Fly4free.pl

Polacy uwielbiają ten kraj! Świetne ceny, krótki lot, niezwykłe zabytki i słońce przez cały rok

Foto: Mariia Boiko / Shutterstock
Jedne z najbardziej spektakularnych zabytków i muzeów na świecie, wspaniałe miejsca do nurkowania, ogromny wybór hoteli, polscy przewodnicy, a do tego słońce przez cały rok i świetny stosunek jakości do ceny, nawet gdy poszukujesz wyłącznie relaksu nad basenem i na plaży. Nic więc dziwnego, że Egipt pokochały miliony Polaków, a wielu z nich wraca tu regularnie. Co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Egipt to państwo szalenie popularne, turystyczne, bogate kulinarnie, historycznie – można wymieniać tak długo, jak długa jest linia brzegowa tego cudownego kraju. Każdego miesiąca przez okrągły rok przyciąga wielu podróżników i turystów.

Kraj ten oferuje unikatowe zabytki – piramidy, grobowce faraonów i liczne świątynie, jest idealny do spróbowania swoich sił w rozmaitych sportach wodnych, ale będzie też doskonałym miejscem do powolnego wypoczynku w cieniu palm i korzystania z atrakcji dostępnych w resortach turystycznych. Czy wiesz chociażby, że Egipt aqua parkami stoi?! Ba, można chyba pokusić się o stwierdzenie, że  inne kraje inspirują się hotelowymi egipskimi parkami wodnymi.

A co najważniejsze – lot z Polski nie jest długi, co dla niektórych ma kluczowe znaczenie przy wyborze destynacji wakacyjnej.

Foto: AlexAnton / Shutterstock

Informacje podstawowe, czyli czego się spodziewać?

Egipt to państwo w północno-wschodniej Afryce. Położone nad Morzem Czerwonym, ze stolicą w Kairze (który jest najbardziej zaludnionym miastem w Afryce, liczącym ponad 17 milionów mieszkańców!), a niektóre nacje – w szczególności Polacy – nieprzypadkowo upodobały sobie ten kraj.
 
Najważniejsze atrakcje Egiptu to oczywiście starożytne zabytki: piramidy w Gizie, sfinks czy nekropolia memficka. Te monumentalne konstrukcje przyciągają ludzi z całego świata, zadziwiając nieustannie swoim majestatem. Jednak Egipt to nie tylko kraj dla miłośników historii. To również doskonałe miejsce dla klasycznych miłośników piasku i wody (kolejność dowolna). Hurghada, wciąż rozbudowujące się Marsa Alam i pozostający w ostatnich latach nieco w cieniu Sharm el Sheikh, słyną z kolei ze wspaniałych raf koralowych. Dla wielu turystów jest to nawet główny powód do przyjazdu!

Pogoda w Egipcie – słońce przez cały rok

To, co Egipt gwarantuje – to słońce przez cały rok. Można byłoby nawet powiedzieć, że pogoda jest tu nieco nudna, ale w tym wypadku, będzie to komplement. Kierunek jest dosłownie pewniakiem, jeśli chodzi o konieczność naładowania baterii słonecznych i gwarancję dobrej pogody. Położony w strefie klimatu zwrotnikowego suchego, słynie z  wysokich temperatur. W lipcu sięgają powyżej 40°C – to czas dla najbardziej wytrwałych miłośników słońca i upały. Z kolei w styczniu temperatury oscylują w granicach przyjemnych 20 stopni.

Foto: Boshy911 / Shutterstock

Hurghada, Sharm el Sheikh czy Marsa Alam? Dokąd wybrać się w Egipcie?

Egipt ma jednak wiele kurortów w swojej ofercie turystycznej. Który powinniśmy wybrać dla siebie? W okolicy Hurghady znajdują się starożytne ruiny miasta Teby, które przenoszą turystów w czasie. Tętniące życiem centrum oferuje liczne restauracje, w których można spróbować lokalnych specjałów kuchni egipskiej i zakupić pamiątki. Bez względu na to, czego poszukujesz i oczekujesz w swojej podróży, Hurghada z pewnością Cię nie zawiedzie! Dziś jest to rozwinięty kurort, który turyści uwielbiają. Podczas zwiedzania nie można przegapić pięknej zatoki Makadi – z zachwycającymi rafami koralowymi. Z Hurghady można też popłynąć na pobliskie wyspy, jak Giftun czy Mahmya i podziwiać tamtejszą przyrodę.
 
Marsa Alam to kurort, który ekspresowo dogania Hurghadę pod względem rozwoju. Co roku powstają tam nowe hotele, więc nic dziwnego, że wielu turystów wraca i sprawdza kolejne obiekty, szukając swojego ulubionego. Będąc tu koniecznie trzeba odwiedzić Park Narodowy Wadi el- Gemal – pełen dzikiej przyrody i niesamowitych pustynnych krajobrazów. Osoby, które preferują intensywne zwiedzanie, powinny na swoją listę marzeń wpisać Luksor z Doliną Królów i licznymi zabytkami jednej z najstarszych cywilizacji świata. To miejsce zapamiętuje się na zawsze!

Foto: frantic00 / Shutterstock

Chciałbyś wybrać się na półwysep Synaj? Tu czeka na Ciebie wycieczka po egzotycznym Nilu, quady, którymi możesz przemierzać pustynię mieniącą się różnymi kolorami złota, statki z przezroczystym dnem, dzięki którym możesz podziwiać podwodny świat, a z pokładu dodatkowo przepiękne zatoczki. Spróbujesz tu dań kuchni egipskiej, która jest tyglem licznych wpływów i inspiracji. A to wszystko w otoczeniu zupełnie innej, fascynującej kultury, obyczajów i serdecznych ludzi. Na koniec zaznasz relaksu w hotelowym basenie czy jacuzzi i rozładujesz energię podczas wodnego szaleństwa na zjeżdżalniach.

Nie wahaj się i zaplanuj swoją wycieczkę do Egiptu już dziś! Tym bardziej, że oferty zaczynają się już od 1584 PLN.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »