Fly4free.pl

Drugie podejście Ryanaira do Chorwacji. Dużo tras, w tym 3 z Polski!

zadar z gory
Foto: Alexey Fedorenko / Shutterstock

W maju linia Lauda Europe, czyli spółka-córka Ryanaira, zbazuje w Zadarze 2 Airbusy A320, które przez cały sezon letni będą woziły turystów z całej Europy. Na liście jest 18 tras, w tym 3 połączenia z Polski: Wrocław, Poznań i Kraków.

Ryanair przez lata omijał Chorwację, ponieważ lotniska w tym kraju miały opinię bardzo drogich. W efekcie irlandzka linia uruchamiała stąd zazwyczaj jedynie pojedyncze trasy. Sytuacja zmieniła się dopiero całkiem niedawno, gdy Ryanair pojawił się na nowych lotniskach, m.in. w Dubrowniku i miał większe plany rozwoju na innych lotniskach. Ostatecznie jednak pokrzyżowała je pandemia koronawirusa, w związku z czym w 2020 roku Ryanair nie był aż tak mocno obecny w Chorwacji, jakby chciał.

Teraz, jak informuje serwis Aviation Direct, ma to się zmienić, bo od maja swoją bazę uruchomi w Zadarze Lauda Europe, czyli zarejestrowana na Malcie spółka-córka Ryanaira. Przewoźnik ma zbazować w Zadarze 2 Airbusy A320, które w sumie będą obsługiwać 8 połączeń z i do Chorwacji. Na liście połączeń są m.in. Berlin-Brandenburg, Weeze, Memmingen, Marsylia, ale także Kraków i Wrocław.

Połączenie z Krakowa do Zadaru wystartuje 2 maja w niedzielę: w maju będzie realizowane raz w tygodniu, a od czerwca Ryanair dołoży drugą rotację. W efekcie przez cały okres wakacyjny, czyli do 29 października, loty będą realizowane w piątki i niedziele.

Z kolei trasa z Wrocławia do Zadaru wystartuje 2 lipca – w tym przypadku loty także będzie wykonywała linia Lauda Europe, a jej Airbusy A320 będą realizowały loty w poniedziałki i piątki. Zgodnie z rozkładem, połączenia na tej trasie także będą realizowane aż do 29 października.

Nie są to jedyne trasy Ryanaira z Polski do Chorwacji, bo od 2 maja ma wystartować trasa z Poznania do Zadaru. Loty na tej trasie będą realizowane w czwartki i niedziele, a połączenie to obsługiwać będzie Buzz, czyli polska spółka-córka Ryanaira.

Chorwackie media donoszą, że w sezonie letnim Ryanair ma w sumie wykonywać aż 18 tras z i do Zadaru. Oprócz tego irlandzka linia w sezonie letnim uruchomi też loty do Dubrownika, Puli i Splitu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »