Fly4free.pl

Chiny blokują hotelowy pokój z… żywym tygrysem! Ale takie rzeczy są też w Europie

hotel z tygrysem
Foto: China Live / Youtube
Leżysz spokojnie w hotelowym łóżku, a za szklaną ścianą spacerują najprawdziwsze, żywe tygrysy – park safari Nantong Forest w Chinach uznał, że to świetny sposób na promocję i przyciągnięcie turystów. Po burzy i kontrowersjach, jakie wywołało nagranie z wnętrza pokoju hotelowego otwartego w zoo, chińskie władze nakazały wstrzymanie wynajmowania tego pokoju.

Cała awantura dotyczy hotelu Sendi Tribe Treehouse, który jest częścią parku safari Nantong Forest. Jedną z atrakcji tego zoo jest możliwość wynajęcia pokoju przy wybiegu dla białych tygrysów bengalskich. Nocujących gości od zwierząt odgradza jedynie szyba.

I tu zaczynają się problemy. Nawet odkładając na bok wielką dyskusję na temat sensu istnienia ogrodów zoologicznych (które mają tylu samo zwolenników co przeciwników), internauci zaczęli zwracać uwagę na samą szybę. Szkło w pełni chroni bowiem gości hotelu i nie ma możliwości, by nawet wściekły tygrys mógł ją zbić. I o ile pomyślano o ochronie człowieka, to nikt nie wziął pod uwagę ochrony… zwierząt. Szkło nie jest bowiem dźwiękoszczelne, a ludzie chętnie zaczepiają zwierzęta. W takiej sytuacji trudno o komfortowe warunki życia i odpoczynku dla tygrysów.

Choć sam hotel jest dostępny od marca 2021 roku, to dopiero teraz zyskał tak ogromny rozgłos – głównie negatywny. Pokój z tygrysem miał dopiero zostać udostępniony gościom. Film z jego wnętrza (prawdopodobnie nagrany przez jednego z pracowników) ekspresowo obiegł chińskie media i momentalnie zaniepokoił wielu ludzi, którym los zwierząt leży na sercu.

Początkowo zaalarmowane władze nie były skore do konkretnych ruchów. Biuro Kultury i Turystyki Okręgu Nantong zapewniało, że tygrysy mają wszystkie potrzebne dokumenty do hodowli w zoo, przeszły inspekcje, a pomysł jest w pełni legalny. W końcu jednak – pod presją opinii publicznej, zdecydowano, że pokój na razie nie zostanie dopuszczony do użytku. Nie ma jednak gwarancji, że decyzja jest permanentna. Nantong Forest zapewniło bowiem, że jest gotowe do współpracy i wprowadzi konieczne poprawki w projekcie.

Czas stworzenia takiej atrakcji również nie jest przypadkowy, bowiem lada moment rozpocznie się chiński nowy rok – tym razem pod znakiem tygrysa właśnie. ZOO uznało, że pokój z tygrysem będzie idealnym chwytem marketingowym i przyciągnie tłumy gości. Warto zaznaczyć, że tygrysy bengalskie są gatunkiem zagrożonym, a w białym umaszczeniu występują bardzo rzadko. Są więc łakomym kąskiem dla wszelkich ogrodów zoologicznych.

Co jednak istotne, nie trzeba wcale jechać do Chin, żeby odkryć takie – dość wątpliwe – atrakcje. Jednym z najsłynniejszych przybytków tego typu jest hotel zlokalizowany na terenie ZOO de la Fleche we Francji. Goście, którzy skorzystają z noclegu mogą wybrać pokoje „z widokiem” na lwy, gepardy, białe tygrysy, arktyczne wilki, niedźwiedzie grizzly a nawet niedźwiedzie polarne. Pokoje są skonstruowane w ten sposób, by w ich kluczowym punkcie znajdowała się szyba z podglądem na wybieg zwierząt.

– Safari Lodge to obecnie 20 miejsc noclegowych w samym sercu zoo La Fleche, które oferują naturalny wypoczynek jak najbliżej zagrożonej fauny – czytamy na stronie internetowej hotelu.  

Ceny startują od 160 EUR za osobę za dobę do nawet 545 EUR w zależności od gatunku zwierzęcia, który będzie za naszymi oknami i terminu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »