Fly4free.pl

Co za widok! Powstaje niesamowita podwodna restauracja. W Dubaju? Nie, w Norwegii!

Foto: Snohetta Agency
Czyżby miał pojawić się kolejny powód do odwiedzenia przepięknej Norwegii?

Przyzwyczajeni do szalonych planów szejków z Dubaju, którzy wydają setki milionów dolarów na zapierające dech w piersiach budowle, z zainteresowaniem spoglądamy na Norwegię.

W południowej części kraju, niedaleko miejscowości Båly, powstaje coś, czego nie powstydziliby się krezusi z Bliskiego Wschodu.

Fot. snohetta.com

Już sama bryła budynku jest intrygująca i wygląda jak fragment skały. To restauracja, która będzie również funkcjonować jako centrum badawcze życia morskiego. Całość, przylegając do skalistego wybrzeża, będzie zatopiona kilka metrów pod wodą.

W restauracji zmieści się jednocześnie 100 gości, którzy będą mogli podziwiać piękno podmorskiego świata przez ogromne okno, mające blisko 4 metry wysokości i 13 metrów szerokości.

Fot. snohetta.com

Czego możemy się spodziewać w menu restauracji? Oczywiście owoców morza. Osoby odpowiedzialne w firmie Snøhetta za cały projekt, zapewniają, że chcą osiągnąć efekt połączenia sztuki i natury. Całość ma w sposób nieinwazyjny wtapiać się w otoczenie.

Czy pobyt w środku będzie bezpieczny? Ściany budynku będą mieć metr grubości, co zapewni bezpieczeństwo i stabilność konstrukcji. Dodatkowo, mogą stać się częścią „rafy”, z której skorzystają m.in. małże.

Fot. snohetta.com

Chętni na odwiedziny w tym niezwykłym miejscu, nazwanym „Under”, mogą powoli myśleć o rezerwacji miejsca – budowla ruszy za 4 miesiące, a pierwsi goście zjedzą posiłek na początku 2019 roku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Kozacki projekt, szkoda tylko, że trzeba będzie ukradkiem zajadać przywiezione z Polski kabanosy.
cypel, 26 października 2017, 15:40 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ciekawe kto im to wybuduje? :-) hmmm... "u Trollów" mieszka i pracuje ok. 650 tys Polaków, z czego pewnie połowa pracuje w budowlance, wiec te kabanosy bedziesz jadł w restaurant "made by Polish" :-D
str84peter, 26 października 2017, 17:12 | odpowiedz
Avatar użytkownika
cypel Kozacki projekt, szkoda tylko, że trzeba będzie ukradkiem zajadać przywiezione z Polski kabanosy.
Oczywiście po uprzednim noclegu w domku na placu zabaw :)
danziger, 26 października 2017, 17:17 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »