Fly4free.pl

Disney wyda miliardy na parki rozrywki. W Paryżu jest już nowa atrakcja – hotel jak z bajki, ale ceny szokują!

Disneyland Paryż
Foto: Ferreiro / ShutterStock
Fani produkcji Disneya i jego parków rozrywki na całym świecie w najbliższych latach prawdopodobnie rozkochają się w nich jeszcze bardziej. Amerykański gigant ogłosił, że w ciągu najbliższej dekady przeznaczy aż 60 mld dolarów na rozbudowę parków i dodanie do nich mnóstwa kolejnych atrakcji.

Na całym świecie znajduje się sześć Dysneylandów, zlokalizowanych w Kalifornii, na Florydzie, w Japonii, Hongkongu, Szanghaju i we Francji. W ich skład wchodzą odrębne parki tematyczne, przenoszące odwiedzających w bajkowy świat. Każdy z nich częściowo ma się stać beneficjentem olbrzymiego planu inwestycyjnego, zapowiedzianego przez Roberta Igera, dyrektora generalnego The Walt Disney Company. Gigant w ciągu najbliższej dekady zamierza przeznaczyć 60 mln dolarów w zwiększenie powierzchni i nowe atrakcje w parkach, co pozwoli na przyjęcie jeszcze większej liczby gości.

Iger zapowiadał „turbowzrost inwestycji” już w październiku ubiegłego roku. W środę natomiast potwierdził te plany przy okazji omawiania wyników Disneya za pierwszy kwartał finansowy 2024 roku.Przychody operacyjne Disney Parks and Experiences osiągnęły rekord wszech czasów, generując 9,1 mld dolarów. Oznacza to wzrost o 4 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym – powiedział dyrektor, cytowany przez „Skift”.

Dokładny zakres inwestycji nie jest póki co znany, ale wiadomo, że ma on objąć zarówno wszystkie parki rozrywki, jak również linie wycieczkowe. Mowa o Disney Cruise Line, która obecnie obsługuje pięć statków: Disney Magic, Disney Wonder, Disney Dream, Disney Fantasy i Disney Wish, a do 2025 roku flotę mają zasilić trzy kolejne jednostki.

Największą w ostatnim czasie inwestycją Disneya było otwarcie pod koniec stycznia 5-gwiazdkowego, flagowego hotelu w paryskim Disneylandzie po dwuletniej przebudowie. Obiekt jest inspirowany tematyką „Krainy Lodu” i słynnymi francuskimi bibliotekami, a do dyspozycji gości oddano 487 królewskich pokoi i apartamentów. Kilka z nich zabiorą odwiedzających wprost do bajkowego świata – inspirowane są postaciami Kopciuszka, Roszpunki czy Pięknej i Bestii.

Z tak dużą i, co by nie mówić, drogą inwestycją wiążą się również ceny, jakie należy zapłacić za pobyt w hotelu. Najbardziej rozrzutni odwiedzający, chcący w zupełności przenieść się do bajkowego świata mogą skorzystać z opcji „Castle Club”. Jak czytamy na stronie hotelu, oferuje ona „najlepsze wrażenia i ekskluzywne korzyści, takie jak kompleksowa opieka, prywatna winda, wydzielona strefa meldowania się w obiekcie czy wykwintne śniadania z postaciami Disneya„. Ceny za noc w jednym z apartamentów w ramach tego pakietu dochodzą do 10,5 tys. euro (ok. 45 tys. zł).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »