Fly4free.pl

Czesi chcą nas wozić koleją z Warszawy do Monachium!

Foto: S4 / Shutterstock
Koleje Czeskie zgłosiły do czeskiego urzędu transportu kolejowego plan uruchomienia bezpośredniego połączenia z Warszawy przez Wiedeń do Niemiec! Według planu połączenie miałoby wystartować 10 grudnia 2023 roku, choć nie jest to ostateczna data i wiadomo, że do uruchomienia takiej trasy jeszcze daleka droga – informuje „Rynek Kolejowy”.

Czescy kolejarze mają w ostatnich latach bardzo ambitne plany rozbujania konkurencji na polskich torach, choć na razie nic z nich nie wyszło. Szczególnie żal nam połączenia RegioJet z Krakowa do Chorwacji, choć musimy pamiętać, że plany przewoźnika są znacznie ambitniejsze i obejmują m.in. kursy do Beneluksu czy do Włoch. Tymczasem może się okazać, że następne połączenie z Polski uruchomi czeski odpowiednik PKP Intercity, czyli Ceske Drahy.

Jak informuje Rynek Kolejowy, przewoźnik ten złożył w UPDI (odpowiedniku UTK) wniosek o uruchomienie pociągu z Warszawy do Monachium przez Wiedeń. Pociąg miałby się zatrzymywać po stronie czeskiej w Brzecławiu, Ostrawie i Boguminie, a planowana częstotliwość to jedna para połączeń dziennie.


Czy plany te zostaną zrealizowane? Z pewnością jest bardzo daleko do uruchomienia tego połączenia, choć z drugiej strony to dobrze, że kolejny przewoźnik interesuje się polskim rynkiem. Im większa konkurencja na torach, tym lepiej.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »