlepiej poradziła sobie Francja, gdzie liczba rezerwacji wzrosła o 31 procent w stosunku do 2019 roku.
Co ciekawe, więcej noclegów niż w 2019 roku rezerwowaliśmy już w lutym 2022 roku i od tego miesiąca każdy miesiąc jest znacząco powyżej „przedcovidowej” kreski.

Foto: Eurostat

Jednocześnie Eurostat wykonał analogiczne zestawienie za I kwartał tego roku z podziałem na regiony. Wyszło z niego, że w Europie jest 15 regionów, które w tym okresie „sprzedały” powyżej 1 milionów noclegów. Na tej liście najwięcej jest regionów z Francji i Hiszpanii (po 5), 2 regiony z Włoch, a także po 1 z Austrii, Portugalii i… Polski. Jest to Małopolska – z danych Eurostatu wynika, że od stycznia do końca marca w tym województwie zarezerwowano przez internet ponad 1,062 mln noclegów.

Dane te są oczywiście bardzo pozytywne, choć warto dodać, że z pewnością obejmują jeszcze pewne „koronawirusowe” trendy, jak choćby znaczący wzrost turystyki krajowej.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »