Fly4free.pl

Drogi, które wiodą do raju. Odkryj najciekawsze trasy samochodowe na świecie

Długa podróż autem może wydawać się nieco monotonna. Na świecie istnieją jednak malownicze trasy, które zapewniają niezapomniane emocje podczas wielogodzinnej jazdy.

Ciągną się kilometrami serpentyn, niczym wstążki. Przecinają górskie przełęcze, urwiska, wspaniałe parki narodowe i oceany. Widoki, które przewijają się za oknem podczas jazdy tymi drogami, sprawiają, że wielogodzinna jazda samochodem lub autobusem staje się niezwykłą przygodą. Emocji mogą nam dostarczyć imponujące krajobrazy, bądź ostre zakręty – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Mamy nadzieję, że poniższe trasy zainspirują Was przy planowaniu nadchodzących podróży.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Trochę dziwne, że brakuje tutaj tzw Garden Route z RPA. Zdecydowanie najładniejsza droga jaką przejechałem. Kilkaset km cudownych krajobrazów gór, jezior, oceanu i pięknych miejscowości.
ndizi, 8 lipca 2015, 20:26 | odpowiedz
Bardzo ładne widoki oferuje też Route des Cretes :) Jak ktoś czytał "Ziele na kraterze" to jedna z dziewczyn (nie pamiętam już która) własnie tam spadła z roweru podczas ich pomaturalnej podróży - pewnie się zagapiła :D
muki, 8 lipca 2015, 21:59 | odpowiedz
Jedna z piękniejszych i ciekawszych dróg to droga na Key West na Florydzie. A z zestawionego rankingu "zaliczyłam" już 3 drogi ;)
Luseylal, 9 lipca 2015, 3:53 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Do kolekcji serpentyn dołożyłbym te na drodze krajowej Droga krajowa A006 z Las Cuevas do Santiago de Chile : http://s.libertaddigital.com/fotos/galerias/mejores-carreteras-conducir/caracoles.jpg
Kornel, 9 lipca 2015, 7:26 | odpowiedz
Z Queenstown do Paradise! Wspaniałe widoki na jezioro Wanaka!
llllll, 9 lipca 2015, 8:38 | odpowiedz
zazdroszczę ! Pomimo miesiąca, spędzonego w tym roku na Florydzie nie udało mi się pojechać na Key West :(( ... może następnym razem :) Ale most prowadzący do Fort Myers Beach...coś pięknego :) Madera też ma ciekawe drogi. Majorkę polecam.
Laro, 9 lipca 2015, 8:56 | odpowiedz
Kto pisze te teksty.....great ocean road nie przebiega przez żadne LASY DESZCZOWE, bo te akurat znajdują sie na PÓŁNOCY Australii, a a nie na południu.... a "12 apostołów", ~tak zwykło się ich nazywać potocznie (określa się ich mianem). Świetna stronka, ale autor tekstów, nie po raz pierwszy masakra. Wyszukiwanie okazji jesteście numer 1, pisanie tekstów~jesteście na szarym końcu.
Gość, 9 lipca 2015, 11:04 | odpowiedz
Karakorum Highway gorąco polecam, coś pięknego. Na pewno tam wrócę.
Amillian, 9 lipca 2015, 11:14 | odpowiedz
Myli się kolega, jak najbardziej Great Ocean Road przebiega przez lasy deszczowe, które jak najbardziej występują w południowej Australi. Drogę przejechałem, lasy i wodospady widziałem i zdecydowanie polecam. Rainforest to nie to samo co lasy tropikalne strefy równikowej, które w istocie znajdują się na północy Australi w Queenslad.
Ja to mało widziałem, 9 lipca 2015, 19:12 | odpowiedz
Jak dla mnie brakuje Kamehameha Highway:)
Mietek_WAW, 10 lipca 2015, 11:47 | odpowiedz
llllllZ Queenstown do Paradise! Wspaniałe widoki na jezioro Wanaka!
Podobnie jak z Queenstown do Milford Sound, kilka godzin jazdy z rozdziawioną z zachwytu gębą :)
Tomek, 15 września 2015, 12:37 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »