Fly4free.pl

Do USA bez żadnych testów? „Pilnie zwracamy się w tej sprawie”

Panorama Miami
Foto: Mia2You / Shutterstock
Branża turystyczna w USA mocno walczy o to, aby amerykański rząd czym prędzej zniósł wymóg przedstawiania negatywnego wyniku testu przed wjazdem do kraju. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli uda się złagodzić restrykcje, to nie obejmą one wszystkich turystów.

Obecnie, żeby wjechać do USA musimy mieć zezwolenie na wyjazd (ESTA) lub wizę (dot. tylko osób, które nie mogą otrzymać ESTA) i spełnić warunki związane z koronawirusem. Te zakładają, że osoby w pełni zaszczepione muszą okazać negatywny wynik testu na koronawirusa „wykonany na dzień przed wylotem”. Może to być zarówno test PCR jak i antygenowy. Osoby niezaszczepione muszą natomiast dodatkowo wykonać test między 3, a 5 dniem pobytu i poddać się 7-dniowej kwarantannie.

Tymczasem szeroko rozumiana branża turystyczna chciałaby, żeby wymóg testowania przed wyjazdem zniknął tak szybko jak to możliwe.

– Podróże są jak woda, jeśli stawiasz barierę, utrudniasz przepływ powiedział Roger Dow, dyrektor generalny US Travel Association, w rozmowie z USA Today. – Oczekujemy, że taka decyzja znacząco zwiększy liczbę podróży do USA.

Przedstawiciele poszczególnych organizacji zrzeszających firmy działające w turystyce, wystosowali list do koordynatora działań związanych z koronawirusem w Białym Domu. W wiadomości podkreślono, że podjęcie takiej decyzji jest sprawą pilną i znacząco wpływa na ich działalność. Branża powołuje się przy tym na inne kraje, które podjęły podobne decyzje, m.in. Wielką Brytanię czy znaczą część krajów Unii Europejskiej.

Zaznaczono również, że w kontekście powszechności koronawirusa w całych Stanach Zjednoczonych, przy jednoczesnym wysokim stopniu wyszczepienia społeczeństwa i licznym metodom leczenia tej choroby, testy są nieistotnym elementem układanki.
– Usunięcie tego wymogu znacznie wspomoże odbudowę podróży i lotnictwa w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, bez zwiększania rozprzestrzeniania się COVID-19 i jego wariantów – napisano w liście.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nowe zasady miałyby jednak objąć wyłącznie osoby w pełni zaszczepione. Dla tych, którzy nie zdecydowali się przyjąć szczepionki, wjazd nadal będzie obarczony licznymi obostrzeniami.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »