Fly4free.pl

Emirates odbędzie pierwszy lot tylko z zaszczepionymi pasażerami. Już za kilka dni

emirates pokład
Foto: Emirates

Linia lotnicza Emirates rozpoczęła sprzedaż biletów na pierwszy w historii lot, który będzie dostępny tylko dla w pełni zaszczepionych osób – i dotyczy to zarówno personelu jak i pasażerów. W ten sposób linia ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich chce świętować sukces programu szczepień.

Specjalny lot odbędzie się 10 kwietnia. Wystartuje z lotniska w Dubaju w samo południe. Po przelocie nad najciekawszymi miejscami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, z powrotem wyląduje w Dubaju. Rejs potrwa ok. 3 h. Przy okazji pasażerowie będą mogli też zobaczyć Airbusa A380  w zupełnie nowej wersji, która oferuje klasę premium economy – najnowszą usługę Emirates.

Bilety na lot mogą kupować jedynie osoby, które są mieszkańcami Zjednoczonych Emiratów Arabskich i zostały zaszczepione dwoma dawkami szczepionki przeciw COVID-19. Cena lotu jest taka sama dla wszystkich – 1000 AED (ok. 1050 PLN) za klasę ekonomiczną i 2000 AED (ok. 2100 PLN) za miejsce w klasie biznes. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazane na cele charytatywne za pośrednictwem Emirates Airlines Foundation. Emirates podkreśla, że również cała obsługa rejsu będzie już zaszczepiona dwoma dawkami szczepionki.

Oczywiście nie oznacza to, że od teraz z usług linii Emirates mogą korzystać jedynie zaszczepione osoby. Specjalny lot przewoźnika to tylko nietypowy sposób na świętowanie udanego przebiegu programu szczepień zarówno w samej firmie jak i kraju. Zjednoczone Emiraty Arabskie są jednym z państw, w których postęp szczepień jest spektakularny. Obecnie już 22,4 proc. społeczeństwa zostało zaszczepione dwoma dawkami. Wyprzedza ich jedynie Monako, Bermudy, Kajmany, Seszele, Izrael i Gibraltar. Nie gorzej idą szczepienia personelu Emirates.

– Do tej pory ponad 35 000 pracowników Emirates otrzymało szczepionkę COVID-19 w jednym z ośrodków szczepień firmy, a ponad 85% pilotów i członków personelu pokładowego otrzymało już dwie dawki szczepionki – informuje linia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »