Fly4free.pl

City break w Wilnie za 328 PLN: PLL LOT z Warszawy + 2 noclegi ze śniadaniami

328 PLN
wilno widok na miasto
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: MNStudio / Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Przed wami dobra okazja na zaplanowanie krótkiej wycieczki. Wilno na weekendowy city break nadaje się idealnie. Podróż nie potrwa długo, lotnisko jest położone blisko miasta, większość atrakcji znajduje się w odległości krótkiego spaceru, a do tego ceny na miejscu nie zrujnują waszego portfela.

Od kiedy Wizz Air zamknął połączenia na trasie łączącej stolice Polski i Litwy, musieliśmy pożegnać się z biletami do Wilna za grosze. Jednak nasz narodowy przewoźnik w bieżącej promocji oferuje bilety z Warszawy do Wilna za bardzo dobre 181 PLN. Do wyboru macie wiele terminów na krótki city break z weekendem (piątek – niedziela).

Wyszukałam dla was także bilety na weekend przypadający na Święta Wielkanocne (11 – 13 kwietnia) i na jego podstawie przygotowałam ofertę wycieczki. W ten sposób nie będziecie musieli wykorzystywać ani jednego dnia urlopu w pracy!

W cenę biletów wliczony jest bagaż podręczny o standardowych wymiarach. Skorzystajcie z naszych porad dotyczących pakowania.

W Wilnie zatrzymajcie się w centralnie położonym hotelu, gdzie w cenę wliczone są codzienne śniadania.

Termin podróży: luty – kwiecień
Linia lotnicza: PLL LOT
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: 3* hotel

Za wycieczkę na Litwę zapłacicie 328 PLN za osobę, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.

Podróż181 PLN / osoba

Warszawa – Wilno – Warszawa (11 – 13 IV) »

rezerwacja lotów

Inne terminy podróży (piątek – niedziela): 21 – 23 lutego; 13 – 15 marca; 10 – 12 kwietnia.

Hotel294 PLN / 2 osoby

W Wilnie polecam pobyt blisko centrum miasta, w hotelu Ecotel Vilnius. Najlepszą ofertę uzyskacie wybierając pośrednika zenhotels.

rezerwacja hotelu

Dowiedz się więcej o tym hotelu

Co zobaczyć w Wilnie?

Zwiedzanie miasta proponuję rozpocząć od starówki, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W centralnym punkcie Starego Miasta znajdziecie plac katedralny. Odwiedźcie Kaplicę Królewską w Bazylice Archikatedralnej, gdzie znajdują się groby Aleksandra Jagiellończyka czy Barbary Radziwiłłówny.

Jeden z symboli miasta to Ostra Brama, która stanowi wejście do kaplicy Ostrobramskiej. To tutaj możecie zobaczyć cudowny obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Najważniejszy deptak turystyczny w Wilnie znajduje się na ulicy Zamkowej. Spacerując możecie podziwiać piękną architekturę kamienic, a także zajrzeć do jednego z licznych sklepów z pamiątkami.

Znakomitą panoramę miasta możecie podziwiać z Góry Trzykrzyskiej i Baszty Giedymina. W przypadku tego drugiego miejsca będziecie musieli uiścić niewielką opłatę wstępu (ok. 10 PLN).

Wilno widok ulicy
Foto: Boris Stroujko / Shutterstock.com
baszta giedymina
Foto: Grisha Bruev / Shutterstock.com
kościół św. Anny w wilnie
Foto: Ana Flasker / Shutterstock.com
Przydatne informacje
  • Na pokład możecie zabrać bagaż podręczny – 55 x 40 x 23 cm (do 8 kg) oraz torebkę damską, torbę męską lub laptopa – 40 x 35 x 12 cm.

  • Wiele praktycznych porad odnośnie zwiedzania Wilna znajdziecie na naszym forum.

  • Pamiętajcie, że od kilku lat obowiązującą walutą na Litwie jest euro!

  • Zaoszczędźcie na przewalutowaniach i płaćcie w Wilnie wielowalutową kartą Revolut.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »