Fly4free.pl

Co robić w Egipcie?

Foto: AlexAnton / Shutterstock
Egipt jest jednym z najpopularniejszych kierunków wśród turystów już od kilku lat. Nie ma się co dziwić – niecodzienna kultura, starożytne zabytki, piękne plaże i pustynne krajobrazy zdecydowanie zachęcają do podróży. Jak zaplanować swój urlop, aby nie przegapić największych atrakcji skrywanych w kraju Faraonów? Przekonajmy się, co warto zobaczyć w Egipcie.

Będąc w Egipcie, warto zdecydować się na różnorodność. Właśnie w oparciu o tę zasadę został stworzony poniższy przewodnik. Pierwszą propozycją na ciekawe spędzenie czasu w Egipcie jest rejs statkiem po Nilu. Już sama podróż najdłuższą rzeką świata może być atrakcją samą w sobie, a kiedy dołączymy do niej malownicze krajobrazy i starożytne ruiny, widoczne na brzegach, mamy okazję w pełni podziwiać piękno afrykańskiego państwa.

Foto: Vratskykh_Olga / Shutterstock

Miłośników natury nie może ominąć wizyta w parku narodowym Ras Muhammad, położonym na południowym krańcu półwyspu Synaj, nad Morzem Czerwonym. Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc do nurkowania na świecie, ponieważ słynie z pięknych raf koralowych i bogactwa podwodnych stworzeń. Ras Muhammad jest domem dla wielu gatunków ptaków, w tym pelikanów, kormoranów i flamingów, które da się zaobserwować w naturalnym środowisku. W niektórych częściach parku istnieje także możliwość spotkania dzikich delfinów, a nawet zanurzenia się z nimi w wodzie.

Foto: AlexAnton / Shutterstock

Punktem obowiązkowym podróży jest Kair – największe miasto Afryki, skrywające ogromne bogactwo kultury i sztuki egipskiej. To tutaj znajdują się obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, takie jak imponujące piramidy w Gizie czy Wielki Sfinks. Natomiast w Muzeum Egipskim można zobaczyć największą na świecie kolekcję artefaktów związanych z faraonami – mumie sprzed wieków, rzeźby i znane na całym świecie skarby Tutanchamona. Szczegółowy plan takiej wyprawy można znaleźć, klikając tutaj.

Foto: akimov konstantin / Shutterstock

Warto na własne oczy zobaczyć starożytne świątynie w mieście Luksor. Nazwa tego miejsca oznacza dosłownie „miasto pałaców” i to nie bez przyczyny. Co dokładnie tutaj znajdziemy? Przede wszystkim kompleks strzelistych świątyń Karnaku, świątynię Hatszepsut czy świątynię Ramzesa III. W Dolinie Królów znajdują się aż 63 grobowce egipskich władców, a nieopodal pozostałości posągów wzniesionych ok. 1370 p.n.e., znanych jako Kolosy Memnona. Prawdziwa gratka dla fanów historii. Jeśli chcesz cofnąć się w czasie i odwiedzić Luksor weź udział w półprywatnej wycieczce z lokalnym przewodnikiem. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

Foto: iraua / Shutterstock

Nieodłącznym elementem kultury egipskiej są zakupy na bazarach. Szczególnie warty uwagi jest Khan el-Khalili, jeden z najstarszych i największych na Bliskim Wschodzie, znajdujący się w stolicy Egiptu. Właśnie tam można poczuć tętniącą życiem, lokalną atmosferę mieszającą się z gwarem rozmów. Rozmaite stragany, oprócz niesamowitego klimatu, oferują również pamiątki, biżuterię, rękodzieło czy przyprawy. Ostatnim, cieszącym się popularnością wśród turystów, ekscytującym wydarzeniem jest wycieczka quadem. Zdecydowana większość z nich odbywa się na terenach pustynnych, gdzie zwykle nie można dotrzeć innymi środkami transportu. Interesuje Cię taka forma rozrywki? Wybierz się przejażdżkę quadem w towarzystwie zachodzącego słońca i przeżyj pełną adrenaliny przygodę!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »