Fly4free.pl

Wracają darmowe bilety kolejowe dla młodych! Można na nim przejechać całą Europę

Pociąg
Foto: Rene Hartmann / ShutterStock
W środę, 15 marca Komisja Europejska rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do programu DiscoverEU. W jego ramach aż 35 tys. młodych osób otrzyma darmowy bilet kolejowy, dzięki któremu będą mogli zwiedzać europejskie kraje, a także liczne zniżki na atrakcje turystyczne.

Etap przyjmowania zgłoszeń od wszystkich chętnych będzie trwał dwa tygodnie (15-29 marca). Szansę na darmowy bilet mają osoby urodzone między 1 lipca 2004 a 30 czerwca 2005 roku. Aplikację można składać na Europejskim Portalu Młodzieżowym (TUTAJ), a zwycięzcy dostaną możliwość podróżowania po Europie przez łączny okres 30 dni w terminie od 15 czerwca 2023 do 30 września 2024 roku.

Do konkursu mogą się zgłosić obywatele wszystkich krajów należących do Unii Europejskiej, a także krajów trzecich stowarzyszonych z programem Erasmus+, takich jak Liechtenstein, Islandia, Macedonia Północna, Serbia, Norwegia i Turcja.

Podróże w ramach programu można rozpocząć w dowolnym kraju, który w momencie przyznania nagrody będzie należał do grona kwalifikujących się do udziału w konkursie DiscoverEU. Są to również tak odległe miejsca, jak Gujana Francuska, Gwadelupa, Martynika, Reunion, Majotta, Saint-Martin, Azory, Madera czy Wyspy Kanaryjskie. Laureaci muszą ponadto zaplanować podróż trwającą co najmniej jeden dzień i maksymalnie jeden miesiąc. W kraju zamieszkania bilet można wykorzystać tylko na wyjazd i wjazd.

Na samym bilecie nagrody dla laureatów się nie kończą. Ponadto otrzymają oni również kartę rabatową, która oferuje ponad 40 tys. różnych zniżek na transport publiczny, zakwaterowanie, wejściówki do miejsc kultury, zajęcia sportowe czy catering dostępne w krajach, do których będą podróżować.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
nie do końca za darmo, bo podróżujący, w zależności od kraju w jakim się poruszamy, płaci określony % ceny biletu, np. 5% 
M S, 16 marca 2023, 12:49 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »