Fly4free.pl

Ogrzewanie zimą za drogie dla emerytów? Biuro podróży: „Niech jadą na wycieczkę. Tak będzie taniej”

seniorzy na wakacjach
Foto: View Apart / Shutterstock
Coraz wyższe ceny gazu (a co za tym idzie ogrzewania), jak i jego potencjalny niedobór z uwagi na rosyjską inwazję na Ukrainę, niepokoi wielu mieszkańców Europy. Dlatego jedno z niemieckich stowarzyszeń biur podróży zaproponowało, aby w zimie wysyłać seniorów… do ciepłych krajów. W ten sposób mieliby bowiem znacząco oszczędzić i uniknąć problemów z ogrzewaniem.

W obliczu coraz silniejszej presji o zaprzestanie kupowania gazu od Rosji, Niemcy znaleźli się w tarapatach. Grozi im bowiem niedobór energii (do tej pory 55 proc. gazu pochodziło z Rosji), a co za tym idzie znaczące wzrosty cen. I kiedy jedni martwią się, czy będą w stanie ogrzać swoje domy i mieszkania, inni proponują im, aby ogrzali się w zupełnie inny sposób.

Niemieckie Stowarzyszenie Niezależnych Biur Podróży (VUSR) zaproponowało bowiem dość rewolucyjne rozwiązanie. Organizacja wymyśliła, że zamiast martwić się ogrzewaniem na miejscu w Niemczech, można wysyłać seniorów do cieplejszych miejsc, w których mieliby – dosłownie – przezimować.

Marija Linnhoff, przewodnicząca stowarzyszenia mówi między innymi o Turcji, Tunezji czy Majorce. Jej zdaniem emeryci mogliby spędzić tam dłuższy czas i tym samym znacznie zaoszczędzić. Zapewniła również, że biura podróży są gotowe przygotować takie długoterminowe „wczasy energetyczne”, a rząd powinien rozważyć kwestie dotacji dla seniorów. Mieliby oni otrzymywać maksymalnie 500 EUR wsparcia od niemieckich władz (a więc podatników).

– Cena wywoławcza za taką wycieczkę na Majorkę wynosi 1300 EUR/os. Za taką kwotę możemy mieć 50 dni w hotelu średniej klasy, z dwoma posiłkami i przelotami. Z własnym wyżywieniem może to być nawet 950 EUR – wyjaśnia Linnhoff w rozmowie z gazetą „Rheinische Post”– Podróżowanie przeciwko Putinowi jest dużo lepsze niż zamarznięcie z jego powodu.

Na razie jednak pomysł nie spotkał się z aprobatą polityków. Zwracają bowiem oni uwagę, że ten zaskakujący pomysł nie pozwala zmierzyć, czy faktycznie przyczynia się do zmniejszenia zapotrzebowania na energię, a przede wszystkim kosztowałby Niemcy nawet 10 mld EUR.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
BrawoPomysł pozbycia się problemu uważam za genialny. Fakt zwiększonej absencji oraz konieczności przebywania pod opieką lekarską wśród emerytów to problem kraju goszczącego wtedy 🤣Co w przypadku różnicy w poziomie świadczeń dla części relegowanych może okazać się rozwiązaniem problemu ostatecznie.BrawoJednak geny to poważna sprawa 🤣😉
PaulJungle2022, 25 maja 2022, 17:21 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »