Fly4free.pl

Czech Airlines wprowadza taryfę bez bagażu i zmiany w menu

Czech Airlines poinformowały, że od listopada zaoferują swoim pasażerom taryfę bez bagażu rejestrowanego. Na początek będzie obowiązywała m.in. na trasie z Pragi do Warszawy. Cena biletu ma być niższa średnio o ok. 35 PLN (8 euro).

Taryfa VALUE dotyczyć będzie tylko samego przelotu w jedną stronę oraz bagażu podręcznego o wadze nieprzekraczającej 8 kg. Za wszystkie pozostałe usługi, w tym m.in. posiłek pasażer będzie musiał dopłacić. Oprócz lotów do Warszawy będzie również dostępna na połączeniach z Pragi do Amsterdamu, Barcelony, Dusseldorfu, Mediolanu, Paryża, Rzymu oraz Sztokholmu. Od 1 grudnia również do Brukseli, Kopenhagi i Wenecji.

Od dłuższego czasu obserwujemy, że coraz więcej pasażerów woli zakupić tylko sam przelot bez dodatkowych usług. Ponadto, około 1/3 klientów Czech Airlines chce podróżować wyłącznie z bagażem podręcznym. Nowa taryfa nadaje się idealnie np. dla turystów – tłumaczy Ján Tóth, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu linii Czech Airlines.

To nie koniec zmian. Jak czytamy w komunikacie prasowym zmodyfikowana zostanie też oferta posiłków na pokładzie. Od 1 grudnia darmowe posiłki i napoje otrzymają wyłącznie pasażerowie klasy biznes, a w klasie ekonomicznej jedynie na trasach do Seulu i Ałmatów. Na pozostałych trasach posiłki będą dodatkowo płatne.

Do wyboru będą dwie opcje w ofercie MENU UPGRADE. Pasażer może otrzymać identyczny posiłek, jak ten przygotowany dla klasy biznes (ciepłe danie z sałatką, deserem i świeżo wypiekanym pieczywem na trasach do Rosji i Erywania) oraz taki sam zestaw z zimnym daniem na pozostałych trasach. Koszt ciepłego posiłku to 12, a zimnego 8 euro. W cenę wliczone zostały trzy napoje: zimny, ciepły i jeden alkohol.

Więcej o zmianach w komunikacie prasowym dostępnym tutaj >>

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Ciekawe kiedy wc bedzoe platne w trzech taryfach:na stojaka- kucala-i siadanego:)
wielkimufta, 28 października 2015, 18:22 | odpowiedz
Leciał ktoś Drimlinerem Lot'u do Tokio? Czy dopiero połączenie będzie otwarte od stycznia? Jak z posiłkami w klasie Eco u nich?
Ania, 28 października 2015, 18:23 | odpowiedz
AniaLeciał ktoś Drimlinerem Lot’u do Tokio? Czy dopiero połączenie będzie otwarte od stycznia? Jak z posiłkami w klasie Eco u nich?
Nikt nie mógł leciec, skoro - jak wiesz - połączenie startuje od stycznia ... Szczegóły dot. usług w poszczególnych klasach znajdziesz na lot.com, a jesli zalezy Ci na opiniach niezależnych, internet to skarbnica wiedzy. Raczej nie nastawiaj sie na gwiazdki Michelina, ale z głodu, czy pragnienia też nie umrzesz ...
ukiman, 28 października 2015, 18:30 | odpowiedz
Na trasie do Japonii serwis bedzie jak w japonskiej restauracji w LOT Business Class i LOT Premium Economy. Natiomiast LOT Economy Class to na tej trasie dwa dania serwisy z daniem gorącym, japońskie i polskie przekąski pomiedzy serwisami, napoje i herbaty japońskie oraz bezplatny alkohol, w tym japońskie wina. Będzie super. Zapraszamy :)
Steward, 29 października 2015, 9:50 | odpowiedz
AniaLeciał ktoś Drimlinerem Lot’u do Tokio? Czy dopiero połączenie będzie otwarte od stycznia? Jak z posiłkami w klasie Eco u nich?
Polecam książkę : ... o posiłkach i nie tylko :) Air Babylon Autor: Edwards-Jones Imogen
remik, 29 października 2015, 22:18 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »