Fly4free.pl

Emirates zatrudni 3,5 tysiąca pracowników. Wiemy, ile dokładnie można zarobić!

Emirates załoga
Foto: Emirates

Aż 3000 stewardów i stewardes, a także 500 pracowników obsługi naziemnej z całego świata. Emirates rozpoczyna globalną rekrutację nowego personelu, który w ciągu najbliższych sześciu miesięcy podejmie pracę w Dubaju.

Jedna z najlepszych linii lotniczych świata mocno odbija się po miesiącach pandemicznego kryzysu. Wraz ze wzrostem liczby lotów i odbudową siatki połączeń, Emirates zdał sobie sprawę, że potrzebuje również nowych pracowników. I to naprawdę wielu.

– Nasze linia lotnicza lata obecnie do ponad 120 miast, stanowiących 90% jej sieci sprzed pandemii, a do końca roku planuje osiągnąć 70% swojej przepustowości, w tym przywrócić do czynnej służby więcej kultowych samolotów A380 – czytamy w oficjalnym komunikacie.

W efekcie linia ogłosiła właśnie globalną akcję rekrutacji personelu. Pracę znajdzie 3000 stewardów i stewardes, a także 500 pracowników obsługi naziemnej. Wielu może ucieszyć fakt, że nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w branży.

Co istotne, Emirates nie kryje też oferowanych zarobków. W efekcie już przed rekrutacją możecie oszacować swoją pensję. Na start personel pokładowy dostaje 4260 AED podstawy. Do tego dochodzi wynagrodzenie za wylatane godziny – średnio 61,25 AED za godzinę w klasie ekonomicznej. Stewardesy i stewardzi zarabiają więc średnio 9770 AED miesięcznie, czyli w przeliczeniu na złotówki ok. 10,5 tys. PLN.

Oczywiście dochodzą jeszcze do tego dodatki, np. diety na wyżywienie, darmowy transport z i do pracy, opłacanie noclegu w trakcie postojów między lotami i przede wszystkim – zakwaterowanie w Dubaju. Zazwyczaj mieszka się z jedną lub dwoma innymi pracownikami, ale każdy ma osobną sypialnię. Opłacone jest wszystko – za wyjątkiem rachunków za internet, TV i telefon.

Całe szkolenie Emirates również bierze na siebie, ale nie liczcie, że będzie to ekspresowy kurs. Wszystkie moduły zajmują w sumie 44 dni. W tym czasie personel zdobywa wiedzę m.in. z zakresu medycyny, bezpieczeństwa, obsługi klienta, a także np. wyposażenia samolotu czy łagodzenia agresywnych zachowań pasażerów.

A jakie wymagania trzeba spełnić? Niemal te same, co zwykle na podobne stanowiska. Emirates przyjmuje osoby, które mają co najmniej 21 lat i skończyły przynajmniej szkołę średnią. Trzeba biegle posługiwać się językiem angielskim i mieć odpowiedni wzrost. Wymagane minimum to 160 cm, ale jednocześnie zasięg rąk wyciągniętych do góry, kiedy stoimy na palcach musi wynosić 212 cm. Chodzi bowiem m.in. o swobodne obsługiwanie szafek w samolocie.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie Emirates.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »