Fly4free.pl

Dubaj otwiera zupełnie nową atrakcję. Oczywiście jedyną taką na świecie

Foto: Dubai Tourism
Stacja kosmiczna z 2071 roku, tropikalny las deszczowy i niezwykłe miejsce do medytacji – a to wszystko na 7 piętrach w budynku, którego nie da się przegapić. Tak w skrócie można opisać najnowszą atrakcję Dubaju, czyli muzeum przyszłości.

Dubaj nie ustaje w wysiłkach, by stale stwarzać nowe miejsca, które przyciągnąć turystów, a wraz z nimi coraz większe wpływy do budżetu dla branży turystycznej. Zaledwie kilka miesięcy temu otworzyło się największe na świecie młyńskie koło – Ain Dubai. Teraz do mapy zwiedzania trzeba dopisać kolejne miejsce – Muzeum Przyszłości.

Jeśli byliście w Dubaju w ostatnim czasie, to prawdopodobnie widzieliście je już z zewnątrz. Gigantyczna srebrna bryła w owalnym kształcie (i w dodatku z dziurą w środku) cała pokryta jest trzema ogromnymi cytatami – oczywiście wykaligrafowanymi. Wszystkie cytaty pochodzą ze słów szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma. On sam nazwał go zresztą najpiękniejszym budynkiem świata.

– Muzeum Przyszłości zaprasza ludzi w każdym wieku do oglądania, dotykania i kształtowania naszej wspólnej przyszłości. Wybierz się w podróż przez możliwą przyszłość – zachęca muzeum.

Budynek ma 77 metrów wysokości i powierzchnię 30 548 m².

Foto: Wikimedia Commons

A co w środku? Przede wszystkim kosmiczna wystawa z przyszłości – jak wskazuje sama nazwa muzeum. Dzięki niej możemy „odtworzyć swoją historię w kosmosie”, ale również zobaczyć jak może wyglądać życie w stacji kosmicznej w… 2071 roku. Druga najbardziej spektakularna wystawa to „luksusowy” las tropikalny odtworzony na podstawie fragmentu amazońskiego lasu deszczowego z Kolumbii. I choć jest tylko cyfrowy to i tak ma robić na gościach gigantyczne wrażenie.

Ciekawym elementem jest też sala, w której mamy „zajrzeć w głąb siebie”, poświęcona dbaniu o zdrowie i dobremu samopoczuciu. I co istotne – ma być momentem, w którym oderwiemy się na moment od technologii. Nie zabrakło też miejsca na zaprezentowanie innowacji oraz przestrzeni dla dzieci, w której mają mieć szansę dokonywać przeróżnych odkryć. Uwagę powinna przykuć również wystawa „Jutro już dzisiaj”, która prezentuje różne warianty rozwoju naszego świata – z uwzględnieniem wyzwań i problemów, z jakimi się borykamy.

Budowa muzeum trwała 1,5 roku i ma skupiać wokół siebie myślicieli, twórców innowacji, futurystów. Bilety są już dostępne na stronie muzeum, ale na pierwsze dni od otwarcia wyprzedały się ekspresowo. Ceny zaczynają się od 145 AED.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »