Fly4free.pl

Dominikana zmienia zasady wjazdu. Ale nie przez koronawirusa!

dominikana
Foto: jvphoto.ca / Shutterstock
Od nowego roku ulegną zmianie zasady wyjazdów turystycznych do Dominikany. Zgodnie z aktualizacją przepisów, wszyscy turyści przybywający do tego pięknego kraju, muszą mieć paszport ważny co najmniej 6 miesięcy. Sprawdźcie to więc przed wyjazdem!

Wiele krajów ma konkretne wymagania dotyczące tego, jak długo musi być ważny paszport, żebyśmy mogli przekroczyć daną granicę. Nie jest to jednak jednakowy czas we wszystkich miejscach. W Turcji to na przykład 150 dni, w Tunezji 3 miesiące od planowanej daty wyjazdu,
Z kolei Tajlandia zastrzega sobie 6 miesięcy, ale już np. Ukraina wymaga jedynie, by paszport był ważny w momencie przekroczenia granicy. I co istotne, czasem te zasady się zmieniają.

Tak właśnie stanie się z Dominikaną. Do tej pory przekroczenie granicy było możliwe, jeśli paszport był ważny co najmniej do czasu planowanego wyjazdu z kraju. Co prawda rekomendowane było sześć miesięcy, ale nie był to wymóg. Teraz to się zmieni.

Od nowego roku, wszyscy turyści  przyjeżdżający do Dominikany muszą mieć ze sobą paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. W przeciwnym razie mogą nie zostać wpuszczeni na pokład samolotu.

Przy okazji nowych przepisów konsulat RP w Puerto Plata przypomina, że paszport nie może być również „w żaden sposób zniszczony”.

Do 31 grudnia można jeszcze wjeżdżać na starych zasadach, ale od 1 stycznia respektowane będą już nowe reguły.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »