Fly4free.pl

Tania linia otwiera pierwszy salonik lotniskowy! Wiemy, co oferuje i ile to kosztuje

easyjet salonik lotniskowy
Foto: easyJet
Brytyjska linia lotnicza easyJet właśnie otworzyła swój salonik na lotnisku Londyn Gatwick. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dotąd takie poczekalnie były domeną tradycyjnych linii lotniczych. A cena? Naprawdę przyzwoita!

Saloniki lotniskowe, czyli coś w rodzaju mniej lub bardziej ekskluzywnych poczekalni, znajdują się na większości lotnisk. Najczęściej jednak dostęp do nich mają posiadacze odpowiednich kart lojalnościowych, pasażerowie biznes i pierwszej klasy albo ci, którzy są gotowi za nie po prostu zapłacić (choć ta ostatnia opcja nie jest dostępna we wszystkich).

Ich standard bywa różny – praktycznie we wszystkich znajdziecie wygodne miejsce do odpoczynku i wi-fi. W wielu będą też przekąski, napoje (także alkoholowe), a w niektórych także ciepłe posiłki. I to wszystko w cenie. Zawsze jednak otwierały je albo same lotniska albo tradycyjne linie lotnicze. Ale easyJet postanowił to zmienić.

Brytyjska linia otworzyła dziś swój pierwszy salonik lotniskowy na londyńskim lotnisku Gatwick we współpracy z siecią No1 Lounge. „The Gateway by EasyJet & No1 Lounges”. Po wejściu czekają na nas miejsca do odpoczynku i pracy, będą ciepłe posiłki i zimna płyta, a także napoje – zarówno bezalkoholowe jak i alkoholowe. Znalazło się też miejsce na strefę rozrywkową, w której jest telewizor i gry.

– The Gateway może zaoferować coś dla każdego, niezależnie od tego, czy jest to wszystko, co niezbędne do miejsca pracy, wygodne miejsce do relaksu przed odlotem czy rozrywki dla całej rodziny – mówi Shaun Weston, dyrektor zarządzający No1 Lounges.

Wejście kosztuje od 18,50 GBP, czyli 100 PLN. To całkiem przyzwoita cena i porównywalna z innymi tego typu miejscami. Przykładowo bowiem wejście do saloniku w Krakowie kosztuje 120 PLN, w Gdańsku 100 PLN, a w Katowicach 125 PLN.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »