Fly4free.pl

Dubaj ponownie otwiera lotnisko dla tanich linii. Po dwóch latach od zamknięcia!

Foto: Shutterlk / Shutterstock
Po blisko dwóch latach od zamknięcia, na lotniczą mapę świata wróci drugie lotnisko w Dubaju, czyli Dubai World Central. Port lotniczy służący przede wszystkim obsłudze tanich linii, znów zacznie obsługiwać loty pasażerskie od maju.

Na ten moment wiadomo, że ponowne otwarcie nastąpi w maju 2022 roku.

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-03-01T07:57:00.806Z przez Wakacje.pl

– Musimy nieco popracować nad pasem startowym na międzynarodowym lotnisku w Dubaju, a wraz ze zmniejszeniem przepustowości zaczniemy przenosić operacje z powrotem do DWC – przyznał Paul Griffiths, dyrektor generalny DWC podczas Dubai Air Show.

To też ważna informacja dla pasażerów z Polski, bowiem to właśnie na DWC zawsze latał Wizz Air na swojej trasie z Katowic – a przynajmniej do czasu, gdy to lotnisko funkcjonowało. Jego otwarcie prawdopodobnie wpłynie więc siatkę połączeń „landrynki”, o ile… Wizz Air wciąż będzie latał z Pyrzowic do Dubaju. Teoretycznie bowiem ta trasa zastępuje inne długie połączenie Wizz Aira, czyli wielokrotnie przekładaną trasę z Katowic do Abu Zabi. Ostatecznie Wizz Air postanowił zamiast niej wznowić loty do Dubaju. Na razie w systemie rezerwacyjnym loty do Dubaju są dostępne do 25 marca, potem teoretycznie Wizz Air ma zacząć latać do Abu Zabi, ale na tę chwilę trudno powiedzieć, jak to będzie ostatecznie wyglądać.

Wiadomo jednak, że oprócz Wizz Aira na lotnisko DWC przeniesiona będzie też m.in. część lotów linii flydubai.

Wraz ze stopniowym wzrostem ruchu pasażerskiego w Dubaju, także na głównym lotnisku szykują się zmiany. Już za kilka dni, lotnisko otworzy terminal A, który był tymczasowo wyłączony z użytku. Tym samym port odzyska pełną przepustowość.

Griffiths przyznał, że odbudowa ruchu lotniczego w Dubaju idzie szybciej i lepiej niż zakładano. Oczywiście nie bez wpływu pozostaje tutaj Expo2020, które do zeszłego tygodnia odwiedziło już 3 miliony osób. Tylko w pierwszych 10 miesiącach 2021 roku, czyli jeszcze przed otwarciem targów, lotnisko w Dubaju obsłużyło 20,7 mln pasażerów.

Zaktualizowane prognozy mówią o 60 mln podróżnych w 2022 roku. Co ciekawe, do tej pory udało się odzyskać jedynie 20 proc. ruchu tranzytowego. Na to wpływ mają jednak przepisy w innych krajach.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
To "od maju" bardzo mnie ucieszyło!
marmur50, 15 listopada 2021, 23:58 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »