Fly4free.pl

Tania linia szuka stewardes i stewardów wśród starszych ludzi. Wymagany wiek? Minimum 45 lat

Foto: easyjet
– Nigdy nie jest za późno na zmianę swojego życia – zdaje się mówić linia easyJet, która ogłosiła właśnie nową kampanię rekrutacyjną dla przyszłych stewardes i stewardów. To, co ją wyróżnia, to fakt, że jest ona skierowana do osób starszych, a więc przynajmniej 45-latków.

Choć nie jest to oczywiście reguła, w skład załóg pokładowych najczęściej wchodzą młodzi ludzie. Powodów jest wiele: to ekscytująca, jednak dość wymagająca praca, a ciągłe podróże są łatwiejsze dla młodych osób, które nie mają na przykład rodziny. Z drugiej strony sytuacja na rynku pracy w branży lotniczej jest trudna: przewoźnicy i lotniska muszą w sytuacji pobudzonego popytu szukać mnóstwo nowych rąk do pracy, a kandydatów zaczyna brakować. Stąd dość zaskakujący na pierwszy rzut oka pomysł linii easyJet, która swoją najnowszą kampanię rekrutacyjną anonsuje przede wszystkim do ludzi starszych, głównie osób w wieku powyżej 45 lat. Szczególnie zaś do tzw. „empty nesters”, czyli rodziców, których dzieci opuściły dom rodzinny i nagle znaleźli się oni przed koniecznością szukania nowych życiowych wyzwań.

I tak naprawdę jest to całkiem sensowny pomysł: z badania wykonanego na zlecenie easyJet wynika, że 78 proc. Brytyjczyków w wieku powyżej 45 lat szuka jakiejś zmiany i nowego otwarcia w swoim życiu, gdy ich dzieci opuściły rodzinny dom. Przewoźnik informuje też, że do linii aplikuje coraz więcej starszych ludzi: od 2018 roku przewoźnik zwiększył zatrudnienie członków załóg powyżej 45 roku życia o 27 procent, a 60-latków i starszych – o 60 procent.

– Zdecydowałem, że potrzebuję nowego wyzywania w życiu i postanowiłem podjąć prace, którą mógłbym cieszyć się każdego dnia – mówi 59-letni Neil, bohater nowej kampanii firmy easyJet, który podjął pracę w firmie, idąc w ślady swojej córki Holly.

Pomysł może się więc okazać strzałem w dziesiątkę, choć nie ulega wątpliwości, że tania linia nie ma wyboru. Wielu przewoźników narzeka bowiem, że trudno jest im w obecnych czasach znaleźć kandydatów do pracy. easyJet próbuje więc w ten sposób wyjść nieco przed szereg.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Mylący tytuł. 
Aga_podrozniczka, 24 listopada 2022, 15:50 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »