Fly4free.pl

Dziecko bawiło się na taśmie bagażowej i… wjechało do sortowni na lotnisku

Foto: Arina P. Habich / Shutterstock

Zaledwie 9-letni chłopiec podczas zaskakującej zabawy wjechał taśmą bagażową do sortowni w zamkniętej dla pasażerów części lotniska. Jego zniknięcia nie zauważyli ani rodzice ani służby lotniskowe.

Do zaskakującej sytuacji doszło na lotnisku Minneapolis-St. Paul. Dziecko, będące częścią 20-osobowej grupy pasażerów, weszło na taśmę bagażową i jak gdyby nigdy nic, po krótkiej przejażdżce wjechało do… nieautoryzowanej części lotniska, gdzie sortowane są bagaże.

Rzecznik lotniska potwierdził, że ta „mała przygoda” 9-letniego pasażera faktycznie miała miejsce, ale podkreślił, że dziecko znajdowało się po drugiej stronie zaledwie przez krótką chwilę. Nikomu nic się nie stało, a służby lotniskowe ekspresowo wkroczyły do akcji.

Według dostępnych informacji dziecko weszło na taśmę niezauważone przez nikogo z dorosłych. Opiekunowie 9-latka mieli być zajęci nadawaniem bagażu i klasycznym lotniskowym zamieszaniem. Na nagraniu, które trafiło do internetu widać, że w pewnym momencie dziecko faktycznie przejeżdża przez wlot, którym normalnie wjeżdżają walizki.

Było dużo zamieszania, ponieważ grupa była bardzo liczna. Wszyscy nadawali swoje bagaże i wkładali je na taśmy. Zajęło im to chwilę zanim zdali sobie sprawę, że chłopiec zaginął – tłumaczył Pat Hogan, rzecznik lotniska na łamach amerykańskich mediów.

Służby poinformowały, że mały pasażer w sortowni spędził od 3 do 5 minut. Na nagraniu widać, że dziecko wraca z zastrzeżonej strefy samodzielnie i próbuje iść po taśmie „pod prąd”. Gdy tylko udaje mu się ponownie zawitać w ogólnodostępnej części lotniska, samodzielnie schodzi z taśmy. Najwyraźniej zabawa przestała być atrakcyjna.

Oczywiście w efekcie nagrania i nagłośnienia sytuacji, szybko rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa pasażerów. Jasne jest, że przypadkowy, niesforny 9-latek nie stanowi większego zagrożenia – nawet jeśli dostanie się do nieautoryzowanej strefy lotniska. Jeśli jednak on może to zrobić bez problemu, to czy nie będzie to równie łatwe dla kogoś, kto nie ma najlepszych intencji?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »