Fly4free.pl

Od czwartku wjedziemy na Cypr bez testów na COVID-19!

Foto: Oleg_P / Shutterstock

Polska, Malta i Rumunia zostaną wpisane od czwartku na listę „zielonych” krajów o niskim ryzyku zakażenia COVID-19 – poinformowało cypryjskie ministerstwo zdrowia. Oznacza to, że od 17 czerwca podróżni z tych krajów (niezależnie od tego czy są zaszczepieni czy nie) nie będą musieli przedstawiać przy wjeździe negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa.

Świetną informację dla podróżnych z Polski udało nam się potwierdzić rano, ale przed południem oficjalnym komunikat w tej sprawie wydał cypryjski rząd. Co oznaczają zmiany?

Obecnie Polska znajduje się na liście „pomarańczowej”, co oznacza, że na 72 godziny przed podróżą musimy wykonać test PCR na koronawirusa i przedstawić jego negatywny wynik, a po przylocie wykonać na własny koszt drugi test na koronawirusa. Jednak od czwartku te restrykcje znikną! Jak informuje „Cyprus Mail”, ministerstwo zdrowia ogłosiło bowiem, że Polska i Rumunia zostaną dołączone do krajów „kategorii zielonej”, a osoby z tych krajów nie podlegają żadnym restrykcjom ani testom przy okazji przylotów do tego kraju. Jest to pochodna ostatniej aktualizacji map ECDC, o której pisaliśmy w piątek na naszych łamach.

Foto: ECDC

W efekcie tej zmiany, ponad połowa województw w naszym kraju znalazła się w kategorii „zielonej”, a Cypr postanowił awansować do tej kategorii całą Polskę.

Co ważne, w dalszym ciągu pasażerowie z Polski będą musieli zarejestrować się w aplikacji Cyprus Flight Pass i wypełnić stosowane formularze na 48 godzin przed lotem.

Zmiany mają oficjalnie wejść w życie od czwartku, 17 czerwca.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »