Fly4free.pl

Czy Ryanair wróci na Lotnisko Chopina? PPL: „Zapraszamy, ale niech nie liczą na żadne specjalne rabaty”

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock
– Jako zarządzający Lotniskiem Chopina cieszymy się z każdego nowego przewoźnika, dlatego również, gdyby Ryanair zdecydował się na realizację regularnych połączeń, bylibyśmy zadowoleni – mówi w rozmowie z „Rynkiem Lotniczym” Anna Dermont, rzecznik prasowy PPL. Od razu jednak zastrzega, że irlandzka linia nie może liczyć w Warszawie na specjalne traktowanie.

Czy to będzie hit przyszłorocznej wiosny? Kilka tygodni temu pisaliśmy na naszych łamach, że Ryanair wystąpił z wnioskiem i otrzymał sloty niezbędne do uruchomienia ponad 20 tras z Lotniska Chopina. Teoretycznie może to zapowiadać przeniesienie części ruchu z Modlina na główne warszawskie lotnisko (bo trasy, o które wnioskowała linia, pokrywają się z połączeniami przewoźnika z Modlina), jednak równie dobrze może to być gra negocjacyjna ze strony irlandzkiej. Obliczona na uzyskanie lepszych warunków od podwarszawskiego portu, z którym Ryanair negocjuje właśnie warunki nowej wieloletniej umowy. A co o tym wszystkim sądzi PPL, zarządzający Lotniskiem Chopina i mający 1/3 udziałów w Modlinie?

Okazuje się, że władze lotniska patrzą na działania Ryanaira z… umiarkowanym optymizmem.

– Jako zarządzający Lotniskiem Chopina cieszymy się z każdego nowego przewoźnika, dlatego również, gdyby Ryanair zdecydował się na realizację regularnych połączeń, bylibyśmy zadowoleni. Wybór przewoźników i ich oferty powiększyłby się, a zyskaliby na tym nasi pasażerowie – mówi Anna Dermont, rzecznik prasowy PPL.

Jednocześnie jednak zastrzega, że Ryanair nie będzie mógł liczyć na dopłaty ani żadne specjalne traktowanie ze strony lotniska.

– Wszystkie taryfy, opłaty i zniżki są jednakowe dla wszystkich przewoźników. W przypadku gdyby Ryanair zdecydował się na powrót na Lotnisko Chopina, może liczyć na stawki według aktualnego, zaakceptowanego cennika – podkreśla Anna Dermont.

Ryanair po raz ostatni wykonywał regularne loty na Lotnisko Chopina na początku 2019 roku, gdy zawiesił trasę krajową do Goleniowa. Wcześniej przewoźnik latał z Chopina na trasach krajowych do Gdańska i Wrocławia, jednak te połączenia także zostały zawieszone. Irlandzka linia zarzucała PPL utrudnianie współpracy, m.in. poprzez celowe przydzielanie stanowisk postojowych z dala od terminala.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Ryanair nie wydoli finansowo na Okęciu. No i operacyjnie nikt im nie zapewni tak krótkiego postoju jak to jest na regionalnych lotniskach. I dobrze, bo niby dlaczego mieliby ich traktować inaczej niż pozostałych przewoźników?
RosaVonJungingen, 21 listopada 2022, 15:59 | odpowiedz
Maly albo nie tak maly detal. W tytule jest: "PPL: „Zapraszamy, ale niech nie liczą na żadne specjalne rabaty”.Ale z tresci wynika, ze przedstawiciel PPL tego nie powiedzial. Rozumiem, ze clickbait wazny, no ale wkladac w usta p. Anny slowa, ktorych nie powiedziala to nie po dziennikarsku, prawda?
Karol Ciupik, 21 listopada 2022, 16:53 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »