Fly4free.pl

Znana linia rezygnuje z lotów do Warszawy! Była obecna na Lotnisku Chopina od ponad 30 lat

Foto: Davidi Vardi / Shutterstock
Od końca października izraelskie linie El Al zawieszą połączenie z Tel Awiwu do Warszawy – informuje dziennik „Haaretz”, powołując się na informację z linii lotniczej. Oprócz połączenia do Warszawy, El Al zamknie też trasy do Toronto i Brukseli.

Ogłoszona w czwartek decyzja narodowego przewoźnika Izraela jest z pewnością nieco zaskakująca. Choć bowiem w szczycie pandemii koronawirusa przewoźnik miał długą przerwę w lotach do Warszawy i kilka razy przywracał loty na chwilę, by potem znów je zawieszać, to El Al jest jednak jedną z najdłużej obecnych w Warszawie linii lotniczych. Pierwszy regularny lot do Warszawy izraelska linia wykonała 28 marca 1989 roku i od tego czasu charakterystyczne biało-niebieskie samoloty były stałym elementem krajobrazu na Okęciu.

Jaka jest przyczyna zawieszenia trasy? Przewoźnik komentuje, że zamknięcie połączenia z Warszawy do Tel Awiwu jest związane z dostosowaniem się linii do zmieniającego się w okresie postpandemicznym popytu. W dzienniku „Haaretz” czytamy jednak, że głównym problemem jest brak pilotów i trwający w firmie spór z pracownikami o wynagrodzenia.

Oprócz połączenia do Warszawy, od jesieni El Al przestanie też latać z Tel Awiwu do Brukseli i Toronto.

Co na to Lotnisko Chopina? Warszawski port komentuje krótko, że na razie izraelski przewoźnik nie poinformował lotniska o swoich planach.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »