Fly4free.pl

Etihad zaszczepił już cały personel pokładowy. To pierwsza taka linia na świecie

etihad personel
Foto: Etihad

Etihad – linia lotnicza ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – poinformowała, że zakończyła program szczepień skierowany do personelu pokładowego. Dwie dawki szczepionki otrzymali zarówno piloci jak i stewardessy. Przewoźnik zapewnia, że jest pierwszą linią lotniczą na świecie, której się to udało.

O tym, że do pracy w Etihad będą mogli wrócić jedynie zaszczepieni pracownicy, wiadomo już od dłuższego czasu. Mało kto jednak spodziewał się, że szczepienia przebiegną tak ekspresowo. Linia poinformowała, że wszystkie osoby pracujące na pokładach samolotów tego przewoźnika otrzymały już szczepionkę.

Decyzja linii ma zapewnić bezpieczeństwo pasażerów. Przewoźnik liczy też, że to przyśpieszy powrót do względnej normalności w dziedzinie podróży lotniczych.

Umożliwiliśmy szczepienia wszystkim naszym pracownikom, aby nie tylko pomóc w zwalczaniu skutków COVID-19, ale także, aby podróżni czuli się pewnie – powiedział Tony Douglas, dyrektor generalny linii Etihad. – Jesteśmy jedyną linią lotniczą na świecie, która wymaga, aby testy COVID-19 były obowiązkowe dla każdego pasażera i członka załogi przed każdym lotem, a teraz jesteśmy pierwszą linią lotniczą na świecie ze 100% zaszczepioną załogą na pokładzie – dodał.

Program szczepień uruchomiono w styczniu. W niespełna miesiąc udało się zaszczepić wszystkich pracowników pokładowych – zarówno stewardesy jak i pilotów. Co istotne, wszystkie te osoby otrzymały już dwie dawki szczepienia.

Pośród wszystkich pracowników firmy (nie tylko personelu pokładowych) już 75 procent osób otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepienia. Pracownicy otrzymują tę samą szczepionkę, co wszyscy obywatele Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Według harmonogramu narodowego programu szczepień w ZEA, większość społeczeństwa ma być zaszczepiona do marca 2021 roku. Szczepienia swoim pracownikom oferuje także Emirates – drugi narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Ciekawe co zrobili z osobami ktore nie chcialy sie szczepic? albo szczepienie albo good bye?
Tom Drapichrust, 10 lutego 2021, 22:51 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »