Przedłużony weekend w Pradze za 398 PLN. Loty z Krakowa i 3 noclegi w 4* aparthotelu
Wybierzcie się na przedłużony weekend na wycieczkę do czeskiej stolicy. Zobaczcie Most Karola, Zamek na Hradczanach oraz katedrę św. Wita, a na deser napijcie się lokalnego piwa w polecanym lokalu „U Fleku”.
Do Pragi polecicie na pokładzie samolotów linii lotniczej Ryanair. Na city break wybierzecie się z lotniska w Balicach w terminie 21-24 maja (piątek-poniedziałek). Pamiętajcie, że w cenę biletów wliczony jest wyłącznie mały bagaż podręczny. Przeczytajcie nasze wskazówki, jak się spakować, a nie powinno to stanowić problemu.
W czeskiej stolicy polecam noclegi w 4* hotelu apartamentowym H7 Palace, który znajduje się 400 metrów od Muzeum Narodowego i 600 metrów od placu Wacława. Pokoje są zlokalizowane w dwóch zabytkowych budynkach. Hotel posiada bardzo dobre opinie (4,5/5) wystawione przez dotychczasowych podróżnych.
Termin podróży: maj
Linie lotnicze: Ryanair
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: 4* aparthotel
Za loty w dwie strony i zakwaterowanie zapłacicie 398 PLN za osobę, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.
Hotel432 PLN/2 osoby
W Pradze polecam wam zatrzymać się w 4* aparthotelu H7 Palace.
Dowiedzcie się więcej o tym hoteluCity break w Pradze
Obowiązkowe punkty na turystycznej mapie Pragi to Most Karola, Zamek na Hradczanach, katedra św. Wita oraz oczywiście zabytkowe stare miasto. Koniecznie zatrzymajcie się przy słynnym zegarze Orloj, gdzie zobaczycie niesamowite przedstawienie, odbywające się tam co pełną godzinę.
Będąc w czeskiej stolicy warto spróbować lokalnej kuchni. Rekomenduję skosztować Svíčková na smetaně, to nadziewana słoniną i długo duszona wołowina podawana z cytrynowo-śmietanowym sosem oraz Knedlo – vepřo – zelo, czyli klasycznej czeskiej kuchni z mięsem wieprzowym, kapustą i knedlikami. W tym celu warto wybrać dobrze ocenianą restaurację Havelska Koruna.
Wieczorne piwo proponuję wypić U Fleku – to najstarsza nieprzerwanie działająca piwnica w mieście, gdzie będziecie mieli okazję skosztować miejscowego trunku.
Kos od 2565 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Katowice)
Zakynthos od 2515 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Katowice)
Monastir od 2236 PLN na 8 dni (lotnisko wylotu: Katowice)
Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?