Fly4free.pl

Do Anglii zaszczepieni wjadą bez testów! Wielkie luzowanie restrykcji

Foto: Sal Khan / Shutterstock
Wszystkie osoby po pełnym cyklu szczepień (czyli jednym lub dwóch zastrzykach w zależności od szczepionki) nie będą już musiały robić sobie testów na koronawirusa po przyjeździe do Anglii – ogłosił premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

To kolejny element luzowania restrykcji w Anglii, gdzie już od początku stycznia ogłoszono, że osoby w pełni zaszczepione nie będą już musiały wykonywać testu na koronawirusa przed podróżą. Teraz zaś zniesiono także drugi wymóg, czyli konieczność wykonania testu antygenowego na COVID-19 w ciągu 2 dni od przybycia do Anglii. Tu także z tego obowiązku zwolnione będą osoby w pełni zaszczepione.

Wszystko wskazuje na to, że podobne decyzje podejmą też rządy Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, jednak na razie nie ma w tej sprawie szczegółów. Nie wiemy też, kiedy dokladnie zmiany wejdą w życie, choć stanie się to lada dzień – zmiany ma ogłosić późnym popołudniem Grant Shapps, czyli brytyjski sekretarz ds. transportu. Na razie o wprowadzeniu zmian poinformował jedynie premier Boris Johnson.

– Decydując się na luzowanie restrykcji dotyczących podróży, chcemy okazać, że nasz kraj jest otwarty na biznes i otwarty na podróże – powiedział Johnson.

Jednocześnie wszystko wskazuje na to, że niezaszczepieni podróżni w dalszym ciągu będą musieli podlegać kwarantannie i dodatkowym testom na koronawirusa.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »