Fly4free.pl

Dreamliner LOT poleci z USA do Rumunii. To najmniejszy port, w którym spotkasz naszego „Drimka”

Foto: Paweł Radomski / Shutterstock
Już w najbliższy czwartek Boeing 787-9 LOT wykona nietypowy lot czarterowy z amerykańskiego Newark na lotnisko w Satu Mare w Rumunii. Na pokładzie znajdzie się grupa 200 ortodoksyjnych Żydów, którzy przylecą do Rumunii na uroczystości związane z otwarciem nowej synagogi.

Sam fakt wykorzystania Dreamlinera na połączenie czarterowe nie jest szczególnie zaskakujący, tym bardziej, że kilka 787 LOT z uwagi na mniejszy popyt związany z pandemią koronawirusa „odpoczywa” w hangarze. Ten lot jest jednak ciekawy choćby z uwagi na fakt, że będzie to prawdopodobnie połączenie na jedno z najmniejszych, jeśli nie najmniejsze lotnisko, na które poleci LOT-owski Dreamliner.

Jak czytamy w rumuńskim serwisie Boardingpass.ro, Boeing 787-9 Dreamliner wystartuje w środę o godz. 23.55 lokalneg czasu z lotniska Newark i wyląduje o godzinie 14.20 lokalnego czasu na lotnisku w Satu Mare – niewielkim lotnisku na północy kraju, 25 kilometrów od granicy z Ukrainą. To jedno z najmniejszych lotnisk w Rumunii – w 2019 obsłużyło 84 tys. pasażerów, a w 2020 – ledwie 25 tysięcy osób.

Lot z Newark do Satu Mare ma potrwać ok. 8,5 godziny. Na pokładzie będzie podróżować grupa ok. 200 ortodoksyjnych Żydów, którzy lecą na uroczystości związane z otwarciem nowej synagogi w miejscowości Sighetu Marmatei.

Po wylądowaniu, wysadzeniu pasażerów i zatankowaniu maszyny, samolot ma odlecieć do Warszawy. Nie ma informacji o locie powrotnym, serwis informuje za to, że problem może być z… długością drogi statrowej. Lotnisko w Satu Mare dysponuje bowiem pasem o długości 2500 metrów, podczas gdy Boeingi 787-9 potrzebują pasa dłuższego o 300 metrów. Nie powinien być to jednak kłopot, bo jak informuje Boarding Pass, dłuższy pas startowy jest konieczny tylko wtedy, gdy samolot startuje wypełniony z pasażerami. Tymczasem z Satu Mare „Drimek” wystartuje praktycznie pusty.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »