REKLAMA

Cios w tanie loty? Wizz zmniejsza bagaż podręczny

Dziś w Warszawie, na konferencji zatytułowanej "Znaczące zmiany dla nisko-kosztowych przewozów krótkodystansowych w Europie" Wizz Air podał informację, która zirytuje wielu nisko kosztowych podróżników. Linia znalazła pomysł jak zarobić więcej na pasażerachNa razie testowo i tylko na trasie Katowice - Londyn - Katowice, zmniejszeniu ulega bagaż podręczny bezpłatnie wnoszony na pokład samolotu. Nowe wymiary to: 42x32x25 zamiast wcześniejszego 55x40x20 cm. "Standardowy" bagaż podręczny będzie płatny 10 euro za odcinek lotu.

Tym samym objętość dopuszczanego nieodpłatnie bagażu podręcznego zmniejsza się z 44 litrów do ok. 33 litrów, czyli o 23%.

Poniżej publikujemy oświadczenie lniii:

Szanowni Pasażerowie!

Od 1 sierpnia 2012 r. Wizz Air na wybranych kierunkach wprowadzi próbnie nowe zasady dotyczące dwóch typów bagażu podręcznego.

Czym się różnią dwa typy bagażu wnoszone na pokład samolotu?

ROZMIAREM!

1. Mały bagaż podręczny:

Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Warunki te spełnia zazwyczaj szkolny plecak lub torba na laptop mieszcząca się pod siedzeniem przed pasażerem. Waga małego bagażu podręcznego nie może przekraczać 10 kg.

2. Duży bagaż podręczny: Jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego,
ale nie jest większy niż 55x40x20 cm, można wnieść go na pokład samolotu po uiszczeniu w Internecie nowej opłaty w wysokości 10 euro.

Opłatę można wnieść podczas dokonywania rezerwacji lotu. Duży bagaż podręczny musi się z łatwością mieścić w schowku nad siedzeniami pasażerów i jego wymiary nie mogą przekraczać 55x40x20 cm. Waga dużego bagażu podręcznego nie może przekraczać 10 kg.

Dlaczego Wizz Air testuje nową zasadę dotyczącą bagażu podręcznego?

Wizz Air wprowadza próbnie tę nową zasadę doczycącą bagażu podręcznego, aby zachęcić pasażerów do wnoszenia mniejszego bagażu na pokład samolotu. Z mniejszą liczbą dużych bagażów na pokładzie,
kabina będzie mniej zatłoczona i proces wejscia do samolotu będzie łatwiejszy i szybszy z korzyścią dla wszystkich naszych pasażerów.

Wizz Air uważa, że ta próba, na wybranych trasach, spowoduje zmniejszenie trudności przy wejściu na pokład samolotu, jak również poprawy punktualności i polepszy doświadczenia podróży. Test planowany
jest do końca sierpnia, ale jeśli rezultaty nie będą rozstrzygające, może on zostać przedłużony. Jeśli natomiast próba okaże się sukcesem to nowa zasada dotyczaca bagażu podręcznego zostanie wdrożona w całej siatce połaczeń Wizz Air.

Na których trasach bedzie wprowadzona próbna zasada dotycząca bagażu podręcznego?

Próbne zasady dotyczyć będą lotów z Katowic do Londynu Luton i na trasie powrotnej. Jesli Twój bilet jest na innej trasie, nie będzie on objęty próbnymi zasadami.

Kiedy zaczynają obowiązywać próbne zasady?

Testowane zasady obowiązywać będą w stosunku do wszystkich rezerwacji na trasie objętej próbą dokonanych od 9 lipca 2012 r. oraz podróży od 1 sierpnia 2012 r. i późniejszych.

Nowe zasady obowiązują wyłącznie w stosunku do rezerwacji dokonanych od 9 lipca. Jeżeli rezerwacji dokonano przed 9 lipca, można zabrać na pokład duży bagaż podręczny bez konieczności uiszczania nowej opłaty. Pasażerowie zostaną jednak poddani nowej procedurze przy wsiadaniu na pokład.

Życzymy Państwu przyjemnej podróży,

Zespół WIZZ

REKLAMA
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Niezła ściema, że dzięki temu szybciej będzie przebiegał boarding. Będzie przebiegał tak samo, tylko ludzie będą mieli mniejsze plecaki... a na części pasażerów zarobią więcej
pawi, 9 lipca 2012, 12:15 | odpowiedz
OMG- zaraz to i podręczny bedzie płatny? tyle osób nakupowało sobie walizki a tu zonk... może i niedługo to bedzie mozna latac tylko z ich walizką -dobry pomysł na pare groszy do zarobku
amcioo, 9 lipca 2012, 12:18 | odpowiedz
Tylko czekać jak to "ułatwienie dla podróżnych" zostanie wprowadzone na wszystkich liniach...!!!
POLAK, 9 lipca 2012, 12:18 | odpowiedz
No to zarobią producenci walizek...
Łukasz, 9 lipca 2012, 12:20 | odpowiedz
Jak to dobrze, że wróciłem z Luton 3 dni temu. Mam nadzieję, że jednak nie wprowadzą tego na stałe na wszystkich trasach, bo wtedy to faktycznie nici z taniego latania. Co z tego, że bilet będzie za 4 zł, skoro będę musiał dać ponad 40 zł za bagaż podręczny. Pomyłka! Chore!
root21, 9 lipca 2012, 12:21 | odpowiedz
BUAHAHAHA "Z mniejszą liczbą dużych bagażów na pokładzie, kabina będzie mniej zatłoczona i proces wejscia do samolotu będzie łatwiejszy i szybszy z korzyścią dla wszystkich naszych pasażerów." To jest robienie z ludzi idiotów na poziomie wypowiedzi naszych polityków...
u, 9 lipca 2012, 12:22 | odpowiedz
root21 : a 44 złote to dużo za podróż samolotem? Ludzi Was chyba pogięło! Jak się nie podoba to jedź autobusem lub pociągiem. Daj wcześniej znać za ile kupiłeś bilet:) Wiem, że każdy chce kupić bilet za grosze (ja też:), ale pomyślcie sensownie, że nawet 100 złotych za bilet w jedną stroną to bardzo tanio biorąc po uwagę czas podróży.
michal, 9 lipca 2012, 12:28 | odpowiedz
Moja mama też już miała przygody z 'za dużym' bagażem. Babka przyczepiła się o wystające kółko o 2cm, z czego innych pasażerów przepuszczała dalej. Mama wracała z rzeczami w foliówce i pełnymi kieszeniami. Tyle lat lata z tą torbą i nigdy nie było problemów. To było na trasie Londyn Luton-Poznań, a dziwne, że z Poznania jakoś ją puścili i innymi razem z wizzair też było ok. Co za ludzie... nie polecam wizzair, pogrążają się.
fer, 9 lipca 2012, 12:29 | odpowiedz
mam nadzieję, że skończy się tak, jak członkostwo w xclubie za 180 zł ;)
pm, 9 lipca 2012, 12:29 | odpowiedz
@michal Ale zależy po co się lata :) Ja latam głównie dla przyjemności i jeśli nagle zacznę płacić 100zł zamiast 10zł, to będę latał odpowiednio mniej.
mc2, 9 lipca 2012, 12:33 | odpowiedz
Słuchajcie!!! Robimy STRAJK włoski. W najbliższy piątek powolnie dokonujemy odprawy, powolnie podchodzimy do bramek, powolnie podajemy karty pokładowe (szukamy ich przy bramce), powolnie szukamy dokumentu tożsamości, powolnie przechodzimy na pokład samolotu i powolnie, bez pośpiechu zajmujemy miejsce! Kto przyłącza się do strajku włoskiego w Wizz Air????
kondi, 9 lipca 2012, 12:34 | odpowiedz
Czytajcie proszę ze zrozumieniem, bagaż podręczny będzie nadal bezpłatny tylko zmniejszą się jego rozmiary [nie ma obowiązku wykupienia 'większego' bagażu podręcznego] @root21 Uważam, że 'chore' jest to co Ty piszesz - masz pretensje, że kupiłeś BILET LOTNICZY za 4 zł i musisz dać 40 zł za 44 litry bagażu [ewentualnie wziąć 33 litry bezpłatnie]? C'mon - chyba ktoś tu przesadza... Wiadomym jest, że linie lotnicze nie są instytucjami charytatywnymi i będą chciały zarobić - dopóki są bilety za 4 zł to wszelkie narzekanie uważam za nieuprawnione. Dodatkowo: oczywiste, że temat z 'szybszym boardingiem' to tylko wybieg PRowy, bo chodzi o pieniądze - niemniej jednak w życiu leciałem już ponad 100x w tym około połowę low-costami i ludzie wchodzący z wielkimi walizkami [co do centymetra policzonymi na wymiar bagażu podręcznego] wyładowanymi 'pod korek' naprawdę bywają problemem. Także nie zdziwię się jak 'wyniki testu' będą pozytywne (bo siłą rzeczy muszą być - jakby ludzie wchodzili tylko z portfelami to byłoby jeszcze szybciej) i opłata się przyjmie :)
kw, 9 lipca 2012, 12:40 | odpowiedz
To jest przede wszystkim "zachęta" dla weekendowych podróżnych do kupowania bagażu nadawanego na lotnisku. Wiadomo, że 99% ludzi polujących na tanie loty, leci gdzieś na kilka dni i wszystko upycha do podręcznego. Teraz raczej ciężko tak będzie.
max76, 9 lipca 2012, 12:52 | odpowiedz
nawet jeżeli bilet będzie za 500 zł, to i tak trzeba będzie dopłacić 10 euro za bagaż podręczny. To po co wypruwać sobie żyły, żeby z xclubem zaoszczędzić 45 zł na bilecie, czy też z kartą Citi za opłatę rezerwacyjną, skoro i tak dowalą te 40parę zł za bagaż?!?!
root21, 9 lipca 2012, 12:57 | odpowiedz
a co w sytuacji, gdy już kupiłam bilet na połowę wrzesnia ?? ta zmiana już mnie obowiązuje ?
kokopeli, 9 lipca 2012, 13:03 | odpowiedz
@ root21 aby nie dowalili dodatkowych 140 RT ;)
pm, 9 lipca 2012, 13:03 | odpowiedz
Wizzair sucks! czemu ma służyć ta próba? Niech nie robią biletów za 4 zl!! Dobrze, ze pojawił się OLT:)
Ania, 9 lipca 2012, 13:07 | odpowiedz
Wygląda na początek końca. Tonący brzydko się chwyta. Proponuję opłaty za korzystanie z toalety (siusiu 5 €,de grubes 15€),podział podróżnych na kategorie wagowe i wiekowe, miejsca stojące etc. Najprostszą formą będzie rezygnacja z usług firmy Wizzair. Ja zrezygnowałem z Ryanair. Czas fascynacji tanimi lotami mam już za sobą. Wolę zapłacić więcej i jak człowiek polecieć z Okęcia normalnymi liniami bez zaglądania w odbyt choćby tylko hipotetycznego.
zapinio, 9 lipca 2012, 13:16 | odpowiedz
"Tonący brzydko się chwyta." hehehe LOL :D
nrm, 9 lipca 2012, 13:30 | odpowiedz
Nie znalazlem w lepszej wersji ale polecam cała serię wszystkim którzy jeszcze nie oglądali Come Fly with Me:) Jakoś ten odcinek idealnie pasuje do tej sytuacji. http://www.youtube.com/watch?v=EMB2pSIJ7dE
Justarrived, 9 lipca 2012, 13:33 | odpowiedz
proponuję lecącym na tej próbnej trasie (jest tu ktoś taki?) przedłużać maksymalnie czas ładowania "mniejszych" waliz do skrytek bagażowych, żeby zobaczyli, że ich pomysł się nie sprawdza... Co za bzdura, że niby walizkę o kilka cm większą pakuje się dłużej?
Emiwdrodze, 9 lipca 2012, 13:37 | odpowiedz
Chyba chca zniechecic ludzi do korzystania z "tanich" linii lotniczych:( Niech zrezygnuja z biletow z 4zl, ktore robia tylko sztuczny tlok (ludzie lecacy i wracajacy tego samego dnia tylko dla checi przelecenia sie), niech najatansze bilety beda za 50zl, ale juz z bagazem o normalnych wymiarach! Tanie linie przestaly byc juz tanie biorac pod uwage koszt dojechania do centrum z odleglego lotniska i oplate za bagaz.
Karola, 9 lipca 2012, 13:38 | odpowiedz
Korzystam dość często z tanich linii i zabieram ze sobą bagaż podreczny ale... częściowo jestem za zmniejszeniem limitu. A może bardziej za dokladnym sprawdzaniem wymiarów co niektórych "kabinówek", które odbiegają od wymaganych wymiarów 55x40x20 cm i z którymi ludzie pakują się do samolotu, a potem nie ma co zrobić ze swoim bagażem, o ile oczywiście nie chce się go trzymać miedzy nogami lub pod siedzeniem. Nieraz sam się zastanawiam, jak można było wejść na pokład z "taką-wielką" torbą?;-))
Andrzej B., 9 lipca 2012, 13:39 | odpowiedz
Poza tym, jak ktos narzeka na tanie linie (że za drogie...), to niech się przesiądzie na regularne. I po kłopocie!
Andrzej B., 9 lipca 2012, 13:41 | odpowiedz
Bagaz podreczny to bagaz podreczny - spelniajacy warunki danej linii. Uzywanie slowa "ryj" jest tu calkowicie nie na miejscu. A porpos warunkow czy moja miekka torba "pionowa" o wymiarach 50cm wysokosc 40cm dlugosc i 20cm spelni warunki "podrecznego" w WIZZ? Z tego co wiem sizery WIZZa są na poziome i nijak nie dadza wkladac jej bokiem - podobno. Moze przyszyc atrape raczki z boku i palić głaba hehe
dekiel, 9 lipca 2012, 13:46 | odpowiedz
Andrzej B: Normalna kwestią Polaka jest marudzenie. Mi tez to sie nie podoba, duzo podrozuje, i to 10Euro przy 20 lotach wizzerem rocznie daje jakies 860 zł rocznie w plecy. Może zaboleć.
borys, 9 lipca 2012, 13:47 | odpowiedz
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Z dużym prawdopodobieństwem o ich brak. Wizzair (którym niedawno poleciałem do Budapesztu) jest fajną linią, która do tej pory wyróżniała się szczególnie w stosunku do kretyńskiego Ryanaira. Czyste, nowe samoloty, wygodne siedzenia etc. Ale widzę, że hasło "managerowie wszystkich krajów łączcie się" dopadła i tą firmę i jakiś idiota po zarządzaniu i marketingu chce się wyróżnić zwiększeniem zysków. Że część pasażerów (o paradoksie właśnie tych ,na których firma się mogła oprzeć) dla zasady przestanie korzystać. Zostaną ci ,którzy będą ściskać półdupki czyli właśnie ta grupa, która zysków firmie i tak nie przynosi. Ciekaw jestem kiedy wreszcie ktoś pomyśli i zacznie sprzedawać bilety w stałej minimalnej cenie ,ale przynoszącej założony zysk zamiast tych wszystkich promocji po 4,8 i 15 złotych.I bez karkołomnych uzasadnień tłumaczących rozpaczliwe poszukiwanie pieniędzy straconych w uporczywym "promowaniu". Droga donikąd. Fly4free to dobra nazwa dla portalu podróżniczego, ale marny pomysł na firmę (na sformułowanie "model biznesowy" mam uczulenie).
zapinio, 9 lipca 2012, 13:51 | odpowiedz
Proponuję rozsądek przy dobieraniu pseudonimu. Wpisywanie się z nazwą nazistowskiego, niemieckiego obozu koncentracyjnego - jest niedopuszczalne. Posty skasowałem.
Kamil, 9 lipca 2012, 13:57 | odpowiedz
Swoją drogą, jak daleko można posunąć się w obłudzie? Szanowni Państwo, Wizz Air zwiększa wygodę wsiadania na pokład, wprowadzając próbę nowej procedury obsługi bagażu podręcznego, która pozwoli uniknąć opóźnień i poprawi wygodę klientów. W załączeniu informacja prasowa.
Kamil, 9 lipca 2012, 13:59 | odpowiedz
A ja przy zastosowaniu "patentu baltonowskiego" zawsze wchodzę z 13-14 kg podręcznego ...
snooka, 9 lipca 2012, 14:03 | odpowiedz
A czy można sprzedawać komplet wkrętaków jednorazowego użytku za 5 złotych ? Można. Dopóki są chętni. To ludzie albo pozwalają na takie traktowanie albo nie. Jeżeli firma nie szanuje klientów i traktuje jak bydło to ludzie tak samo powinni potraktować firmę. Ja raz tylko próbowałem Ryanair. Anulowali mi rezerwację z Bergamo do Katanii (co rozwaliło wyjazd i dokonane rezerwacje samochodu, hoteli etc.) tłumacząc to ...niedostarczeniem samolotu przez producenta. Było to oczywistym babolem, bo linia znana jest z krętactwa i odwoływania lotów jeżeli nie zbierze wystarczającego obłożenia.Ale to ich problem. Jednego klienta mają mniej. A ponieważ organizuję również wyjazdy dla innych ludzi to wielu innych także. Wal się pan panie O'Leary.
zapinio, 9 lipca 2012, 14:19 | odpowiedz
Patent baltonowski? prosze o rozwiniecie tematu ;)
dekiel, 9 lipca 2012, 14:22 | odpowiedz
Prosta sprawa, niech skończą sprzedawać bilety po 4zł a zaczną sprzedaż za jakąś minimalną cenę jak w Ryanair np. 44zł. Ciekawa rzecz, opłaty typu toaleta, bagaż podręczny spodziewałem się po Ryanair'ze a nie po Wizzair, a tu się za głowę chwytam że nie wymyślił tego MOL. Się okaże że najbardziej kontrowersyjny jest Wizz a nie Ryanair Drogo redakcjo Fly4Free, rozumie że wszyscy jesteśmy poirytowani tym faktem ale proszę o rzetelne informacje. Obliczając pole prostopadłościanu 55x40x20 cm (P*h=a*b*h) otrzymujemy 44litry, ale obliczając tym samym sposobem pole 42x32x25 otrzymjemy 33,6 czyli po zaokrągleniu otrzymujemy 34litry a nie 33. Obliczając teraz o ile procent zmniejszy nam się bagaż (100% - 77%) otrzymujemy 23% a nie 25%!
Lolek, 9 lipca 2012, 14:27 | odpowiedz
Najgorsze jest to uzasadnienie... kasa kasa kasa. Początek końca tanich linii i taniego latania. To droga ku płatności za każdy bagaż
Tobe, 9 lipca 2012, 14:29 | odpowiedz
Lolek: Proszę nie zaokrąglać. Każdy mililitr się liczy. Kpię oczywiście, bo wchodzenie w takie wyliczanki to paranoja sama w sobie. Ja proponowałbym tanim liniom wypróbowanie latania w ogóle bez pasażerów. Boarding będzie wyjątkowo sprawny, a i z bagażami nie będzie kłopotów.
zapinio, 9 lipca 2012, 14:38 | odpowiedz
Proszę admina o zmianę tytułu z: Cios w tanie loty? Wizz zmniejsza bagaż podręczny na Koniec taniego latania. Wizzair wprowadza opłatę za bagaż podręczny 10 eur. Wizzair wprowadza opłatę a nie zmniejsza nic~!
Robin, 9 lipca 2012, 14:38 | odpowiedz
"Ja proponowałbym tanim liniom wypróbowanie latania w ogóle bez pasażerów. Boarding będzie wyjątkowo sprawny, a i z bagażami nie będzie kłopotów. ." Mistrz ;p
qubasek, 9 lipca 2012, 14:41 | odpowiedz
@Robin 4zł loty to dla ciebie dużo??? Jedź pociągiem albo autobusem!
Lolek, 9 lipca 2012, 14:44 | odpowiedz
@dekiel podejrzewam, że autor idzie do Baltony na lotnisku i kupuje 'małe coś' prosząc o dużą torbę na zakupy zgodnie z umowami lotniska z tanimi liniami, najczęściej pasażer może poza bagażem podręcznym wnieść jedną torbą z rzeczami zakupiony na lotnisku Baltona nie zamyka swoich toreb, więc można coś tam dorzucić swojego, co nie weszło do bagażu P.S. na okęciu Baltony już nie ma :)
sylwia_pl, 9 lipca 2012, 14:55 | odpowiedz
wg mnie czas na boarding się raczej zwiększy, bo ilość osób, które będą musiały dopłacić 10e na bramce do bagażu wzrośnie, a każda transakcja + rozmowa na ten temat itd. itp. jednak czas zajmują...
latawiec, 9 lipca 2012, 14:58 | odpowiedz
cytat: Nowe zasady obowiązują wyłącznie w stosunku do rezerwacji dokonanych od 9 lipca. Jeżeli rezerwacji dokonano przed 9 lipca, można zabrać na pokład duży bagaż podręczny bez konieczności uiszczania nowej opłaty. Pasażerowie zostaną jednak poddani nowej procedurze przy wsiadaniu na pokład. jeśli zakupilam bilety przed 09.lipca to ta procedura też mnie obejmie? o jaka nową procedurę tu chodzi? bo jakoś nie czaję
bella_mafia, 9 lipca 2012, 15:07 | odpowiedz
Bez dużego nacisku na przewoźnika możemy się tylko pieklić. Pytanie jakiego rodzaju nacisk będzie skuteczny. Przesiadka na przewoźników tradycyjnych jest do zastosowania wyłącznie w Warszawie. Obawiam się, że jedyne, co nam pozostanie, to płakać i płacić. A o to, że testy nowego systemu okażą się dla Wizz pełnym sukcesem jestem spokojny już dzisiaj.
A380, 9 lipca 2012, 15:14 | odpowiedz
Obawiam się, że przy okazji nowej procedury wzmożą kontrole podręcznego, żeby Ci którzy kupili przed 9 lipca nie myśleli, że im się upiekło!
fil, 9 lipca 2012, 15:16 | odpowiedz
Tutaj macie całą konferencję: http://www.ustream.tv/recorded/23874710 Zobaczycie na tym filmie dlaczego tak się stało.
Lolek, 9 lipca 2012, 15:38 | odpowiedz
Wizzair to dziadostwo, a ich kolejne pomysły na wyciągniecie kasy z kieszeni pasażerów już wprawiają tylko w konseternację, nie wprowadzą tego, przy odprawie będzie dochodzić do pyskówek.
wawek, 9 lipca 2012, 15:43 | odpowiedz
Na Okęciu Baltony już nie ma, więc patent od pewnego czasu jest "aeliowski". Poza tym nic nie kupuję, posiadam w domu zapas nowiuśkich siatek (wcześniej Baltony, teraz Aelii) i spokojnie ładuje do nich nadprogramowe rzeczy, np. aparat). Oczywiście problem jest z powrotem, ale praktycznie zawsze kupuję jakiś alkohol, prosząc o największą, dostępną siatkę. Proste jak włos mongoła, ostatnio wracając z Prestwick, torba z duty free rozmiarami dorównywała walizce :)
snooka, 9 lipca 2012, 15:49 | odpowiedz
Jakby napisali, że muszą dorobić i wymyślili taki absurdalny pomysł - to bym ich bardziej szanowała, niż PR "będzie szybciej i wygodniej, wszystko dla klientów" :D Po co ta hipokryzja - jasne, że to tanie linie, i kupując ich bilet decydujemy się na bycie traktowanym jak bydło, w cenie przewodu bydła, i na takich właśnie zasadach. I trzeba dojechać na jakiś koniec świata (lotnisko), mierzyć 4 razy w domu bagaż, uciekać od ludzi z kartonowymi miarkami na bagaż (Ryanair)albo stojakami - wymijać ich bezczelnie w drodze do samolotu, itd, itp. Ale dzięki temu można gdzieś dolecieć - z opłatami za płatność kartą, z dojazdem na lotnisko (czasem z innego miasta), z podatkiem: 150 zł a nie 550zł albo 350zł (jakaś szalona środa lotem). Więc wiadomo, że to dla studentów albo średnio-zamożnych-często-latających, dla których 200zł robi różnicę. I jak będzie taka potrzeba to będą pakować się do specjalnie projektowanych kurtek z 15 kieszonkami o łącznej pojemności 1,5l a resztę upychać pod językiem żeby za taką cenę odwiedzić znajomych na erasmusie :D
migot, 9 lipca 2012, 16:26 | odpowiedz
Kolejne sciemnianie marketingowe Wizza. Wczesniej zwiekszajac dopuszczalny bagaz, twierdzili iz dlatego podnosza oplaty. Teraz de facto zmniejszaja i podnosza znow oplaty. A tak naprawde chodzi o zlapanie jak najwiekszej ilosci osob, ktora zapomni o tym i zaplaci kolejna dodatkowa oplate. Regulacje prawne powinny tego zabraniac. Podstawa taniego latania nie sa wbrew pozorom "oplaty za wszystko", tylko dawanie minimalnej jakosci uslug(czytaj miejsce + podreczny+transport) za jak najmniejsze pieniadze i dazenie do wypelnienia 100% pasazerami. Sami sobie dolek kopia, bo jak "testowanie" stanie sie "regula" to zwykle linie okaza sie tansze(juz sa jak ktos leci z rejestrowanym czesto) i moga oberwac kryzysem.
sdfsds, 9 lipca 2012, 17:16 | odpowiedz
proszę was, redagujcie teksty. Wiem, że jest tytuł, ale z nagłówka nie da się odczytać kto to mówi! "Dziś w Warszawie, na konferencji zatytułowanej „Znaczące zmiany dla nisko-kosztowych przewozów krótkodystansowych w Europie” podał informację, która zirytuje wielu nisko kosztowych podróżników. Linia znalazła pomysł jak zarobić więcej na pasażerach"
mckoval, 9 lipca 2012, 18:24 | odpowiedz
podronicy spokojnie - wizzair w ten sposob chce zrobic szum wokol siebie a i tak tego nie wprowadzi, bierze przyklad z ryanaira- miejsca stojace itp
roccobarocco, 9 lipca 2012, 20:04 | odpowiedz
Skoro Wizzair chce zachęcić ludzi do płacenia dodatkowo za bagaż i zmniejszenia ilości rzeczy wnoszonych na pokład, to niech trochę obniży cenę za bagaż nadawany i dostosuje ceny biletów. Dodatkowe komplikacje związane z podręcznym będą tylko irytować ludzi, bo wielu przyjdzie na lotnisko ze standardowym podręcznym i będzie musiało płacić na miejscu (pewnie więcej niż przy zamawianiu biletu). Generalnie to będzie zamieszanie, a to nie usprawni podróży. Szczerze to chciałabym podróżować z firmą która daje dobrą ofertę i jest poważna, a nie robi z ludzi idiotów - tu bilet za 4zł (po co przekonywać ludzi, że bilet lotniczy powinien kosztować tyle co autobusowy??), a za chwilę cyrki z bagażami... Leciałam z nimi tylko 2 razy, ale miałam do tej pory dobre zdanie. Lepsze niż o Rayanairze, gdzie ostatnio na pokładzie obsługa w żartach poprosiła mnie o opłatę za toaletę i za światło w toalecie :D a w Budapeszcie wysiadaliśmy na środku lotniska w trakcie ulewy, bo nie podstawili nawet autobusu :/
ana, 9 lipca 2012, 20:40 | odpowiedz
No i jeśli to jest cios w kogoś wymierzony to na pewno nie w linie lotnicze, raczej w podróżnych ;)
ana, 9 lipca 2012, 20:42 | odpowiedz
Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na bardzo niebezpieczny zwrot: Pasażerowie zostaną jednak poddani nowej procedurze przy wsiadaniu na pokład.Zastanawia mnie to co to jest ta nowa procedura i kiedy to się zacznie.
Jacekd, 9 lipca 2012, 21:13 | odpowiedz
no właśnie, co oznacza to ostatnie zdanie z poniższego akapitu. "Nowe zasady obowiązują wyłącznie w stosunku do rezerwacji dokonanych od 9 lipca. Jeżeli rezerwacji dokonano przed 9 lipca, można zabrać na pokład duży bagaż podręczny bez konieczności uiszczania nowej opłaty. Pasażerowie zostaną jednak poddani nowej procedurze przy wsiadaniu na pokład". Bo mam 2 rezerwacje, zrobione przed 9 lipca, więc niby luz, ale...
remi3, 9 lipca 2012, 21:22 | odpowiedz
Ja lecę jutro na innej trasie, ale mam pietra bo kupiłem właśnie plecak Forclaz 40 i nie ma on 20 szerokości. I boję się, że będzie jutro wesoło, bo oni zapowiadają próby na konkretnych trasach w zakresie opłat, ale nie jest powiedziane kiedy zaczyna się tajemnicza nowa procedura. I czy ona będzie tylko na próbnej linii czy na wszystkich.
Jacekd, 9 lipca 2012, 21:32 | odpowiedz
Co na to Ryanair? Może zwiększy o te 23%? Zdecydowanie nie ma co wpychać się Wizzairowi do samolotów.
Marcin, 9 lipca 2012, 21:37 | odpowiedz
Nowa procedura to zapewne "Pasażerowie, którzy dokonali oplatę za duży bagaż podręcznym skorzystają również z wcześniejszego wejścia na pokład.". Tylko, Ci z większym płaconym wejdą wcześniej, a z niepłaconym i małym później, czy ogólnie "bonus" dotyczyć ma "dużych"? Jeśli tak, to dziwny "Bonus", skoro z małym mają czekać a z większym wejdą...
Janko, 9 lipca 2012, 21:51 | odpowiedz
Obyś miał rację Janko.
Jacekd, 9 lipca 2012, 21:53 | odpowiedz
Niech ich szlag! Ze wszystkiego potrafią kasę wycisnąć. Najpierw przenieśli się do Modlina gdzie miało być taniej, a okazuje się, że ceny takie same, a za dojazd z Wwy sobie jeszcze 30zł doliczają (śmiech przez łzy po prostu), a teraz jeszcze te bagaże... Wizzair - wstydź się! Ale robią co chcą, bo konkurencji prawie nie mają, no poza Ryanairem, który w kategorii chytrzyk roku nie odstępuje od nich na krok.
m, 9 lipca 2012, 21:57 | odpowiedz
My i tak się zmieścimy w 77%.
TheArt, 10 lipca 2012, 0:16 | odpowiedz
i tak po cichu rowniez podniesiono oplate za bagaz rejestrowany do 200 SEK, czyli 100zł!
wizzflyer, 10 lipca 2012, 0:34 | odpowiedz
sorry, jak lot z Polski, to za bagaz 90 zł (a lot trwa 1h 30 min)
wizzflyer, 10 lipca 2012, 0:42 | odpowiedz
no to zostaje tylko piramida finansowa OLT z Okecia, ale nie bookowalbym tam lotu na termin dalszy niz 2-3 miesiace ...
halo, 10 lipca 2012, 0:59 | odpowiedz
Czy nie lepiej,żeby wizzair wprowadził zakaz jakiegokolwiek bagażu podręcznego i nakazał podróżowanie nago?Odpadło by prześwietlanie bagażu i kontrola na bramkach bezpieczeństwa...to dopiero byłoby usprawnienie godne wizzaira.
yunior, 10 lipca 2012, 1:19 | odpowiedz
Tragedia, .... lecz nie zalamujcie rąk ! na szczęście gotowe walizki czekają: http://allegro.pl/drewniane-pudelko-pudlo-skrzynka-40-x30-x25-i2468646807.html :) ;) :) P.S: wątek o charakterze prześmiewczym - mnie jestem związany w żaden sposób ze sprzedawcą.
Maciej, 10 lipca 2012, 7:33 | odpowiedz
SUPER OBŁUDA !
Zbigniew, 10 lipca 2012, 10:48 | odpowiedz
Jeśli wprowadzą taką opłatę na stałe i na wszystkich trasach to po prostu już więcej z nimi nie polecę. Dobrze, że mammy OLT z Bdg do Paryża.
Astrid, 10 lipca 2012, 11:06 | odpowiedz
Przykre jest to, ze z doroslych ludzi robia idiotow, ktorzy zamiast sie spokojnie spakowac przed lotem, musza teraz goraczkowo mierzyc torby, stresowac sie, czy walizka przejdzie czy nie, czy bedzie trzeba doplacic za bagaz rejestrowany, bo kolka walizki nie przejda przez koszyk czy moze tylko 10 euro. Czy tak sie traktuje doroslych ludzi? Po co sprzedaja bilety za 4zl, skoro potem, aby wiecej zarobic musza wprowadzac tak absurdalne przepisy bagazowe?
Frenti, 10 lipca 2012, 11:33 | odpowiedz
Wystarczyłoby, gdyby przy bramce pilnowano rozmiarów walizek bo sam nie raz bylem świadkiem jak ludzie przechodzili z walizkami co najmniej 2x większymi od dopuszczalnych. Jeśli teraz mam płacić 10e więcej za bagaż podręczny w jedną stronę to podziękuję serdecznie. Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Podróż w dwie strony będzie już o 20e droższa, do tego w okresie wakacji za bagaż nadawany do luku płacę też o 10e więcej. Mam nadzieję, że konkurencyjne linie, np. OLT;) wprowadzi odpowiadające mi połączenia.
Konczewski.p, 10 lipca 2012, 13:55 | odpowiedz
moim zdaniem wizz Air pod tym pretekstem zarobi na sprzedaży walizeczek o nowych wymiarach :P bo u NIch można walizeczkę można kupic:) póżniej wymysli ze tylko z ich walizeczka można na pokład i tak bedzie kombinował:P hehe cwaniak
KingaG, 11 lipca 2012, 15:38 | odpowiedz
No cóż, punkt dla Ryanaira, na którego przesiądą się "kilkudniowi turyści" którzy będą potrzebowali kilku par majtek, skarpetek i bluzek, które bez najmniejszego problemu zmieszczą im się w wymiarowym bagażu podręcznym o znanej nam wielkości. Z własnego doświadczenia wiem, że był to wymiar idealny na sposób podróżowania tanimi liniami w sposób tani, czyli taki jak w założeniu, i zachęcający do częstszego kupowania biletów na krótkie "wycieczki". I niekoniecznie tylko tych za 4 zł, wręcz przeciwnie. Jestem rozczarowana, że będę musiała najprawdopodobniej zmienić linie.
xyz, 11 lipca 2012, 16:37 | odpowiedz
Ryanair i OLT Express skorzystają tym bardziej że OLT od października ma latać na tych samych połączeniach co Wizz Air i u nich nie ma dopłaty za bagaż nawet rejestrowany
Kate, 11 lipca 2012, 16:45 | odpowiedz
@ Kondi: Tak się składa że pracuje dla firmy handlingowej obsługującej WizzAir na pewnym Polskim lotnisku i jeżeli masz zamiar tak zrobić to odpowiedź z mojej strony jest prosta: zamykamy gate 10 minut przed odlotem (prikaz Wizzair), dlatego jeżeli masz zamiar grzebać po kieszeni i takie tam to po prostu zamkniemy Ci przed nosem gate i nigdzie sobie nie polecisz. Tak po prostu, ponieważ to nie pasażer decyduje o odlocie samolotu ale cały zespół ludzi począwszy od operacyjnych wizzaira a kończąc na Tower i koordynacji lotu itp. A jeżeli kapitan ma ostrego CTOTa to już wogóle trzeba elegancko na czas się wyrobić. Powodzenia życzę z nową "super" strategią. A tak w ogóle patrząc z perspektywy szybkości boardingu itp. jest to dobra decyzja gdyż nie raz byłem świadkiem opóźnień (jestem koordynatorem lotu), właśnie ze względu na to że ludzie szukali miejsca na swój bagaż podręczny w luku bagażowym na pokładzie. Po prostu musicie zrozumieć, że nie rozciągnie się bagażnika ani na pokładzie ani pod nim, więc aby proces boardingu był sprawniejszy trzeba zmniejszyć dopuszczalny rozmiar podręcznego bagażu. Nadmienię tutaj również, że kapitan nie może zamknąć drzwi samolotu jeżeli pasażerowie stoją i grzebią się w bagażnikach.
ytre, 13 lipca 2012, 11:06 | odpowiedz
Co za chora akcja - wszyscy teraz do podręcznego przede wszystkim bedą musieli brać linijkę?? Żałosne!
kanarek, 14 lipca 2012, 15:50 | odpowiedz
Idiotyzm-teraz dopiero się wydłuży bo priority boardnig, standardowy podręczny i mały podręczny-i kontrolowanie co do centymentrów-będzie dłużej-a przy okazji jak za podręczny się będzie płacić po 10 euro za odcinek to tak naprawdę przestanie sie opłacać nimi latać-plus dla Francy i tradycyjnych linii. Teraz do Paryża wolę lotem w promocji z bagażem, podręcznym którego mi nie mierzą i miejscem bez przeciskania się z głównego lotniska. Takze wizz niech robi tak dalej i powietrze będzie woził-bo po prostu sie nie opłaca. Niech lepiej standardowy podręczny dokłądnie mierzą i wszystko. Po co nimi latać jak jak za 300-400 zł można w locie bilet wyrwać-bez sensu. Chyba wizz nie ma kasy i kombinuje idiotycznymi wynalazkami. A swoją drogą moze zamówić-prochowiec z kieszeniami na laptopy i rzeczy osobiste tak aby kurtka ważyła z 10 kg i mikro podręczny-widziałem wczoraj takiego kolesia-miał taki prochowiec z kieszeniami na laptopa, skarpety, spodnie i mikro podręczny a upchał z 15 kg.
Adam, 17 lipca 2012, 11:34 | odpowiedz
Moje przygody z WIZZAIR tym rzekomo tanim. To nie są żadne bilety po 4zł Nasza rodzina to 2os dorosłe + 2dzieci(2i6lat) - koszt biletu w dwie strony KATOWICE - LUTON średnio ok 2500zł. A oto moje przygody: Kupilismy kabinówki dla każdego, które nigdy nie stanowiły problemu ani w Wizzair ani ryanair aż tu nagle "przemiła" wypasiona słonica z Wizzair doczepiła się do kółek i nie przepuściła nam bagaży, (podejrzewam że mają płacone prowizje z dopłat ponieważ tylko do nas się doczepiła) gdy innych z większymi walizami spokojnie przepuszczała - ale wiadomo - dwójka małych dzieci to dopłacimy. Wq...em się niemiłosiernie więc wydaliśmy na kabinówki samsonite i mieliśmy ustawowe wymiary (nawet mniejsze). Aż tu nagdle rezerwujemy w czerwcu bilet na wylot 15-go sierpnia jedziemy na lotnisko Katowice i przeżywamy szok, bo ty razem już z uśmiechem na twarzy od naprawdę przemiłej i sympatycznej Pani dowiadujemy się, że Wizzair ...cyt "dla naszych klientów aby im udogodnić podróżowanie wprowadziliśmy nowe zasady bagażu podręcznego..." i nie 10Euro tylko 500zł za wszystkie wyskoczyła nam dopłata - za uwaga 5cm - widziałem, że kobiecie było głupio ale miała ręce związane, nawet przeprosiła i powiedziała, że nie pracuje w tej Firmie tj. Wizzair tylko ją wynajęto itp. Jaki z tego morał. Ryanair wydawał się mi zawsze droższy, ale po tych dwóch przejściach trzeciego nie będzie, wolę dopłacić kilka stów i mieć stres z głowy, bo finansowo to drożej wychodzi znacznie duzo taniej. Jeszcze gdybym podróżował sam to półbiedy ale z dziećmi.... nie da rady. Mam gnoi w du...ie i liczę, że wszyscy dojdą do takiego wniosku to odechce sie im brania nas za idiotów i eksperymentowania "jak tu jeszcze nas można wy...ać"
totoo, 27 sierpnia 2012, 13:50 | odpowiedz
To tanszy jest nawt Ryanair. Duzy bagaz podreczny za darmo i dodatkowo torbe ZA DARMO!!!
MyŚliwy, 5 listopada 2016, 19:41 | odpowiedz

Zakynthos
Do których krajów pojedziemy bez problemu? Wszystkie obostrzenia w jednym miejscu! »
REKLAMA

Uwolnij świat podróży z Fly4free.pl

Gubisz się w obostrzeniach związanych z koronawirusem? Teraz wszystkie obostrzenia przed podróżą znajdziesz w jednym miejscu. Sprawdź restrykcje przed wyjazdem do Włoch, Grecji, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Turcji, Albanii i wielu, wielu innych krajów! Podróżuj bezpieczenie i bądź zdrów!

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »
Akceptuję Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Czytaj więcej ›Technologię tę w ramach Fly4free.pl wykorzystują również nasi partnerzy, których listę znajdziesz tutaj.

Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej lub zakończyć korzystanie z Fly4free.pl. Pozostawienie komunikatu, dalsze przeglądanie Fly4free.pl lub kliknięcie w przycisk „Akceptuję” oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.