Fly4free.pl

Znany przewoźnik szuka chętnych na darmowe rejsy wycieczkowe. Ale jest haczyk

Foto: Royal Caribbean

Royal Caribbean – jedna z największych firm zajmujących się rejsami wycieczkowymi – rozpoczęła poszukiwania chętnych do wzięcia udziału w tzw. „pozorowanych rejsach”. Tym razem jednak nie chodzi tylko o to, by tak jak w przypadku linii lotniczych zaoferować loty donikąd dla zabawy. Przede wszystkim chodzi bowiem o to, by czym prędzej przygotować statki do organizowania tych prawdziwych rejsów. A do tego potrzebne są nowe protokoły bezpieczeństwa i… ochotnicy, którzy je przetestują.

Pomysł pojawił się po tym, jak amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zdecydowało, że do regularnych rejsów będą mogły wrócić jedynie te firmy, które wcześniej wykonają próbne wycieczki. Na odzew długo nie trzeba było czekać – Royal Caribbean niemal od razu zgłosił chęć zorganizowania takich „ćwiczeń” i ruszył na poszukiwania ochotników.

Chętni, którzy zgłoszą się do przetestowania takich rejsów, nie dostaną jednak wynagrodzenia. Co prawda w sam rejs popłyną za darmo, ale to właściwie wszystkie benefity, na jakie mogą liczyć. Część pozorantów będą stanowić także pracownicy firmy. Trzeba jednak pamiętać, że będą rejsowymi królikami doświadczalnymi, bo to właśnie oni mają de facto sprawdzić czy i jak działają covidowe procedury oraz czy są… wystarczające.

Chętnie powitamy naszych gości z powrotem na pokładzie, ale do tego czasu mamy dużo do zrobienia i jesteśmy zobowiązani, by zrobić to jak najlepiej – informuje Royal Caribbean w swoim oświadczeniu. – Oznacza to szkolenie naszej załogi w zakresie nowych protokołów BHP i przeprowadzenie szeregu próbnych rejsów w celu przetestowania tych protokołów w warunkach rzeczywistych.

Pierwszy z pozorowanych rejsów popłynie najprawdopodobniej na Bahamy. Firma zapowiedziała jednak, że wolontariusze – choć odbędą cały rejs i będą testować wiele opcji – muszą się liczyć z tym, że nie będzie to takie doświadczenie, jakie statki wycieczkowe oferowały do tej pory. Najprawdopodobniej więc nie odbędą się ani żadne występy, posiłki nie będą zbyt ekskluzywne a rozrywki ograniczone. A jeśli, to wiele z nich będzie także miało „pozorowany” charakter – tak jak sam rejs.

Nie wszyscy jednak myślą o pozorowanych rejsach tylko w kontekście poprawienia procedur. Już w październiku pisaliśmy o podobnym pomyśle z inicjatywy Singapore Tourism Board, który we współpracy z lokalnymi firmami chce zapewniać odrobinę rozrywki na wodzie – bez konieczności (ani możliwości) schodzenia z pokładu w trakcie rejsu. Statki wycieczkowe wyruszałyby i wracały do tego samego portu. W zamian obłożenie będzie mogło wynosić maksymalnie 50 proc.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
bardzo proszę o link do oficjalnego ogłoszenia takiego rejsu :) dziękuje 
Emilia07, 13 listopada 2020, 15:33 | odpowiedz
Też chce 
Emilia07 bardzo proszę o link do oficjalnego ogłoszenia takiego rejsu :) dziękuje 
wiks91, 13 listopada 2020, 21:38 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »